כללי עבודה זהירה בניסור בטון

ניסור בטון

ניסור בטון היא עבודה שצריכה להתבצע בדיוק רב על מנת להבטיח את התוצאות המבוקשות בסופה. יחד עם זאת, עוד מעבר לעניין איכות העבודה, המדובר גם על עבודה שדורשת זהירות רבה על מנת להבטיח את שלומם של העוסקים במלאכה ושל הסובבים אותם.

בהתאם לכך ישנם מספר כללי עבודה זהירה בניסור בטון, שעליהם חייבים העוסקים במשימה להקפיד.

אי הקפדה על כללים אלה יכולה להוביל לא רק לפגיעה בגוף ובנפש אלא גם בפגיעה במבנה עצמו ובמערכות המותקנות בו.

מה כוללים כללי עבודה זהירה בניסור בטון?

ובכן, כללי הזהירות הרלוונטיים לעבודת ניסור בטון כוללים שורה של כללים הנוגעים למספר תחומים כמו אופן בדיקת הציוד לפני תחילת עבודה, לבוש בטיחות שעל הפועלים ללבוש לפני שמתחילים לעבודה, האופן בו יש לשמור על סטריליות שטח העבודה, בדיקת קיום אישורים לניסור מראש וכן הלאה.

ככלל, קבלן ניסור בטון אחראי יכין דף, לוח או פנקס קטן עם רשימה מקיפה של כללי עבודה זהירה בניסור בטון, אליה יוכלו לגשת העובדים בכל עת ולעיין בכללים שעליהם לשמור.

במידת הצורך ניתן להיעזר בגורם המתמחה בתחום של בטיחות בענף הבנייה ולהיעזר בו לצורך גיבוש הרשימה וכן לצורך הדרכת העובדים מעת לעת.

השלכות של אי עמידה בכללי הזהירות

כאמור, לאי עמידה בכללי הזהירות הנדרשים, יכולות להיות תוצאות לא נעימות עד קטסטרופליות. התוצאות הללו יכולות להתחיל בפצע קטן לאחד העובדים או בקו ניסור עקום מעט והן יכולות להגיע לכדי קריסה של מבנה שלם או אפילו פגיעה בקווי ביוב.

למעשה, פגיעה בקווי ביוב היא אחת הבעיות המרכזיות המתעוררות בפרויקטים של ניסור בטון בהם לא מקפידים על כללי הבטיחות והזהירות, ובהם מבוצע ניסור בטון של יסודות ובסיס המבנה.

במקרה של פגיעה כזאת, יש צורך להזמין גורם מקצועי המבצע צילום קווי ביוב על מנת לבחון את המיקום המדויק של הנזק שנגרם לקווי הביוב ואת מאפייני הנזק. הצילום מבוצע כמובן מעל פני האדמה ואין צורך להיכנס אל קו הביוב מלבד צינור גמיש אחד שבקצהו מצלמה וגוף תאורה שמספקים את התמונה אחורה אל מסך המוצב על פני האדמה. בצורה זו ניתן "לטייל" בכל משעולי הביוב, למצוא את התקלה ולהבין בדיוק את היקפה.

יחד עם זאת, פגיעה בקווי ביוב, עם כל הנזק הכלכלי המשמעותי שהיא יכולה לייצור היא לא הסיבה היחידה לצורך בהקפדה על כללי עבודה זהירה בניסור וקידוח בטון. כאמור, אי הקפדה על כללים אלה יכולה להוביל לקטסטרופות גדולות יותר ולכן חשוב מאוד שכל עובד וכל מנהל בתחום יכיר את כללי הזהירות הללו ויקפיד למלא אותם לא רק עבור עצמו, אלא גם עבור הפועלים העובדים סביבו, שכן ערבות הדדית ופיקוח הדדי הם שני אלמנטים חשובים בעבודה זהירה ובטוחה בכל תחום.

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

WhatsApp
Email
Telegram
Facebook
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

שיפוצים ובנייה
התקנת פאנלים סולאריים על הגג

מתכננים שיפוץ בבית? יתכן שזה הזמן הנכון לשלב התקנה של פאנלים סולאריים. לא משנה אם מתכננים  למשל ניסור קיר בטון לטובת התקנת חלון סטנדרטי, הסרת מדרגות בטון ישנות לצורך התקנת מדרגות חדישות עם מעקות זכוכית או שיפוץ הגג, נסביר למה זה הזמן הנכון, להצטרף לטרנד של התקנת פאנלים סולאריים.   הגג

עבודות בטון ושיפוצים
בטון מזוין
עבודות בטון ושיפוצים לבית חדש

יש הרבה רכוש שחשוב לנו בחיים כמו מחשב, מכונית או מקרר אך בסופו של יום הרכוש החשוב ביותר בחיינו הוא ללא ספק הבית שלנו. ככל שהבית שלנו נמצא במצב יותר טוב כך איכות החיים שלנו יותר גבוהה. על רקע זה יש לציין כי כמו כל דבר גם הבית שלנו סובל

ניסור מדרגות
ניסור בטון
מנסרים את המדרגות בבית? כך תשמרו על בטיחות

מתכוונים לבצע עבודת ניסור של מדרגות בבית? חשוב שתשמרו על הבריאות שלכם. בכתבה הבאה אספנו מספר טיפים שיעזרו לכם לבצע ניסור איכותי, בלי להתפשר על הבטיחות שלכם בזמן התהליך. בהצלחה! השתמשו במשקפי מגן תהליך הניסור עלול לגרום לכך ששבבים שונים יסכנו את עיניכם ולכן חשוב להצטייד במשקפי מגן איכותיות לפני

שיפוץ דירה חדשה
שיפוצים ובנייה
משפצים דירה חדשה מהניילון? זה מה שתצטרכו לדעת

הרבה אנשים שקונים דירת קבלן חדשה לא מרוצים מהצורה של הבית ולא מעוניינים לקבל אותה כפי שהיא. אז יש אנשים שבכל זאת נכנסים להתגורר בבית ורק אחרי שהם כבר חיים במקום הם יודעים להגיד מה הם רוצים לשנות ואיך הם רוצים לראות את הבית כאשר התכנון ייעשה מתוך החיים בשטח.

תקן 413
מידע מקצועי חיזוק מבנים
תקן 413: כל מה שצריך לדעת

עד לשנת 1975 לא הייתה כלל מודעות לעניין הזה של בניית מבנים באופן כזה שהם יוכלו להתמודד במצבים של רעידות אדמה מול הכוחות האופקיים שמופעלים על מבנים בסיטואציות מעין אלו. "תקן עמידות מבנים ברעידת אדמה" הוא תקן שהתחדש ונכנס לתוקף בשנת 1975. התקן קובע כי יש להתייחס להוראות קונסטרוקטיביות בבניית

קבלן הריסה
חיתוך בטון
כיצד לדעת לבחור קבלן הריסה שאפשר לסמוך עליו

בשנים האחרונות אנחנו עדים לפרויקטים רבים של פינוי בינוי כאשר הורסים את כל המבנה מהיסוד ובונים תחתיו מבנה חדש. במקרים כאלה ובדומים להם חשוב לבחור בחכמה את קבלן ההריסה ולוודא כי העבודה אכן תיעשה בשיטה הכי מתאימה ובצורה הכי בטוחה. איך עושים את זה? איך הורסים מבנה קיים? ישנן שיטות

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.