החשיבות של קידוחי בטון לתכנון והתקנת מערכות ביוב

קידוח יהלום

ביוב הוא אחת התשתיות החיוניות ביותר למין האנושי. עד לפיתוח הרשת התת קרקעית שמאפשרת ניקוז יעיל ובטוח, השפכים היוו מטרד חמור מבחינת הריח ובלא מעט מקרים גם מפגע תברואתי שהוביל למחלות ומגיפות. קידוחי בטון הם חלק בלתי נפרד מתכנון המערכות החשובות, התקנתן ותחזוקתן.

הכנת התשתית המתאימה להנחת הצינורות

השלב הראשון של כל עבודות ביוב כשהמטרה היא הנחת צינורות, הוא הכנת התשתית המתאימה, כלומר פתיחת מקומות שבהם אפשר יהיה להעביר את הצינורות בכל הגדלים, בהתאם לתוכניות.

למעשה, כבר בשלב התכנון חשוב לקחת בחשבון את אפשרויות הקידוח בבטון בכל מקום שבו רוצים להעביר תשתית חשובה זו. אם התוואי המוצע כולל נקודות שבהן אי אפשר לקדוח בבטון או שהדבר מסוכן מדי ו/או יקר מדי, ייתכן שיהיה צורך לשנות את התוואי.

בנוסף, נדרשת התאמה לקוטר הצינורות, שבאופן טבעי משתנה לאורך המסלול מהבתים והעסקים שלנו ועד למקומות שבהם מוזרמים השפכים החוצה (לטבע או במכון טיהור).

תיקון קווי ביוב

כולנו מכירים את המצבים שבהם הביוב לא ממלא את תפקידו החשוב. התקלה עלולה להיות כתוצאה מסתימה, פגיעה חיצונית, חדירת שורשי עצים, חומרי בניין או בטון ויש גם סיבות נוספות – ובכל מקרה כמובן שמדובר במפגע של ממש שמומלץ בחום לתקנו במהירות האפשרית.

קידוח בבטון הוא מרכיב משמעותי גם במסגרת עבודות ביוב אלה. השלב הראשון הוא לרוב אפיון התקלה, לעתים על בסיס צילום באמצעות מצלמות משוכללות שמוחדרות אל הבורות והצנרת. לאחר שאיש מקצוע מיומן בתחום האינסטלציה מבין מהו מקור התקלה, אפשר לתקן אותה.

על-מנת להגיע במהירות וברמת דייקנות מלאה לאזור הבעייתי שמצריך טיפול, נדרש באופן טבעי קידוח בבטון – על-מנת לחדור דרך המדרכה או הריצוף הקיימים. באמצעות ציוד מתקדם, דוגמת מסור יהלום, ניתן להגיע בדיוק לאן שצריך, להחליף כל צינור פגום באחד חדש. בזכות העוצמה של מסור היהלום ניתן לבצע את הקידוח בקוטר המתאים לקוטר הצינור, כשהמקסימום הוא כ-150 ס"מ (ללא תלות בעובי שכבת הבטון!) – קוטר מקסימלי זה מאפשר החלפת צינורות ביוב ביתיים וגם שכונתיים. 

הדיוק מאפשר מינימום נזק לסביבה ומונע מצבים שבהם עלולה להתערער יציבות הרצפה והקירות הסמוכים. בפרט, ניתן להיעזר בפעולת הקידוח בבטון כשמקור הסתימה הוא חדירת חומרי בניין שהתקשו – הקידוח מפורר אותם ושובר אותם לחתיכות קטנות שניתנות להוצאה בקלות. 

דגשים חשובים

עוד לפני הקידוח חשוב לבצע מספר פעולות בטיחות חיוניות:

  • לוודא שאין סכנה ליציבות מבנים בסביבה – כולל במידת הצורך התייעצות עם מהנדסים מוסמכים.
  • לבדוק שאין באזור הקידוח תשתיות חשובות אחרות (חשמל, גז וכו') – על-מנת לא לפגוע בהן.
  • לפנות את השטח מכל מי שלא אמור להיות בו.לבצע את העבודות הנדרשות רק אחרי לבישת בגדי עבודה מתאימים, נעלי עבודה וציון מגן הכרחי (קסדה, משקפיים וכו').
POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב facebook
Facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

השירותים שלנו

מאמרים חדשים

הצעת מחיר עבור ניסור בטון
דיסק ניסור בטון

POWER בפייסבוק

הכללים שלנו

אנו בחברת POWER ניסור בטון מקפידים על שלושה עיקרים שהם:

בטיחות בעבודה

הכלל החשוב ביותר עברנו היינו לשמור על כל כללי הבטיחות אנחנו מבינים את האחריות שיש לנו בידיים.

עמידה בזמנים וביעדים

אצלנו זמן זה זמן ואנחנו מודעים לעובדה שעיכוב מצידנו יכול לעכב פרויקט שלם.

שירות אדיב ומקצועי

אנחנו שואפים ליצור מערכת יחסים טובה עם הלקוחות שלנו ולתת את השירות על הצד הטוב ביותר.

מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

קבלני ניסור בטון
כללי

ניסור בטון של כלונסאות לאחר כשל בדיקה סונית

מהם כלונסאות ומהי בדיקה סונית? ומה קורה אם יש כשל בבדיקה? כל התשובות לשאלות אלו ועוד – בהמשך! מהם כלונסאות? כלונסאות הם סוג של יסודות של בניין, שתפקידם הוא לתמוך בעומס של הבניין. הכלונס תומך בבניין על ידי כך, שהוא בנוי ממתכת ומוכנס אל תוך האדמה ועליו יוצקים בטון לכל

קרא עוד »
ניסור קיר בטון
כללי

סימון מדויק על ידי מודד מוסמך לפני ניסור בטון

רגע לפני שאתם מאשרים התחלה של ניסור בטון בבית שלכם, חשוב שתקראו את המאמר הזה! כאן נסביר על החשיבות של סימון מדויק על ידי מודד מוסמך לפני ניסור בטון. סיבות עיקריות לניסור בטון ישנן שתי סיבות עיקריות ונפוצות במיוחד, שמובילות לצורך לנסר בטון. הראשונה היא, כשעולה הרצון לפתוח או להגדיל

קרא עוד »

מאמרים נוספים

הכללים שלנו

אנו בחברת POWER ניסור בטון מקפידים על שלושה עיקרים שהם:

בטיחות בעבודה

הכלל החשוב ביותר עברנו היינו לשמור על כל כללי הבטיחות אנחנו מבינים את האחריות שיש לנו בידיים.

עמידה בזמנים וביעדים

אצלנו זמן זה זמן ואנחנו מודעים לעובדה שעיכוב מצידנו יכול לעכב פרויקט שלם.

שירות אדיב ומקצועי

אנחנו שואפים ליצור מערכת יחסים טובה עם הלקוחות שלנו ולתת את השירות על הצד הטוב ביותר.

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.