החשיבות של קידוחי בטון לתכנון והתקנת מערכות ביוב

קידוח יהלום

ביוב הוא אחת התשתיות החיוניות ביותר למין האנושי. עד לפיתוח הרשת התת קרקעית שמאפשרת ניקוז יעיל ובטוח, השפכים היוו מטרד חמור מבחינת הריח ובלא מעט מקרים גם מפגע תברואתי שהוביל למחלות ומגיפות. קידוחי בטון הם חלק בלתי נפרד מתכנון המערכות החשובות, התקנתן ותחזוקתן.

הכנת התשתית המתאימה להנחת הצינורות

השלב הראשון של כל עבודות ביוב כשהמטרה היא הנחת צינורות, הוא הכנת התשתית המתאימה, כלומר פתיחת מקומות שבהם אפשר יהיה להעביר את הצינורות בכל הגדלים, בהתאם לתוכניות.

למעשה, כבר בשלב התכנון חשוב לקחת בחשבון את אפשרויות הקידוח בבטון בכל מקום שבו רוצים להעביר תשתית חשובה זו. אם התוואי המוצע כולל נקודות שבהן אי אפשר לקדוח בבטון או שהדבר מסוכן מדי ו/או יקר מדי, ייתכן שיהיה צורך לשנות את התוואי.

בנוסף, נדרשת התאמה לקוטר הצינורות, שבאופן טבעי משתנה לאורך המסלול מהבתים והעסקים שלנו ועד למקומות שבהם מוזרמים השפכים החוצה (לטבע או במכון טיהור).

תיקון קווי ביוב

כולנו מכירים את המצבים שבהם הביוב לא ממלא את תפקידו החשוב. התקלה עלולה להיות כתוצאה מסתימה, פגיעה חיצונית, חדירת שורשי עצים, חומרי בניין או בטון ויש גם סיבות נוספות – ובכל מקרה כמובן שמדובר במפגע של ממש שמומלץ בחום לתקנו במהירות האפשרית.

קידוח בבטון הוא מרכיב משמעותי גם במסגרת עבודות ביוב אלה. השלב הראשון הוא לרוב אפיון התקלה, לעתים על בסיס צילום באמצעות מצלמות משוכללות שמוחדרות אל הבורות והצנרת. לאחר שאיש מקצוע מיומן בתחום האינסטלציה מבין מהו מקור התקלה, אפשר לתקן אותה.

על-מנת להגיע במהירות וברמת דייקנות מלאה לאזור הבעייתי שמצריך טיפול, נדרש באופן טבעי קידוח בבטון – על-מנת לחדור דרך המדרכה או הריצוף הקיימים. באמצעות ציוד מתקדם, דוגמת מסור יהלום, ניתן להגיע בדיוק לאן שצריך, להחליף כל צינור פגום באחד חדש. בזכות העוצמה של מסור היהלום ניתן לבצע את הקידוח בקוטר המתאים לקוטר הצינור, כשהמקסימום הוא כ-150 ס"מ (ללא תלות בעובי שכבת הבטון!) – קוטר מקסימלי זה מאפשר החלפת צינורות ביוב ביתיים וגם שכונתיים. 

הדיוק מאפשר מינימום נזק לסביבה ומונע מצבים שבהם עלולה להתערער יציבות הרצפה והקירות הסמוכים. בפרט, ניתן להיעזר בפעולת הקידוח בבטון כשמקור הסתימה הוא חדירת חומרי בניין שהתקשו – הקידוח מפורר אותם ושובר אותם לחתיכות קטנות שניתנות להוצאה בקלות. 

דגשים חשובים

עוד לפני הקידוח חשוב לבצע מספר פעולות בטיחות חיוניות:

  • לוודא שאין סכנה ליציבות מבנים בסביבה – כולל במידת הצורך התייעצות עם מהנדסים מוסמכים.
  • לבדוק שאין באזור הקידוח תשתיות חשובות אחרות (חשמל, גז וכו') – על-מנת לא לפגוע בהן.
  • לפנות את השטח מכל מי שלא אמור להיות בו.לבצע את העבודות הנדרשות רק אחרי לבישת בגדי עבודה מתאימים, נעלי עבודה וציון מגן הכרחי (קסדה, משקפיים וכו').
POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב facebook
Facebook
הצעת מחיר עבור ניסור בטון
דיסק ניסור בטון

לקבלת הצעת מחיר
מלאו את הפרטים!

המלצות
Google ג גוגל
4.3
מבוסס על 9 ביקורות
Facebook ג גוגל
5.0
מבוסס על 3 ביקורות
השירותים שלנו
עוד בנושא
POWER בפייסבוק
הצעת מחיר לניסור בטון
לקבלת הצעת מחיר
חייגו עכשיו וקבלו הצעה ישירות לנייד
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

עבודה בטיחותית
חיתוך בטון
ציוד חובה לשמירה על בטיחות העובדים בעת ביצוע עבודות ניסור וקידוח בטון

אין זה מקרי שלפחות פעם בשבוע אנו שומעים או קוראים ידיעה אודות תאונת עבודה זו או אחרת והתוצאה הרת האסון שלה באתר הבנייה. נכון להיום אחד מהענפים החיוניים ביותר והמסוכנים ביותר הינו ענף הבנייה. הסיבה לכך היא חוסר זהירות, אי שימוש בציוד חובה המיועד לשמירה על בטיחות העובדים והעובדה שעבודות

ניסור בטון
ניסור וקידוח בטון
ניסור בטון כחלק משיפוץ והרחבה

אין ספק שמדובר בתהליך שצריך להיות מרגש ומהנה, ואם אתם לקראת שיפוץ בית, הרחבת בית או עבודות שיפוצים מכל סוג, כדאי לבדוק אילו אופציות עומדות בפניכם אם תשקלו לבצע ניסור בטון. ניסור פתח מבטון עשוי לתת לכם טוויסט עיצובי מרהיב בבית, בואו לקרוא על ניסור בטון כחלק משיפוץ דירה ובתים. 

איך מתכננים קידוח חור לקמין כחלק מתהליך התקנתו?

אם החלטתם שמגיע לכם ליהנות החורף הזה מקמין, הגיע הזמן להבין כיצד מתקינים אותו ואיך מתכננים את כל הקשור אל קידוח החור לקמין. התחילו לקרוא.. קמין – כרטיס ביקור קמין הוא אח ורבים מכנים אותו גם בשם תנור ארובה.  כלומר, מתקן סגור בו מדליקים אש אם למטרת חימום, בישול ותאורה

ניסור בטון
ניסור וקידוח בטון
כללי עבודה זהירה בניסור בטון

ניסור בטון היא עבודה שצריכה להתבצע בדיוק רב על מנת להבטיח את התוצאות המבוקשות בסופה. יחד עם זאת, עוד מעבר לעניין איכות העבודה, המדובר גם על עבודה שדורשת זהירות רבה על מנת להבטיח את שלומם של העוסקים במלאכה ושל הסובבים אותם. בהתאם לכך ישנם מספר כללי עבודה זהירה בניסור בטון,

למה כדאי לשלב לוחות גבס בבנייה מבטון?

עמידות, פרקטיקה ויופי – הכל במוצר אחד כאשר אתם בוחרים לשפץ את הבית או לבנות אותו מהיסוד אתם מתחילים להתעניין במוצרים עמידים לאורך זמן שישיגו עבורכם את התוצאה הטובה ביותר גם מבחינת הנראות, אך גם מבחינת פרקטיקה. אנחנו רוצים יופי לצד איכות בכל דבר שאנחנו עושים, כך גם בבנייה. כאשר

ניסור יהלום בבטון
ניסור וקידוח בטון
ניסור בטון לצורך התקנת פרגולה

התהליך של התקנת פרגולה יכול להיראות שונה ממקרה למקרה, כשלרוב כל מה שצריך לעשות הוא להגיע עם הקונסטרוקציה ופשוט להקים אותה במקום המיועד לה בחצר הבית. במקרים אחרים, עשויות להידרש פעולות נוספות לפני שמתקינים את הפרגולה, ובכלל זה ניסור בטון לצורך התקנת פרגולה. מתי נדרש מהלך כזה ולמה? על כך

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.