מה ההבדל בין בטון למלט?

מה ההבדל בין בטון למלט

לצורך בנייה נעשה שימוש בחומרים מגוונים. יש את הבטון ויש את המלט. יש את הטיט ויש את הטיח. מה ההבדל בין בטון למלט? ננסה להכיר מעט מקרוב את החומרים הללו ונלמד על ההבדלים ביניהם.

המלט והבטון הם די דומים. ברבים מהמקרים הם אף משמשים לסירוגין. המלט הא אחד המרכיבים של הבטון.

הבטון הוא תערובת של חומרי בנייה שונים – אגרגטים יחד עם דבקים. האגרגטים הם למעשה חצץ, חול ואבנים כתושות. ההדבקה נעשית על ידי מים ומצנט פורטלנד. ככל שהבטון יזדקן הוא ייעשה חזק יותר. כלומר תהליך ההתקשות של הבטון לא נעצר וככל שחולף הזמן והוא מזדקן, הוא נעשה חזק יותר ויותר. הבטון משמש בעיקר לצורך יצירת שלד לבנייה.

הטיט הוא חול שמעורבב עם מלט שחור או לבן והוא משמש לצורך יצירת שכבה אחידה על גבי בלוקים או על גבי בטון כאשר המטרה היא בידוד איכותי.

מה ההבדל בין בטון למלט?

אז הגדרנו את המלט והגדרנו גם את הבטון. נמנה להלן את ההבדלים בין המלט לבטון.

  • יישום – הבטון הוא בעל טווח רחב יותר של אפשרויות שימוש. הוא מהווה חומר עיקרי בכל תהליכי הבנייה. לעומת המלט שמשמש בעיקר בסיום העבודה, אם זה לאיטום סדקים שונים בחללים ועוד.
  • הרכב – מבחינת ההרכב, המלט מכיל לא מעט רכיבים, בהשוואה לבטון. הבטון עשוי להכיל גם פלדה ומוטות ברזל כאשר רוצים להכין ממנו בטון מזוין לצרכי בנייה.
  • תכונות דקורטיביות – אם נדון בנושא של גימור חזיתות, הרי שבעזרת בטון זה לא ממש יוכל להתבצע. בעזרת הבטון בונים רק קירות בסיסיים. הבטון מכיל הרבה חללים, יש בו שבבים, הוא מכיל סדקים ויש בו גם כתמי שמן. המלט יותר גמיש מבחינה זו ואפשר להיעזר בו לייצור גמורים.
  • אורך החיים של החומר- הבטון שונה מאוד ממלט מהבחינה הזו. הבטון ככל שהוא מתיישן הוא נעשה חזק יותר וקשה יותר. הוא יהיה מסוגל לעמוד בכל העומסים ועל כן הוא מושלם לצרכי בנייה המלט לעומת זאת, איכותי ככל שיהיה עשוי להתפורר, להתפצח ולהפוך לחסר תועלת. כך שאם בידיכם הבחירה בין מלט לבטון ברור שהבטון יהיה מוצלח וטוב יותר.
  • עלויות – אם נתייחס לעלויות, ברור שהבטון יהיה יקר יותר. זאת בגלל העובדה שהוא מכיל מספר רב  של רכיבים, שזה מזניק את העלויות.
  • צפיפות – במלט ישנה צפיפות גבוהה לעומת הבטון. זה יכול להיות משמעותי מאוד במקרים מסוימים.
  • יכולת עבודה- העבודה עם המלט קלה יותר ונוחה יותר. הבטון דורש יותר עבודה וגם שליטה מקצועית בהכנה שלו.

תמונות הממחישות את ההבדלים:

מה ההבדל בין בטון למלט
תמונה של בטון
מה ההבדל בין בטון למלט
תמונה של מלט

לסיכום ההבדל בין בטון למלט

אז ברור שיש הבדלים גדולים בין החומרים ואכן בכל חומר מקובל לעשות את השימוש הספציפי שלו.

יישום נכון בחומרים המתאימים שייעשה באמצעות אנשי מקצוע יוביל לתוצרים איכותיים שיוכיחו את עצמם לאורך זמן.

אנו בחברת POWER ניסור בטון, מתמחים בעבודות הריסה וחיתוך בטון. ובגלל ההתעסקות שלנו עם הבטון, אנו מבינים היטב בכל נושא של בטון מזוין.

אולי יעניין אותך מאמרים נוספים אלו:

מאמרים על הנושא איך מכינים בטון:

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

WhatsApp
Email
Telegram
Facebook
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

פרגולה על קיר בטון
בטון מזוין
פרגולות תלויות על קיר בטון

כאשר אנחנו רוצים לחבר פרגולה לקיר בטון יש לנו מספר אפשרויות: האפשרות הראשונה היא לבנות פרגולה שמחוברת לקרקע עם עמודים. הפרגולה עצמה יכולה להיות עשויה מבסיס של עץ או פשוט בסיס בטון שממשיך את הקיר באופן טבעי. החיסרון של פרגולה כזו הוא שחייבים שתהיה קודם כל תשתית מתאימה לעמודים, ולא

עבודות בטון ושיפוצים
בטון מזוין
עבודות בטון ושיפוצים לבית חדש

יש הרבה רכוש שחשוב לנו בחיים כמו מחשב, מכונית או מקרר אך בסופו של יום הרכוש החשוב ביותר בחיינו הוא ללא ספק הבית שלנו. ככל שהבית שלנו נמצא במצב יותר טוב כך איכות החיים שלנו יותר גבוהה. על רקע זה יש לציין כי כמו כל דבר גם הבית שלנו סובל

ציפוי אפוקסי
בטון מזוין
ציפוי אפוקסי למשטחי בטון – יתרונות, אופן השימוש ועוד

האפוקסי הפך להיות טרנד מאוד פופולארי בשנים האחרונות בעולם האדריכלות והבנייה, ולא בכדי – הוא מתאים את עצמו כמעט לכל סוג של שטח או רצפת בטון, עמיד מאוד, ומספק שכבת הגנה איכותית וחזקה במיוחד. האפוקסי מתאים במיוחד למשטחי בטון שצברו שחיקה מאוד משמעותית כדוגמת כבישים, או לרצפות בטון ישנות שצברו

כמויות ויחס להכנת קוב בטון
בטון מזוין
כמויות ויחס להכנת קוב בטון

הבטון הוא אחד החומרים המרכזיים והעיקריים המשמשות למטרות בנייה. אחת השאלות בתחום הבטון היא: כמה מלט צריך לקוב בטון? ומה היחס? במאמר הזה אנו נענה לכם על כמויות ויחס להכנת קוב בטון. בטון הוא לא חומר שאפשר לרכוש אותו כמו שהוא ולעשות בו שימוש מידי למטרות הנדרשות. את הבטון צריך

איך בונים קיר בטון חשוף
בטון מזוין
איך בונים קיר בטון חשוף?

קירות בטון חשופים היו מקובלים בשנות החמישים והשישים. כיום אנחנו עדים לכך כי הטרנד עושה את דרכו אלינו חזרה. לפני שנתחיל להבין איך בונים קיר בטון חשוף, חשוב שנבין מה זה בעצם קיר בטון חשוף. קיר בטון חשוף, כשמו כן הוא. קיר בטון שלא מצפים אותו. הוא נשאר גלוי כפי

איך לתקן חורים ופינות שבורות בקיר בטון
בטון מזוין
איך לתקן חורים ופינות שבורות בקיר בטון?

חורים או פגיעות שונות בקיר הם דברים שקורים מידי פעם. וכדאי לדעת איך וכיצד לטפל בהם, על מנת שהבית יהיה תמיד מושלם ונעים. במאמר זה נסביר לכם איך לתקן חורים ופינות שבורות בקיר בטון בקלות וביעילות. איך לתקן חור בקיר בטון פעמים רבות קורה ונוצרים חורים בקירות. בדרך כלל זה

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.