החשיבות של קידוחי בטון לתכנון והתקנת מערכות ביוב

קידוח יהלום

ביוב הוא אחת התשתיות החיוניות ביותר למין האנושי. עד לפיתוח הרשת התת קרקעית שמאפשרת ניקוז יעיל ובטוח, השפכים היוו מטרד חמור מבחינת הריח ובלא מעט מקרים גם מפגע תברואתי שהוביל למחלות ומגיפות. קידוחי בטון הם חלק בלתי נפרד מתכנון המערכות החשובות, התקנתן ותחזוקתן.

הכנת התשתית המתאימה להנחת הצינורות

השלב הראשון של כל עבודות ביוב כשהמטרה היא הנחת צינורות, הוא הכנת התשתית המתאימה, כלומר פתיחת מקומות שבהם אפשר יהיה להעביר את הצינורות בכל הגדלים, בהתאם לתוכניות.

למעשה, כבר בשלב התכנון חשוב לקחת בחשבון את אפשרויות הקידוח בבטון בכל מקום שבו רוצים להעביר תשתית חשובה זו. אם התוואי המוצע כולל נקודות שבהן אי אפשר לקדוח בבטון או שהדבר מסוכן מדי ו/או יקר מדי, ייתכן שיהיה צורך לשנות את התוואי.

בנוסף, נדרשת התאמה לקוטר הצינורות, שבאופן טבעי משתנה לאורך המסלול מהבתים והעסקים שלנו ועד למקומות שבהם מוזרמים השפכים החוצה (לטבע או במכון טיהור).

תיקון קווי ביוב

כולנו מכירים את המצבים שבהם הביוב לא ממלא את תפקידו החשוב. התקלה עלולה להיות כתוצאה מסתימה, פגיעה חיצונית, חדירת שורשי עצים, חומרי בניין או בטון ויש גם סיבות נוספות – ובכל מקרה כמובן שמדובר במפגע של ממש שמומלץ בחום לתקנו במהירות האפשרית.

קידוח בבטון הוא מרכיב משמעותי גם במסגרת עבודות ביוב אלה. השלב הראשון הוא לרוב אפיון התקלה, לעתים על בסיס צילום באמצעות מצלמות משוכללות שמוחדרות אל הבורות והצנרת. לאחר שאיש מקצוע מיומן בתחום האינסטלציה מבין מהו מקור התקלה, אפשר לתקן אותה.

על-מנת להגיע במהירות וברמת דייקנות מלאה לאזור הבעייתי שמצריך טיפול, נדרש באופן טבעי קידוח בבטון – על-מנת לחדור דרך המדרכה או הריצוף הקיימים. באמצעות ציוד מתקדם, דוגמת מסור יהלום, ניתן להגיע בדיוק לאן שצריך, להחליף כל צינור פגום באחד חדש. בזכות העוצמה של מסור היהלום ניתן לבצע את הקידוח בקוטר המתאים לקוטר הצינור, כשהמקסימום הוא כ-150 ס"מ (ללא תלות בעובי שכבת הבטון!) – קוטר מקסימלי זה מאפשר החלפת צינורות ביוב ביתיים וגם שכונתיים. 

הדיוק מאפשר מינימום נזק לסביבה ומונע מצבים שבהם עלולה להתערער יציבות הרצפה והקירות הסמוכים. בפרט, ניתן להיעזר בפעולת הקידוח בבטון כשמקור הסתימה הוא חדירת חומרי בניין שהתקשו – הקידוח מפורר אותם ושובר אותם לחתיכות קטנות שניתנות להוצאה בקלות. 

דגשים חשובים

עוד לפני הקידוח חשוב לבצע מספר פעולות בטיחות חיוניות:

  • לוודא שאין סכנה ליציבות מבנים בסביבה – כולל במידת הצורך התייעצות עם מהנדסים מוסמכים.
  • לבדוק שאין באזור הקידוח תשתיות חשובות אחרות (חשמל, גז וכו') – על-מנת לא לפגוע בהן.
  • לפנות את השטח מכל מי שלא אמור להיות בו.לבצע את העבודות הנדרשות רק אחרי לבישת בגדי עבודה מתאימים, נעלי עבודה וציון מגן הכרחי (קסדה, משקפיים וכו').
POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

WhatsApp
Email
Telegram
Facebook
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

ניסור בטון
ניסור בטון
מכונת ניסור בטון: המדריך המלא

הבטון הוא כידוע אחד מהחומרים הכי חזקים ביקום. מסיבה זו העבודה מול הבטון מצריכה כוח ועוצמה מיוחדים. כדי להגיע לביצועים מוצלחים בחיתוך, בניסור או בקידוח הבטון, יש צורך בכלים מיוחדים. הכלי המוכר שיש לנו היום לצורך העבודה עם הבטון זהו מסור היהלום. איך זה עובד מכונת הניסור בפועל? על מכונת

ניסור בטון לשיפוץ הבית
ניסור וקידוח בטון
מדוע כדאי להיעזר בחברת ניסור וקידוח בטון בעת שיפוץ הבית

מתכננים להיכנס לפרויקט שיפוץ הבית? שירותי ניסור וקידוח בטון יעזרו לכם עד לא מזמן, כל פרוייקט שיפוצים היה טומן בחובו ביצוע של פעולות אגרסיביות, מרעישות ומלכלכות במיוחד. כיום קיימת אפשרות הרבה יותר יעילה – שירותי ניסור וקידוח בטון. במה בדיוק מדובר ומהם היתרונות של העניין בפרויקט שיפוץ הבית שלכם? מייד

חיתוך קירות
בטון מזוין
איך לחתוך בטון? המדריך המלא

איך לחתוך קיר או משטח בטון – המדריך המלא בטון, אחד החומרים החזקים ביקום ועל כן העבודה מולו מצריכה כוח חזק מאד. לחברת POWER יש את הכלים הייעודיים עבור לחתוך בטון כאשר העיקרי שבהם הוא מכונת ניסור בטון ביהלום. אז איך חותכים את הבטון? המדריך המלא. חיתוך מדויק בבטון על

ניסור בטון ללא חריגות
ניסור וקידוח בטון
כיצד מתבצע ניסור בטון ללא חריגות

ניסור בטון פלאצ' אפס – ניסור בטון ללא חריגות איך לחתוך את הבטון שיהיה צמוד לקיר במרחק של אפס סנטימטר? מה שנקרה ניסור בטון ללא חריגות. בשנים האחרונות הפכו עבודות ניסור בטון לנפוצות ביותר בעולם הבנייה והשיפוץ. מי שלא בקיא בתחום ניסור הבטון עשוי לחשוב שמדובר בפעולה פשוטה. אך למעשה

חיתוך קירות
ניסור וקידוח בטון
שבירת קיר בטון או ניסור קיר בטון – מה כדאי?

מה כדאי לשבור את הקיר או להזמין ניסור בטון? שבירה של קיר בטון היא דרך ותיקה ומוכרת לצורך עריכת שינויים במבנה עם קירות בטון ואף בחומת בטון. לצורך זה נעזרים בכלי עבודה כמו פטישונים, המאפשרים ריסוק של הבטון לפי המידות הדרושות. מנגד, בשנים האחרונות, עם כניסת מסורי יהלום לתחום, עוברים

מדידת עובי קיר בטון
ניסור וקידוח בטון
איך מודדים עובי קיר בטון לצורך ניסור?

ניסור בטון הוא תהליך מורכב, הדורש ידע מקצועי רב, כדי לבצע את העבודה באופן מקצועי ונכון. אחד השלבים הראשונים בהכנת העבודה הוא מדידת עובי קיר בטון לפני הניסור, כדי שאפשר יהיה לבחור את המסור המתאים, את דרך הפעולה הנכונה ואף כדי לתכנן בצורה נכונה את פינוי הפסולת הכבדה. אז אם

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.