שאלות ותשובות – יציקת בטון

יציקת בטון

איך מחשבים קוב בטון? כמה עולה? ממה צריך להיזהר בזמן היציקה? איך לזהות יציקה טובה? כל השאלות והתשובות העיקריות בנושא יציקת בטון.

שאלות ותשובות על יציקת בטון – מאת POWER

מזה קוב בטון?

קוב בטון זה למעשה מטר מעוקב של בטון – כלומר קובייה של מטר על מטר בגובה מטר של
בטון.
המשקל של קוב בטון הוא 1000 ליטר. למידע נוסף לחצו על הקישור – כמה שוקל קוב בטון?

איך מחשבים קוב בטון?

על מנת לחשב לדוגמא נפח של בריכה מלבנית, יש לכפול את רוחב של הבריכה באורך שלה ואת זה לכפול בעומק של הבריכה.
לדוגמא:
רוחב הבריכה – 2 מטרים
אורך הבריכה – 4 מטרים
עומק – 3 מטרים
הנפח המתבקש – 2 4 3 מטרים הסכום המתקבל הוא 24 קוב. שזה 24,000 ליטר.
על מנת לחשב משקל של בטון לפי מטר רבוע כנסו למחשבון שלנו. מחשבון משקל בטון לפי גודל המשטח.

כמה עולה קוב בטון?

בטון הוא חומר חזק וההכנה שלו דורשת ידע מקצועי. המחיר שלו הוא כמובן בהתאם. נוכל לומר בגדול כי המחיר לקוב בטון בסביבות ₪350 לקוב. אך ברור שיהיה הבדל בין בטון שמשמש לצורכי בנייה לבין בטון שנועד לצורך ריצוף. כך גם ש הבדל בין בטון מוחלק לבין בטון מזויין.
לכל אחת מהאפשרויות הללו יש את התעריף שלו ואת המחיר שתצטרכו לשלם עליו.

האם אפשר לצקת בטון על גבי בטון?

יציקה של בטון על גבי יציקה קיימת לא תמיד תהיה אפשרי. אם מדובר בקומת קרקע, על פי רוב לא תהיה בעיה ליישם יציקה חדשה של בטון על גבי היציקה הקיימת. אך אם מדובר במרפסת או בחלל אחר הנמצא בקומה גבוהה מהקרקע, חובה לוודא כי אכן המבנה מתאים לכך. יש להשיג אישור מהנדס בטרם יבצעו את הדבר.

האם אפשר ליישם בטון במזג אוויר גשום?

עבודה בגשם היא לא ממש מומלצת אך אם אין ברירה אפשר בהחלט להכין יציקה גם בימים גשומים. אך במקרים כאלה יהיה צורך להכין את התערובת עם יחס נמוך יותר של מים. ביום סוער במיוחד, עדיף שלא לבצע יציקות בטון מים רבים מידי בתערובת הבטון יצרו סדקים ויהפכו את היציקה ללא מוצלחת גם אחרי הייבוש.
אך שוב לדעת שגם אם זה כבר קרה, אפשר יהיה לתקן בעזרת שכבה דקה של בטון.
טיפ! אחרי שיוצקים את הבטון אפשר ואפילו מומלץ להשקות אותה למחרת. כך שאם קורה והיציקה נרטבת שלא באופן מכוון זה רק ייטיב עם הבטון.

איך תוכלו לזהות יציקת בטון לא טובה?

יציקות בטון שלא נעשות כמו שצריך, או שלא על ידי אנשי המקצוע הנכונים, תהיה מלווה בסדקים, היא תהיה לא אחידה ובאופן כללי היא לא תהיה יפה. האם צריך לחזור על העבודה ולבצע יציקה חדשה? את זה אל תחליטו לבד. לשם כך עליכם לפנות אל אנשי מקצוע מתחום זה שיבדקו את תקינות היציקה.

יציקת בטון בכל גודל ולכל מטרה

יציקות בטון אמורות להיעשות במקרים רבים ושונים בתהליכי הבנייה.

אם זה בעת בנייה של מבנה חדש ואם זה במהלך עבודות שיפוצים. זה נכון גם בעת יציקת עמודים או אפילו בבנייה של גשרים.

בכל מקרה תמיד חשוב לפנות אל אנשי מקצוע מהמומחים בתחום ומהמקצוענים שצברו ניסיון בתחום הזה. היות ועבודות בטון דורשות ידע מקצועי נרחב. החל מההכנה הנכונה של הבטון בהתאם למטרה וכלה ביישום הנכון של הבטון.

כי אינה דומה יציקת בטון לצורך בניית בניין ליציקת בטון לריצוף חלל קיים. (בטון מוחלק) או ליצירת קיר בטון חשוף. כי לכל תחום יש כללים משלו.

המאמר מאת POWER ניסור בטון

POWER ניסור בטון
POWER ניסור בטון

בכל מה שקשור לעבודה עם בטון נדרשת עבודה מקצועית, מדויקת ויסודית. אם היא לא כזו, התוצאה היא לא איכותית, לא יפה וגם לא בטיחותית.

זה נכון גם בעת בנייה של אלמנטים שונים מבטון, וזה נכון גם בעת שעולה הצורך בניסור הבטון וחיתוך שלו. זה דבר שיש בו צורך במקרים רבים ושונים.

אם זה כאשר מבקשים לנסר את מסתור הכביסה ולספח אותו לדירה או כשרוצים להרחיב חלון קיים. זה יכול להיות גם במקרים בהם מבקשים לפרוץ דלת בקיר בטון מזויין או להעביר תעלות למזגן.

לא משנה המטרה. המלאכה הזו חייבת להתבצע באופן הכי מדויק ובצורה הכי זהירה. עבודה שאינה מדויקת עשויה לסכן את המבנה כולו, שלא לדבר על התוצאות שלא תהיינה מדויקות.

לשם כך, חובה לפנות אל אנשי מקצוע מתחום ניסור בטון. אלו ייטיבו לבצע את הניסור בצורה הכי טובה והכי בטוחה.

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

WhatsApp
Email
Telegram
Facebook
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

פרגולה על קיר בטון
בטון מזוין
פרגולות תלויות על קיר בטון

כאשר אנחנו רוצים לחבר פרגולה לקיר בטון יש לנו מספר אפשרויות: האפשרות הראשונה היא לבנות פרגולה שמחוברת לקרקע עם עמודים. הפרגולה עצמה יכולה להיות עשויה מבסיס של עץ או פשוט בסיס בטון שממשיך את הקיר באופן טבעי. החיסרון של פרגולה כזו הוא שחייבים שתהיה קודם כל תשתית מתאימה לעמודים, ולא

עבודות בטון ושיפוצים
בטון מזוין
עבודות בטון ושיפוצים לבית חדש

יש הרבה רכוש שחשוב לנו בחיים כמו מחשב, מכונית או מקרר אך בסופו של יום הרכוש החשוב ביותר בחיינו הוא ללא ספק הבית שלנו. ככל שהבית שלנו נמצא במצב יותר טוב כך איכות החיים שלנו יותר גבוהה. על רקע זה יש לציין כי כמו כל דבר גם הבית שלנו סובל

ציפוי אפוקסי
בטון מזוין
ציפוי אפוקסי למשטחי בטון – יתרונות, אופן השימוש ועוד

האפוקסי הפך להיות טרנד מאוד פופולארי בשנים האחרונות בעולם האדריכלות והבנייה, ולא בכדי – הוא מתאים את עצמו כמעט לכל סוג של שטח או רצפת בטון, עמיד מאוד, ומספק שכבת הגנה איכותית וחזקה במיוחד. האפוקסי מתאים במיוחד למשטחי בטון שצברו שחיקה מאוד משמעותית כדוגמת כבישים, או לרצפות בטון ישנות שצברו

מה ההבדל בין בטון למלט
בטון מזוין
מה ההבדל בין בטון למלט?

לצורך בנייה נעשה שימוש בחומרים מגוונים. יש את הבטון ויש את המלט. יש את הטיט ויש את הטיח. מה ההבדל בין בטון למלט? ננסה להכיר מעט מקרוב את החומרים הללו ונלמד על ההבדלים ביניהם. המלט והבטון הם די דומים. ברבים מהמקרים הם אף משמשים לסירוגין. המלט הא אחד המרכיבים של

כמויות ויחס להכנת קוב בטון
בטון מזוין
כמויות ויחס להכנת קוב בטון

הבטון הוא אחד החומרים המרכזיים והעיקריים המשמשות למטרות בנייה. אחת השאלות בתחום הבטון היא: כמה מלט צריך לקוב בטון? ומה היחס? במאמר הזה אנו נענה לכם על כמויות ויחס להכנת קוב בטון. בטון הוא לא חומר שאפשר לרכוש אותו כמו שהוא ולעשות בו שימוש מידי למטרות הנדרשות. את הבטון צריך

איך בונים קיר בטון חשוף
בטון מזוין
איך בונים קיר בטון חשוף?

קירות בטון חשופים היו מקובלים בשנות החמישים והשישים. כיום אנחנו עדים לכך כי הטרנד עושה את דרכו אלינו חזרה. לפני שנתחיל להבין איך בונים קיר בטון חשוף, חשוב שנבין מה זה בעצם קיר בטון חשוף. קיר בטון חשוף, כשמו כן הוא. קיר בטון שלא מצפים אותו. הוא נשאר גלוי כפי

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.