מאמרים בנושא בטון

מהו בטון מזוין?
הבטון הוא החומר המרכזי המשמש לבניית מבנים. בטון מזוין הוא החומר שמורכב משילוב מוטות פלדה ורשתות שעשויים פלדה, יחד עם הבטון.

הבטון המתקבל הוא בטון המזויין. מדובר בחומר חזק מאוד. הוא בעל כושר התנגדות למאמצים מסוגים שונים ועל כן הוא בעל תפקיד מרכזי במבנים גבוהים.

למעשה ברוב מיזמי הבנייה בעולם נעשה שימוש בבטון המזוין. בבניית גשרים, בסכרים, בפרויקטים צבאיים וגם לשימושים אזרחיים.

בישראל הבטון הוא זול לעומת מחירי הפלדה שהם גבוהים. אך כמעט בכל פרויקט בנייה נעשה שימוש בבטון המזוין. החל בפרויקטים הקטנים ביותר וכלה בגורדי השחקים והגשרים הגדולים ביותר.

 
השילוב המושלם בין פלדה לבטון
השילוב בין הבטון לפלדה הוא מוצלח מאוד היות ומקדמי ההתפשטות בחום של שני החומרים הללו הינו זהה. על כן כשרכיב העשוי מבטון מזוין מתחמם מאוד או מתקרר מאוד, הוא לא נסדק ולא מתעוות. הבטון אף מעניק הגנה לפלדה מפני התפתחות קורוזיה.

כבר משחר ההיסטוריה כבר ידעו את הסוד הזה ואכן מבנים עתיקים רבים בני אלפי שנים, מורכבים מהבטון המזויין.

בסוף המאה ה-19 החליפו את שיטות הבנייה שהיו מקובלות עד אז לבנייה באמצעות הבטון המזויין.

 
איך מתכננים בטון מזוין?
היות והפלדה הוא חומר כבד יותר וגם יקר יותר מהבטון, ישנה שאיפה לחסוך בפלדה ולעשות בו את השימוש המינימלי הנחוץ, לצורך שמירה על היציבות ועל החוזק של המבנה. על מנת שהבטון יאושר מבחינה בטיחותית ואכן ייחשב כבטון מזויין ויעמוד בכל התקנים המקובלים בארץ ובעולם, יש להיצמד לחישובים סטטיים שמחשבים באופן מדויק את כמויות הפלדה המינימליות לצורך זיון הבטון, בהתחשב בסוג הבטון, באופן המאמצים הנתונים במבנה וכמובן גם במידות המבנה על מנת להבטיח את יציבות המבנה ואת בטיחותו.

בכדי להבטיח כי הרכיב הקונסטרוקטיבי יישאר יציב גם במקרים של רעידות אדמה או אסונות אחרים, ויאפשר סבילות גם לטעויות אנוש של הבנאים במהלך הבנייה, התקנים מחייבים להשתמש בפלדה יותר מהנחוץ.

באמצעות בטון מזוין אפשר להגיע לתוצרים מופלאים ולמבנים בכל צורה. מהפשוטים ביותר ועד המורכבים ביותר, תוך שהקשיחות והיציבות שלהם מובטחים.

 

המשיכו לקרוא את המאמרים הבאים בקטגוריית בטון:

קטגוריות מידע מקצועי
ניסור וקידוח בטון
מאמרים בנושא בטון
ניסור/קידוח בטון מוחלק: המדריך האולטימטיבי

קידוח בטון מוחלק משמש למטרות שונות כמו יצירת פתחים לדלתות וחלונות, התקנת מערכות אווירור, מעברי צינורות וכבלים, התקנת ציוד בתוך המבנה ועוד. כשניסור בטון משמש ליצירת חיתוך נקי יותר ודיוק גבוה יותר, לדוגמה כשצריך לחתוך בטון לפי מידות מדוייקות.

קרא עוד »
עבודות קידוח בטון לבית פרטי
מאמרים בנושא בטון
עבודות קידוח בטון לבית פרטי

אנחנו מתמחים במתן שירותי קידוח בטון מהשורה הראשונה עבור כל צרכי הבנייה שלך. לצוות המומחים שלנו ידע וניסיון רב בקידוח דרך בטון, המבטיח שהפרויקט שלכם

קרא עוד »
פרגולה על קיר בטון
מאמרים בנושא בטון
פרגולות תלויות על קיר בטון

כאשר אנחנו רוצים לחבר פרגולה לקיר בטון יש לנו מספר אפשרויות: האפשרות הראשונה היא לבנות פרגולה שמחוברת לקרקע עם עמודים. הפרגולה עצמה יכולה להיות עשויה

קרא עוד »
מה ההבדל בין בטון למלט
מאמרים בנושא בטון
מה ההבדל בין בטון למלט?

לצורך בנייה נעשה שימוש בחומרים מגוונים. יש את הבטון ויש את המלט. יש את הטיט ויש את הטיח. מה ההבדל בין בטון למלט? ננסה להכיר

קרא עוד »
כמויות ויחס להכנת קוב בטון
מאמרים בנושא בטון
כמויות ויחס להכנת קוב בטון

הבטון הוא אחד החומרים המרכזיים והעיקריים המשמשות למטרות בנייה. אחת השאלות בתחום הבטון היא: כמה מלט צריך לקוב בטון? ומה היחס? במאמר הזה אנו נענה

קרא עוד »
איך בונים קיר בטון חשוף
מאמרים בנושא בטון
איך בונים קיר בטון חשוף?

קירות בטון חשופים היו מקובלים בשנות החמישים והשישים. כיום אנחנו עדים לכך כי הטרנד עושה את דרכו אלינו חזרה. לפני שנתחיל להבין איך בונים קיר

קרא עוד »
הצעת מחיר לניסור בטון
לקבל הצעת מחיר ישירות לנייד

השאירו פרטים ונשלח לכם הצעת מחיר משתלמת במיוחד, בתוך זמן קצר.