הריסת מבנים

איך לבצע הריסת מבנים ביעילות עם מכשור מקדם של ניסור בטון?

מדינת ישראל היא מדינה שמנסה לשמור על אופי צעיר ורענן, ומשתדלת להתחדש במגוון מבנים חדשים שייפו את הארץ ויאפשרו מרחבי מגורים, קניות ובילויים שונים לכלל אוכלוסיית הארץ. ניתן להבחין בפרויקטים רבים של בניה שמתקיימים ברחבי הארץ, וכמעט אין עיר שבה לא מתקיימים פרויקטים כמו תמ"א 38, בנייה של קניון חדש וגם מגדלי מגורים גבוהים שמחליפים את הבתים הישנים של פעם.

על מנת להצליח ולנצל את כל המרחב הקיים, יש תחילה לקיים עבודות הריסה שיוודאו שעל השטח שעליו רוצים לבנות לא נשאר שום דבר חוץ מאדמה שממתינה לבנייה החדשה.

הריסת מבנים – על מה ולמה?

עבודות הריסה הן השלב הראשון לפני שפרויקט בנייה יוצא לדרך. על מנת שיוכלו הפועלים להיכנס אל תהליך הבנייה, יש לדאוג שהשטח פנוי להם מכל חפץ, חומר או קיר ששייך למבנה הקודם, ועבודות הריסה הן אלו שיכולות לדאוג לעניין הזה.

עבודות הריסה צריכות להתבצע על ידי חברה מקצועית ובעלת ניסיון, שמחזיקה בכל הכלים הטכנולוגיים המשוכללים ביותר על מנת לבצע עבודות הריסה במקצועיות, במהירות והכי חשוב – בבטיחות.

מה כוללות עבודות הריסת מבנים?

עבודות הריסה הן עבודה מורכבת ובכלל לא פשוטה שבמסגרת שלה נהרס כליל מבנה הישן שעמד באזור. עבודות הריסה מתבצעות הרבה פעמים בעזרת חומרי נפץ שבאים במטרה לפוצץ את המבנה הישן, על מנת להקל על עבודות הריסה מלהתבצע.

מדובר כאן על אלפי טונים של בטון שצריך למעשה להיהרס ולהתפנות מהמקום, ולכן כל אמצעי למען השגת המטרה הזו הוא מקובל לשימוש, במסגרת כלים בטיחותיים לשימוש כמובן.

בעבודות הריסת מבנים, מלבד שימוש בחומרי נפץ, קיים גם שימוש בכלים שמאפשרים ניסור בטון, ניסור יהלום ועוד. כל אלו צריכים להתבצע תוך התחשבות מוחלטת בכל מערכות האינסטלציה, החשמל, הגז ומערכות נוספות שקיימות במבנה העומד, על מנת למנוע אסון בלתי הפיך.

ניסור במקום הלא נכון עלול לגרום לנזק כבד, גם למבנה וגם לפועל. לכן, חשוב להקפיד על בחירת חברה מקצועית לביצוע עבודות הריסה ולא לקחת סיכונים מיותרים.

סוגים של עבודות הריסה

המושג עבודות הריסה עלול להישמע כאילו הוא חד משמעי – בא במטרה להרוס כליל את המבנה הקיים, אבל תתפלאו לדעת שמדובר כאן על שלושה סוגים שונים של עבודות הריסה:

עבודות הריסה מלאות

סוג זה של עבודות הריסה הוא הסוג שמתייחס אל הריסת מבנים בצורה מלאה. עבודות הריסה מסוג זה צריכות להיעשות תוך שמירה על מלוא הזהירות האפשרית, היות ומדובר כאן בהפלה מוחלטת של המבנה. עבודות הריסה מסוג זה מתבצעות בצורה מדורגת שלא תעמיד את הפועלים בפני סיכונים מיותרים, ובסופן יש לדאוג לפינוי חלקי הבטון הגדולים שנערמים במקום.

עבודות הריסה חלקיות

סוג זה של עבודות הריסה מתייחס אל מבנים שחלק מהם צריך להמשיך ולעמוד ואילו חלק אחר שלהם צריך להיהרס במטרה לבנות אותו מחדש. עבודות הריסה מסוג זה מתבצעות בפרויקטים שעוברים תהליך של שיפוץ וחידוש, והן כוללות שימוש במיטב הכלים על מנת לדאוג שרק החלקים שצריכים להיהרס אכן יהרסו.

טעות קטנה של הריסת חלק שלא אמור היה להיהרס, עלולה לפגוע בפרויקט עבודות הריסה כולו.

עבודות הריסה לצורכי שימור

המון מבנים גם ברחבי הארץ וגם ברחבי העולם הם מבנים עתיקים, אולם לשם שמירה על המסורת ועל השושלת הארצית קיים הרצון להשאיר אותם כמות שהם. אולם, כמו כל חומר בטבע, גם חומר הבטון הוא חומר מתבלה ולכן יש לחדש אותו מדי פעם לפעם.

עבודות הריסה לצורכי שימור באות במטרה לענות על הצורך הזה, ולבצע הריסה ששומרת על צורת המבנה, אך מחדשת את הבטון שיחזיק אותו כמו שצריך ובצורה בטיחותית למבקרים בו.

עבודות הריסה – אין כניסה לזרים!

בזמן שמתבצעות עבודות הריסה בשטח של מבנה מסוים, השטח הזה מוגדר כמאושר לכניסה אך ורק לפועלים ולמנהלי העבודה שקשורים בעבודות הריסה. הרבה פעמים אנחנו מטיילים ברחוב ומבחינים בשטח עבודה שמגודר או בסרט של פסים בצבעי אדום ולבן או בגדרות גבוהות וכתומות שתוחמות את אזור העבודות.

התחימה הזו באה במטרה להשאיר את השטח הזה סטרילי מאנשים שאינם קשורים לעבודות הריסה, וכל כניסה אל אזור זה מהווה סיכון חיים ממשי.

איך עובדות עבודות הריסה עם ניסור בטון?

ניסור בטון מתבצע באמצעות מסור היהלום. בזמן הניסור הפועל מניח את מסור היהלום על גבי מסילה ייעודית ששומרת עליו יציב במקומו, ולמעשה מבטיחה את התזוזה האידאלית שלו ביחס לאזור ביצוע העבודה. הפעלת מסור היהלום מתבצעת בצורה חלקה בזמן שהוא יושב על המסילה, והשימוש בו יוצר עבודה בטוחה יותר וגם אסתטית יותר.

עם מי הכי כדאי לעשות עבודות הריסה?

עבודות הריסה מוצעות היום לביצוע על ידי המון חברות בניין, אולם כדאי לבחור כאן בחברה מקצועית ביותר שיודעת בדיוק מה היא עושה. חברת POWER היא חברה כזו. אנחנו בחברת POWER מציעים שירותים שונים הקשורים לעבודות הריסה: ניסור של תקרת בטון, ניסור רצפת בטון, ניסור קירות בטון, הריסה של מבנים, קידוחים בבטון ועוד.

בתור חברה שמתעסקת בתחום עבודות הריסה כבר לאורך שנים, אנחנו מציעים לכם עבודות הריסה בטוחות, עם שירות אדיב ואיכותי מרגע שנתחיל לעבוד ביחד ועד הרגע שבו הפרויקט יסתיים וישאיר אתכם מרוצים.

אנחנו בחברת POWER מחזיקים בכמה וכמה צוותים מקצועיים שמציעים, כל אחד בתחומו, את השירות הטוב ביותר שתמצאו בארץ.

אנחנו מציעים שירותים לפרויקטים פרטיים וגם לפרויקטים עסקיים, ומזמינים אתכם להצטרף למעגל הלקוחות הגדול שלנו הכולל את החברות, התאגידים והארגונים הכי גדולים בארץ כמו משטרת ישראל, צבא ההגנה לישראל, חברת מקורות ועוד. צלצלו אלינו עוד היום לקבלת הצעת מחיר. נשמח לעמוד לרשותכם!

הצעת מחיר לניסור בטון
לקבל הצעת מחיר ישירות לנייד

השאירו פרטים ונשלח לכם הצעת מחיר משתלמת במיוחד, בתוך זמן קצר.