חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה

חיזוק מבנים מחשש לרעידת אדמה

רעידות אדמה שאירעו במדינות שונות בעולם לימדו אותנו שככל שאיכות הבנייה ירודה יותר, היקף הפגיעות בעקבות רעידות האדמה יהיה גדול הרבה יותר. מה שלמעשה מלמד אותנו על חשיבות החוזק של המבנה, כהתגוננות מפני רעידות אדמה.

נוסיף על כך את העובדה שאנחנו במדינת ישראל נמצאים באזור פעיל מבחינה ססמית. מה שאומר שישנו חשש ריאלי לרעידות אדמה שעלולים להוביל להרס ולאסונות כבדים.

ככל שנימצא במבנים חזקים יותר הממוגנים מפני רעידות אדמה, נהיה כמובן מוגנים יותר.

החוק בישראל לחיזוק מפני רעידת אדמה

החל משנת 1980 הוחל התקן הישראלי – 413 הקובע את אופן הבנייה לצורך עמידות המבנה מפני רעידות אדמה.

המבנים שנבנו החל משנה זו הם אכן חזקים יותר.

בגדול, כל מבנה שנבנה לפני שנת 1980, אמור לעבור חיזוק תשתיות.

חשוב לציין כי מבנים שבהם ישנם חדרי ממ"ד, הם מבנים חזקים יותר והם גם יהיו עמידים הרבה יותר מפני רעידות אדמה ביחס למבנים אחרים.

חיזוק מבנים מפני רעידת אדמה – תמ"א 38

היות ובישראל יש הרבה מאוד מבנים שנבנו טרם הוחלו התקנים החדשים, אמורים אלו לדאוג לכך שהמבנה שלהם יעבור את השיפוץ ואת החיזוק הנדרש. מדובר בעלויות גבוהות מאוד המחייבות שיפוץ כל התשתיות וחיזוק המבנה כולו, תוך הוספת חדרי ממ"ד שאין בדרך כלל במבנים ישנים אלו.

כאן נכנסים לתמונה הקבלנים שמוכנים להיכנס לפרויקטים הללו בתמורה לבנייה של דירות מגורים נוספות במבנה.

פרויקטים אלו מוכרים לכולנו בשם – תמ"א 38.

היזמים או הקבלנים המבצעים את העבודה, מגדילים למעשה את שטחי הדירות של הדיירים ומוסיפים להם חדרי ממ"ד. הם גם מחליפים ומחדשים עבורם את התשתיות ומעניקים שיפור משמעותי לחדרי המדרגות, ללובי, לחניה, הם גם מוסיפים מעלית אם אין כזו וכן הלאה. הדיירים מרוויחים שיפור באיכות החיים ובאיכות המגורים. על התענוג הזה הם בעצם לא נדרשים לשלם דבר, מעבר לאי הנוחות הזמנית בזמן ביצוע השיפוצים. עבור הקבלנים מדובר בעסקה משתלמת במיוחד היות ואת דירות המגורים הנוספות שהם בונים בבניין, הם ימכרו וירוויחו רווחים נאים.

אז זה בהחלט נשמע מפתה ונדמה שכל אחד ישמח ליהנות מפרויקט כזה.

אך כאן חשוב לציין כי בכל מה שקשור לנושא של חיזוק מבנים ישנים, ישנם כללים בהם צריך לעמוד. מבנה שלא מתאים להיכנס להליך כזה, לא יוכל ליהנות מהחיזוק, מהשיפוץ ומתוספת השטח בדירות.

מעבר לכך נדרשת הסכמה של רוב הדיירים בבניין המגורים המשותף, מה שלא תמיד קורה אצל כולם. כך שזה לא דבר כל כך פשוט כפי שזה נשמע.

למידע נוסף עבור חיזוק מבנים תמ"א 38.

חיזוק תקרות כהכנה לרעידת אדמה

כאשר אנחנו מדברים על חיזוק מבנים, אנחנו צריכים לתת את הדעת גם על הנושא של חיזוק תקרות. המודעות לכך עלתה לאחר האסון שאירע באולמי וורסאיי שם קרסה קרה בעיצומו של אירוע.

באותה תקופה הוקמו וועדות וגובשו תקנות חדשות אך לא כולן אכן הוכנסו לתוקף. זאת בשל המורכבות הרבה הכרוכה בשיפוץ וחיזוק התקרה.

אנחנו מציעים שיטות ייחודיות וקלות מאוד לביצוע שגם חוסכות את העלויות הכבדות כמו גם את הלכלוך הגדול והמורכבות הרבה הכרוכה בחיזוק התקרה באופן המסורתי. השיטה שלנו היא שיטה מקומית נקודתית שלא דורשת פירוק כללי של כל התשתיות. העבודה נעשית במהירות, בלי רעש גדול ובאופן הבטוח והמקצועי ביותר.

חשוב לשים לב כי בכל מה שקשור לעבודות מהסוג הזה של חיזוק מבנים, הפנייה היא אל אנשי מקצוע שיש להם את המומחיות ואת הפרקטיקה בביצוע עבודות מהסוג הזה.

הם מכירים את השיטות החדשניות והיעילות כמו עבודה עם יריעות סיבי פחמן, חיזוק באמצעות הזרקה, התקנת עוגנים וכן הלאה.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?
POWER ניסור בטון
על צוות 'POWER ניסור בטון'

חברת POWER מתמחה בכל שירותי הריסת בטון וחיזוק מבנים מבטון. מה הופך אותה לחברה המובילה בתחום? צוותים שעובדים בפריסה ארצית. ביטוח צד ג' עד 2 מיליון שח. עמידה בזמנים וביעדים ושמירה על כללי הבטיחות ועוד המון יתרונות.

לקבלת הצעת מחיר עבור חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה

חייגו עכשיו 077-804-8773 או לחצו על הכפתור, ומלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם.

מאמרים בקטגוריית חיזוק מבנים
תקן 413
תקן 413: כל מה שצריך לדעת
מתי לחדש בטון
מתי חייבים לחתוך ולחדש קיר בטון? המדריך המלא
הקשר בין ניסור בטון לתמא 38
למה צריך ניסור בטון לפרויקט תמ"א 38
כך תדעו אם הבניין שלכם מוכן למקרה של רעידת אדמה
כך תדעו אם הבניין שלכם מוכן למקרה של רעידת אדמה
הריסת מבנים
רעידות, והדרך להתמודד איתם
הצעת מחיר לניסור בטון
לקבל הצעת מחיר ישירות לנייד

השאירו פרטים ונשלח לכם הצעת מחיר משתלמת במיוחד, בתוך זמן קצר.