כללי עבודה זהירה בניסור בטון

ניסור בטון

ניסור בטון היא עבודה שצריכה להתבצע בדיוק רב על מנת להבטיח את התוצאות המבוקשות בסופה. יחד עם זאת, עוד מעבר לעניין איכות העבודה, המדובר גם על עבודה שדורשת זהירות רבה על מנת להבטיח את שלומם של העוסקים במלאכה ושל הסובבים אותם.

בהתאם לכך ישנם מספר כללי עבודה זהירה בניסור בטון, שעליהם חייבים העוסקים במשימה להקפיד.

אי הקפדה על כללים אלה יכולה להוביל לא רק לפגיעה בגוף ובנפש אלא גם בפגיעה במבנה עצמו ובמערכות המותקנות בו.

מה כוללים כללי עבודה זהירה בניסור בטון?

ובכן, כללי הזהירות הרלוונטיים לעבודת ניסור בטון כוללים שורה של כללים הנוגעים למספר תחומים כמו אופן בדיקת הציוד לפני תחילת עבודה, לבוש בטיחות שעל הפועלים ללבוש לפני שמתחילים לעבודה, האופן בו יש לשמור על סטריליות שטח העבודה, בדיקת קיום אישורים לניסור מראש וכן הלאה.

ככלל, קבלן ניסור בטון אחראי יכין דף, לוח או פנקס קטן עם רשימה מקיפה של כללי עבודה זהירה בניסור בטון, אליה יוכלו לגשת העובדים בכל עת ולעיין בכללים שעליהם לשמור.

במידת הצורך ניתן להיעזר בגורם המתמחה בתחום של בטיחות בענף הבנייה ולהיעזר בו לצורך גיבוש הרשימה וכן לצורך הדרכת העובדים מעת לעת.

השלכות של אי עמידה בכללי הזהירות

כאמור, לאי עמידה בכללי הזהירות הנדרשים, יכולות להיות תוצאות לא נעימות עד קטסטרופליות. התוצאות הללו יכולות להתחיל בפצע קטן לאחד העובדים או בקו ניסור עקום מעט והן יכולות להגיע לכדי קריסה של מבנה שלם או אפילו פגיעה בקווי ביוב.

למעשה, פגיעה בקווי ביוב היא אחת הבעיות המרכזיות המתעוררות בפרויקטים של ניסור בטון בהם לא מקפידים על כללי הבטיחות והזהירות, ובהם מבוצע ניסור בטון של יסודות ובסיס המבנה.

במקרה של פגיעה כזאת, יש צורך להזמין גורם מקצועי המבצע צילום קווי ביוב על מנת לבחון את המיקום המדויק של הנזק שנגרם לקווי הביוב ואת מאפייני הנזק. הצילום מבוצע כמובן מעל פני האדמה ואין צורך להיכנס אל קו הביוב מלבד צינור גמיש אחד שבקצהו מצלמה וגוף תאורה שמספקים את התמונה אחורה אל מסך המוצב על פני האדמה. בצורה זו ניתן "לטייל" בכל משעולי הביוב, למצוא את התקלה ולהבין בדיוק את היקפה.

יחד עם זאת, פגיעה בקווי ביוב, עם כל הנזק הכלכלי המשמעותי שהיא יכולה לייצור היא לא הסיבה היחידה לצורך בהקפדה על כללי עבודה זהירה בניסור וקידוח בטון. כאמור, אי הקפדה על כללים אלה יכולה להוביל לקטסטרופות גדולות יותר ולכן חשוב מאוד שכל עובד וכל מנהל בתחום יכיר את כללי הזהירות הללו ויקפיד למלא אותם לא רק עבור עצמו, אלא גם עבור הפועלים העובדים סביבו, שכן ערבות הדדית ופיקוח הדדי הם שני אלמנטים חשובים בעבודה זהירה ובטוחה בכל תחום.

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב facebook
Facebook
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

ניסור בטון לשיפוץ הבית
ניסור וקידוח בטון
מדוע כדאי להיעזר בחברת ניסור וקידוח בטון בעת שיפוץ הבית

מתכננים להיכנס לפרויקט שיפוץ הבית? שירותי ניסור וקידוח בטון יעזרו לכם עד לא מזמן, כל פרוייקט שיפוצים היה טומן בחובו ביצוע של פעולות אגרסיביות, מרעישות ומלכלכות במיוחד. כיום קיימת אפשרות הרבה יותר יעילה – שירותי ניסור וקידוח בטון. במה בדיוק מדובר ומהם היתרונות של העניין בפרויקט שיפוץ הבית שלכם? מייד

חיתוך קירות
בטון מזוין
איך לחתוך בטון? המדריך המלא

איך לחתוך קיר או משטח בטון – המדריך המלא בטון, אחד החומרים החזקים ביקום ועל כן העבודה מולו מצריכה כוח חזק מאד. לחברת POWER יש את הכלים הייעודיים עבור לחתוך בטון כאשר העיקרי שבהם הוא מכונת ניסור בטון ביהלום. אז איך חותכים את הבטון? המדריך המלא. חיתוך מדויק בבטון על

ניסור בטון ללא חריגות
ניסור וקידוח בטון
כיצד מתבצע ניסור בטון ללא חריגות

ניסור בטון פלאצ' אפס – ניסור בטון ללא חריגות איך לחתוך את הבטון שיהיה צמוד לקיר במרחק של אפס סנטימטר? מה שנקרה ניסור בטון ללא חריגות. בשנים האחרונות הפכו עבודות ניסור בטון לנפוצות ביותר בעולם הבנייה והשיפוץ. מי שלא בקיא בתחום ניסור הבטון עשוי לחשוב שמדובר בפעולה פשוטה. אך למעשה

חיתוך קירות
ניסור וקידוח בטון
שבירת קיר בטון או ניסור קיר בטון – מה כדאי?

מה כדאי לשבור את הקיר או להזמין ניסור בטון? שבירה של קיר בטון היא דרך ותיקה ומוכרת לצורך עריכת שינויים במבנה עם קירות בטון ואף בחומת בטון. לצורך זה נעזרים בכלי עבודה כמו פטישונים, המאפשרים ריסוק של הבטון לפי המידות הדרושות. מנגד, בשנים האחרונות, עם כניסת מסורי יהלום לתחום, עוברים

מדידת עובי קיר בטון
ניסור וקידוח בטון
איך מודדים עובי קיר בטון לצורך ניסור?

ניסור בטון הוא תהליך מורכב, הדורש ידע מקצועי רב, כדי לבצע את העבודה באופן מקצועי ונכון. אחד השלבים הראשונים בהכנת העבודה הוא מדידת עובי קיר בטון לפני הניסור, כדי שאפשר יהיה לבחור את המסור המתאים, את דרך הפעולה הנכונה ואף כדי לתכנן בצורה נכונה את פינוי הפסולת הכבדה. אז אם

עבודה בטיחותית
חיתוך בטון
ציוד חובה לשמירה על בטיחות העובדים בעת ביצוע עבודות ניסור וקידוח בטון

אין זה מקרי שלפחות פעם בשבוע אנו שומעים או קוראים ידיעה אודות תאונת עבודה זו או אחרת והתוצאה הרת האסון שלה באתר הבנייה. נכון להיום אחד מהענפים החיוניים ביותר והמסוכנים ביותר הינו ענף הבנייה. הסיבה לכך היא חוסר זהירות, אי שימוש בציוד חובה המיועד לשמירה על בטיחות העובדים והעובדה שעבודות

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.