קידוח יהלום

החשיבות של קידוחי בטון לתכנון והתקנת מערכות ביוב

ביוב הוא אחת התשתיות החיוניות ביותר למין האנושי. עד לפיתוח הרשת התת קרקעית שמאפשרת ניקוז יעיל ובטוח, השפכים היוו מטרד חמור מבחינת הריח ובלא מעט מקרים גם מפגע תברואתי שהוביל למחלות ומגיפות. קידוחי בטון הם חלק בלתי נפרד מתכנון המערכות החשובות, התקנתן ותחזוקתן.

הכנת התשתית המתאימה להנחת הצינורות

השלב הראשון של כל עבודות ביוב כשהמטרה היא הנחת צינורות, הוא הכנת התשתית המתאימה, כלומר פתיחת מקומות שבהם אפשר יהיה להעביר את הצינורות בכל הגדלים, בהתאם לתוכניות.

למעשה, כבר בשלב התכנון חשוב לקחת בחשבון את אפשרויות הקידוח בבטון בכל מקום שבו רוצים להעביר תשתית חשובה זו. אם התוואי המוצע כולל נקודות שבהן אי אפשר לקדוח בבטון או שהדבר מסוכן מדי ו/או יקר מדי, ייתכן שיהיה צורך לשנות את התוואי.

בנוסף, נדרשת התאמה לקוטר הצינורות, שבאופן טבעי משתנה לאורך המסלול מהבתים והעסקים שלנו ועד למקומות שבהם מוזרמים השפכים החוצה (לטבע או במכון טיהור).

תיקון קווי ביוב

כולנו מכירים את המצבים שבהם הביוב לא ממלא את תפקידו החשוב. התקלה עלולה להיות כתוצאה מסתימה, פגיעה חיצונית, חדירת שורשי עצים, חומרי בניין או בטון ויש גם סיבות נוספות – ובכל מקרה כמובן שמדובר במפגע של ממש שמומלץ בחום לתקנו במהירות האפשרית.

קידוח בבטון הוא מרכיב משמעותי גם במסגרת עבודות ביוב אלה. השלב הראשון הוא לרוב אפיון התקלה, לעתים על בסיס צילום באמצעות מצלמות משוכללות שמוחדרות אל הבורות והצנרת. לאחר שאיש מקצוע מיומן בתחום האינסטלציה מבין מהו מקור התקלה, אפשר לתקן אותה.

על-מנת להגיע במהירות וברמת דייקנות מלאה לאזור הבעייתי שמצריך טיפול, נדרש באופן טבעי קידוח בבטון – על-מנת לחדור דרך המדרכה או הריצוף הקיימים. באמצעות ציוד מתקדם, דוגמת מסור יהלום, ניתן להגיע בדיוק לאן שצריך, להחליף כל צינור פגום באחד חדש. בזכות העוצמה של מסור היהלום ניתן לבצע את הקידוח בקוטר המתאים לקוטר הצינור, כשהמקסימום הוא כ-150 ס"מ (ללא תלות בעובי שכבת הבטון!) – קוטר מקסימלי זה מאפשר החלפת צינורות ביוב ביתיים וגם שכונתיים. 

הדיוק מאפשר מינימום נזק לסביבה ומונע מצבים שבהם עלולה להתערער יציבות הרצפה והקירות הסמוכים. בפרט, ניתן להיעזר בפעולת הקידוח בבטון כשמקור הסתימה הוא חדירת חומרי בניין שהתקשו – הקידוח מפורר אותם ושובר אותם לחתיכות קטנות שניתנות להוצאה בקלות. 

דגשים חשובים

עוד לפני הקידוח חשוב לבצע מספר פעולות בטיחות חיוניות:

  • לוודא שאין סכנה ליציבות מבנים בסביבה – כולל במידת הצורך התייעצות עם מהנדסים מוסמכים.
  • לבדוק שאין באזור הקידוח תשתיות חשובות אחרות (חשמל, גז וכו') – על-מנת לא לפגוע בהן.
  • לפנות את השטח מכל מי שלא אמור להיות בו.לבצע את העבודות הנדרשות רק אחרי לבישת בגדי עבודה מתאימים, נעלי עבודה וציון מגן הכרחי (קסדה, משקפיים וכו').

אהבתם? שתפו עם חברים:

WhatsApp
Email
Telegram
Facebook
POWER ניסור בטון
התוכן באתר נכתב ע"י חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
ניסור בטון באבו גוש
מאמרים בנושא ניסור בטון
מכונת ניסור בטון: המדריך המלא

הבטון הוא כידוע אחד מהחומרים הכי חזקים ביקום. מסיבה זו העבודה מול הבטון מצריכה כוח ועוצמה מיוחדים. כדי להגיע לביצועים מוצלחים בחיתוך, בניסור או בקידוח

קרא עוד »
חיתוך קירות
מאמרים בנושא בטון
איך לחתוך בטון? המדריך המלא

איך לחתוך בטון? לחברת POWER יש את הכלים הייעודיים עבור לחתוך בטון כאשר העיקרי שבהם הוא מכונת ניסור בטון ביהלום. והכנו עבורכם מדריך שלם.

קרא עוד »
הצעת מחיר לניסור בטון
לקבל הצעת מחיר ישירות לנייד

השאירו פרטים ונשלח לכם הצעת מחיר משתלמת במיוחד, בתוך זמן קצר.