ניסור בטון

כללי עבודה זהירה בניסור בטון

ניסור בטון היא עבודה שצריכה להתבצע בדיוק רב על מנת להבטיח את התוצאות המבוקשות בסופה. יחד עם זאת, עוד מעבר לעניין איכות העבודה, המדובר גם על עבודה שדורשת זהירות רבה על מנת להבטיח את שלומם של העוסקים במלאכה ושל הסובבים אותם.

בהתאם לכך ישנם מספר כללי עבודה זהירה בניסור בטון, שעליהם חייבים העוסקים במשימה להקפיד.

אי הקפדה על כללים אלה יכולה להוביל לא רק לפגיעה בגוף ובנפש אלא גם בפגיעה במבנה עצמו ובמערכות המותקנות בו.

מה כוללים כללי עבודה זהירה בניסור בטון?

ובכן, כללי הזהירות הרלוונטיים לעבודת ניסור בטון כוללים שורה של כללים הנוגעים למספר תחומים כמו אופן בדיקת הציוד לפני תחילת עבודה, לבוש בטיחות שעל הפועלים ללבוש לפני שמתחילים לעבודה, האופן בו יש לשמור על סטריליות שטח העבודה, בדיקת קיום אישורים לניסור מראש וכן הלאה.

ככלל, קבלן ניסור בטון אחראי יכין דף, לוח או פנקס קטן עם רשימה מקיפה של כללי עבודה זהירה בניסור בטון, אליה יוכלו לגשת העובדים בכל עת ולעיין בכללים שעליהם לשמור.

במידת הצורך ניתן להיעזר בגורם המתמחה בתחום של בטיחות בענף הבנייה ולהיעזר בו לצורך גיבוש הרשימה וכן לצורך הדרכת העובדים מעת לעת.

השלכות של אי עמידה בכללי הזהירות

כאמור, לאי עמידה בכללי הזהירות הנדרשים, יכולות להיות תוצאות לא נעימות עד קטסטרופליות. התוצאות הללו יכולות להתחיל בפצע קטן לאחד העובדים או בקו ניסור עקום מעט והן יכולות להגיע לכדי קריסה של מבנה שלם או אפילו פגיעה בקווי ביוב.

למעשה, פגיעה בקווי ביוב היא אחת הבעיות המרכזיות המתעוררות בפרויקטים של ניסור בטון בהם לא מקפידים על כללי הבטיחות והזהירות, ובהם מבוצע ניסור בטון של יסודות ובסיס המבנה.

במקרה של פגיעה כזאת, יש צורך להזמין גורם מקצועי המבצע צילום קווי ביוב על מנת לבחון את המיקום המדויק של הנזק שנגרם לקווי הביוב ואת מאפייני הנזק. הצילום מבוצע כמובן מעל פני האדמה ואין צורך להיכנס אל קו הביוב מלבד צינור גמיש אחד שבקצהו מצלמה וגוף תאורה שמספקים את התמונה אחורה אל מסך המוצב על פני האדמה. בצורה זו ניתן "לטייל" בכל משעולי הביוב, למצוא את התקלה ולהבין בדיוק את היקפה.

יחד עם זאת, פגיעה בקווי ביוב, עם כל הנזק הכלכלי המשמעותי שהיא יכולה לייצור היא לא הסיבה היחידה לצורך בהקפדה על כללי עבודה זהירה בניסור וקידוח בטון. כאמור, אי הקפדה על כללים אלה יכולה להוביל לקטסטרופות גדולות יותר ולכן חשוב מאוד שכל עובד וכל מנהל בתחום יכיר את כללי הזהירות הללו ויקפיד למלא אותם לא רק עבור עצמו, אלא גם עבור הפועלים העובדים סביבו, שכן ערבות הדדית ופיקוח הדדי הם שני אלמנטים חשובים בעבודה זהירה ובטוחה בכל תחום.

אהבתם? שתפו עם חברים:

WhatsApp
Email
Telegram
Facebook
POWER ניסור בטון
התוכן באתר נכתב ע"י חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
ניסור בטון באבו גוש
מאמרים בנושא ניסור בטון
מכונת ניסור בטון: המדריך המלא

הבטון הוא כידוע אחד מהחומרים הכי חזקים ביקום. מסיבה זו העבודה מול הבטון מצריכה כוח ועוצמה מיוחדים. כדי להגיע לביצועים מוצלחים בחיתוך, בניסור או בקידוח

קרא עוד »
חיתוך קירות
מאמרים בנושא בטון
איך לחתוך בטון? המדריך המלא

איך לחתוך בטון? לחברת POWER יש את הכלים הייעודיים עבור לחתוך בטון כאשר העיקרי שבהם הוא מכונת ניסור בטון ביהלום. והכנו עבורכם מדריך שלם.

קרא עוד »
הצעת מחיר לניסור בטון
לקבל הצעת מחיר ישירות לנייד

השאירו פרטים ונשלח לכם הצעת מחיר משתלמת במיוחד, בתוך זמן קצר.