חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה

חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה

חיזוק מבנים מחשש לרעידת אדמה

רעידות אדמה שאירעו במדינות שונות בעולם לימדו אותנו שככל שאיכות הבנייה ירודה יותר, היקף הפגיעות בעקבות רעידות האדמה יהיה גדול הרבה יותר. מה שלמעשה מלמד אותנו על חשיבות החוזק של המבנה, כהתגוננות מפני רעידות אדמה.

נוסיף על כך את העובדה שאנחנו במדינת ישראל נמצאים באזור פעיל מבחינה ססמית. מה שאומר שישנו חשש ריאלי לרעידות אדמה שעלולים להוביל להרס ולאסונות כבדים.

ככל שנימצא במבנים חזקים יותר הממוגנים מפני רעידות אדמה, נהיה כמובן מוגנים יותר.

החוק בישראל לחיזוק מפני רעידת אדמה

החל משנת 1980 הוחל התקן הישראלי – 413 הקובע את אופן הבנייה לצורך עמידות המבנה מפני רעידות אדמה.

המבנים שנבנו החל משנה זו הם אכן חזקים יותר.

בגדול, כל מבנה שנבנה לפני שנת 1980, אמור לעבור חיזוק תשתיות.

חשוב לציין כי מבנים שבהם ישנם חדרי ממ"ד, הם מבנים חזקים יותר והם גם יהיו עמידים הרבה יותר מפני רעידות אדמה ביחס למבנים אחרים.

חיזוק מבנים מפני רעידת אדמה – תמ"א 38

היות ובישראל יש הרבה מאוד מבנים שנבנו טרם הוחלו התקנים החדשים, אמורים אלו לדאוג לכך שהמבנה שלהם יעבור את השיפוץ ואת החיזוק הנדרש. מדובר בעלויות גבוהות מאוד המחייבות שיפוץ כל התשתיות וחיזוק המבנה כולו, תוך הוספת חדרי ממ"ד שאין בדרך כלל במבנים ישנים אלו.

כאן נכנסים לתמונה הקבלנים שמוכנים להיכנס לפרויקטים הללו בתמורה לבנייה של דירות מגורים נוספות במבנה.

פרויקטים אלו מוכרים לכולנו בשם – תמ"א 38.

היזמים או הקבלנים המבצעים את העבודה, מגדילים למעשה את שטחי הדירות של הדיירים ומוסיפים להם חדרי ממ"ד. הם גם מחליפים ומחדשים עבורם את התשתיות ומעניקים שיפור משמעותי לחדרי המדרגות, ללובי, לחניה, הם גם מוסיפים מעלית אם אין כזו וכן הלאה. הדיירים מרוויחים שיפור באיכות החיים ובאיכות המגורים. על התענוג הזה הם בעצם לא נדרשים לשלם דבר, מעבר לאי הנוחות הזמנית בזמן ביצוע השיפוצים. עבור הקבלנים מדובר בעסקה משתלמת במיוחד היות ואת דירות המגורים הנוספות שהם בונים בבניין, הם ימכרו וירוויחו רווחים נאים.

אז זה בהחלט נשמע מפתה ונדמה שכל אחד ישמח ליהנות מפרויקט כזה.

אך כאן חשוב לציין כי בכל מה שקשור לנושא של חיזוק מבנים ישנים, ישנם כללים בהם צריך לעמוד. מבנה שלא מתאים להיכנס להליך כזה, לא יוכל ליהנות מהחיזוק, מהשיפוץ ומתוספת השטח בדירות.

מעבר לכך נדרשת הסכמה של רוב הדיירים בבניין המגורים המשותף, מה שלא תמיד קורה אצל כולם. כך שזה לא דבר כל כך פשוט כפי שזה נשמע.

למידע נוסף עבור חיזוק מבנים תמ"א 38.

חיזוק תקרות כהכנה לרעידת אדמה

כאשר אנחנו מדברים על חיזוק מבנים, אנחנו צריכים לתת את הדעת גם על הנושא של חיזוק תקרות. המודעות לכך עלתה לאחר האסון שאירע באולמי וורסאיי שם קרסה קרה בעיצומו של אירוע.

באותה תקופה הוקמו וועדות וגובשו תקנות חדשות אך לא כולן אכן הוכנסו לתוקף. זאת בשל המורכבות הרבה הכרוכה בשיפוץ וחיזוק התקרה.

אנחנו מציעים שיטות ייחודיות וקלות מאוד לביצוע שגם חוסכות את העלויות הכבדות כמו גם את הלכלוך הגדול והמורכבות הרבה הכרוכה בחיזוק התקרה באופן המסורתי. השיטה שלנו היא שיטה מקומית נקודתית שלא דורשת פירוק כללי של כל התשתיות. העבודה נעשית במהירות, בלי רעש גדול ובאופן הבטוח והמקצועי ביותר.

חשוב לשים לב כי בכל מה שקשור לעבודות מהסוג הזה של חיזוק מבנים, הפנייה היא אל אנשי מקצוע שיש להם את המומחיות ואת הפרקטיקה בביצוע עבודות מהסוג הזה.

הם מכירים את השיטות החדשניות והיעילות כמו עבודה עם יריעות סיבי פחמן, חיזוק באמצעות הזרקה, התקנת עוגנים וכן הלאה.

הכללים שלנו

אנו בחברת POWER ניסור בטון מקפידים על שלושה עיקרים

בטיחות בעבודה

הכלל החשוב ביותר עברנו היינו לשמור על כל כללי הבטיחות אנחנו מבינים את האחריות שיש לנו בידיים.

עמידה בזמנים וביעדים

אצלנו זמן זה זמן ואנחנו מודעים לעובדה שעיכוב מצידנו יכול לעכב פרויקט שלם.

שירות אדיב ומקצועי

אנחנו שואפים ליצור מערכת יחסים טובה עם הלקוחות שלנו ולתת את השירות על הצד הטוב ביותר.

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.