כללי עבודה זהירה בניסור בטון

ניסור בטון

ניסור בטון היא עבודה שצריכה להתבצע בדיוק רב על מנת להבטיח את התוצאות המבוקשות בסופה. יחד עם זאת, עוד מעבר לעניין איכות העבודה, המדובר גם על עבודה שדורשת זהירות רבה על מנת להבטיח את שלומם של העוסקים במלאכה ושל הסובבים אותם.

בהתאם לכך ישנם מספר כללי עבודה זהירה בניסור בטון, שעליהם חייבים העוסקים במשימה להקפיד.

אי הקפדה על כללים אלה יכולה להוביל לא רק לפגיעה בגוף ובנפש אלא גם בפגיעה במבנה עצמו ובמערכות המותקנות בו.

מה כוללים כללי עבודה זהירה בניסור בטון?

ובכן, כללי הזהירות הרלוונטיים לעבודת ניסור בטון כוללים שורה של כללים הנוגעים למספר תחומים כמו אופן בדיקת הציוד לפני תחילת עבודה, לבוש בטיחות שעל הפועלים ללבוש לפני שמתחילים לעבודה, האופן בו יש לשמור על סטריליות שטח העבודה, בדיקת קיום אישורים לניסור מראש וכן הלאה.

ככלל, קבלן ניסור בטון אחראי יכין דף, לוח או פנקס קטן עם רשימה מקיפה של כללי עבודה זהירה בניסור בטון, אליה יוכלו לגשת העובדים בכל עת ולעיין בכללים שעליהם לשמור.

במידת הצורך ניתן להיעזר בגורם המתמחה בתחום של בטיחות בענף הבנייה ולהיעזר בו לצורך גיבוש הרשימה וכן לצורך הדרכת העובדים מעת לעת.

השלכות של אי עמידה בכללי הזהירות

כאמור, לאי עמידה בכללי הזהירות הנדרשים, יכולות להיות תוצאות לא נעימות עד קטסטרופליות. התוצאות הללו יכולות להתחיל בפצע קטן לאחד העובדים או בקו ניסור עקום מעט והן יכולות להגיע לכדי קריסה של מבנה שלם או אפילו פגיעה בקווי ביוב.

למעשה, פגיעה בקווי ביוב היא אחת הבעיות המרכזיות המתעוררות בפרויקטים של ניסור בטון בהם לא מקפידים על כללי הבטיחות והזהירות, ובהם מבוצע ניסור בטון של יסודות ובסיס המבנה.

במקרה של פגיעה כזאת, יש צורך להזמין גורם מקצועי המבצע צילום קווי ביוב על מנת לבחון את המיקום המדויק של הנזק שנגרם לקווי הביוב ואת מאפייני הנזק. הצילום מבוצע כמובן מעל פני האדמה ואין צורך להיכנס אל קו הביוב מלבד צינור גמיש אחד שבקצהו מצלמה וגוף תאורה שמספקים את התמונה אחורה אל מסך המוצב על פני האדמה. בצורה זו ניתן "לטייל" בכל משעולי הביוב, למצוא את התקלה ולהבין בדיוק את היקפה.

יחד עם זאת, פגיעה בקווי ביוב, עם כל הנזק הכלכלי המשמעותי שהיא יכולה לייצור היא לא הסיבה היחידה לצורך בהקפדה על כללי עבודה זהירה בניסור וקידוח בטון. כאמור, אי הקפדה על כללים אלה יכולה להוביל לקטסטרופות גדולות יותר ולכן חשוב מאוד שכל עובד וכל מנהל בתחום יכיר את כללי הזהירות הללו ויקפיד למלא אותם לא רק עבור עצמו, אלא גם עבור הפועלים העובדים סביבו, שכן ערבות הדדית ופיקוח הדדי הם שני אלמנטים חשובים בעבודה זהירה ובטוחה בכל תחום.

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב facebook
Facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

השירותים שלנו

מאמרים חדשים

הצעת מחיר עבור ניסור בטון
דיסק ניסור בטון

POWER בפייסבוק

הכללים שלנו

אנו בחברת POWER ניסור בטון מקפידים על שלושה עיקרים שהם:

בטיחות בעבודה

הכלל החשוב ביותר עברנו היינו לשמור על כל כללי הבטיחות אנחנו מבינים את האחריות שיש לנו בידיים.

עמידה בזמנים וביעדים

אצלנו זמן זה זמן ואנחנו מודעים לעובדה שעיכוב מצידנו יכול לעכב פרויקט שלם.

שירות אדיב ומקצועי

אנחנו שואפים ליצור מערכת יחסים טובה עם הלקוחות שלנו ולתת את השירות על הצד הטוב ביותר.

מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

קבלני ניסור בטון
כללי

ניסור בטון של כלונסאות לאחר כשל בדיקה סונית

מהם כלונסאות ומהי בדיקה סונית? ומה קורה אם יש כשל בבדיקה? כל התשובות לשאלות אלו ועוד – בהמשך! מהם כלונסאות? כלונסאות הם סוג של יסודות של בניין, שתפקידם הוא לתמוך בעומס של הבניין. הכלונס תומך בבניין על ידי כך, שהוא בנוי ממתכת ומוכנס אל תוך האדמה ועליו יוצקים בטון לכל

קרא עוד »
ניסור קיר בטון
כללי

סימון מדויק על ידי מודד מוסמך לפני ניסור בטון

רגע לפני שאתם מאשרים התחלה של ניסור בטון בבית שלכם, חשוב שתקראו את המאמר הזה! כאן נסביר על החשיבות של סימון מדויק על ידי מודד מוסמך לפני ניסור בטון. סיבות עיקריות לניסור בטון ישנן שתי סיבות עיקריות ונפוצות במיוחד, שמובילות לצורך לנסר בטון. הראשונה היא, כשעולה הרצון לפתוח או להגדיל

קרא עוד »

מאמרים נוספים

הכללים שלנו

אנו בחברת POWER ניסור בטון מקפידים על שלושה עיקרים שהם:

בטיחות בעבודה

הכלל החשוב ביותר עברנו היינו לשמור על כל כללי הבטיחות אנחנו מבינים את האחריות שיש לנו בידיים.

עמידה בזמנים וביעדים

אצלנו זמן זה זמן ואנחנו מודעים לעובדה שעיכוב מצידנו יכול לעכב פרויקט שלם.

שירות אדיב ומקצועי

אנחנו שואפים ליצור מערכת יחסים טובה עם הלקוחות שלנו ולתת את השירות על הצד הטוב ביותר.

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.