איך מתכננים קידוח חור לקמין כחלק מתהליך התקנתו?

אם החלטתם שמגיע לכם ליהנות החורף הזה מקמין, הגיע הזמן להבין כיצד מתקינים אותו ואיך מתכננים את כל הקשור אל קידוח החור לקמין. התחילו לקרוא..

קמין – כרטיס ביקור

קמין הוא אח ורבים מכנים אותו גם בשם תנור ארובה.  כלומר, מתקן סגור בו מדליקים אש אם למטרת חימום, בישול ותאורה טבעית בלילה.

ישנם סוגים שונים של קמינים, כאשר אלו הנפוצים ביותר בישראל הם קמינים הפועלים באמצעות גז, נפט, סולר ועצים. בנוסף לצדדים הפונקציונאליים של הקמין אי אפשר להתעלם מההיבט האסתטי דקורטיבי שלו והתחושה הביתית והחמימה אותה הוא מספק וכיום ניתן לראות בבתים רבים בישראל קמינים במגוון עיצובים וטקסטורות וממגוון חומרים.

טרם ההחלטה לקנות קמין חשוב שתוודאו שיצרנית הקמין מציעה קמינים אשר עומדים בכל התקנים הנדרשים (הארובות), וכמובן תמיד חשוב להקפיד על כך שההתקנה תיעשה באמצעות בעל מקצוע מנוסה אשר הוסמך לביצוע עבודה זאת.

תכנון מקדים חובה!

כשקונים קמין וטרם שלבי הבניה של הקמין חשוב לתכנן היכן ימוקם הקמין. באם מדובר על בית או דירה חדשים חשוב לבצע הכנות מקדימות לארובה עוד בשלב יציקת התקרה ואם מדובר על קמין גז או נפט, ההכנות יעשו טרם שלב הריצוף.

בנוסף, חשוב לקחת בחשבון שחלק בלתי נפרד מהתקנתו של קמין מחייב קידוח של חור בבטון. מדוע חייבים לקדוח ומי ערוך לבצע משימה זאת? 

ראשית, יש לבחור בחברה המתמחה בתחום הניסור והקידוח בבטון. טרם הבחירה בחברה שתבצע את העבודה הנדרשת לכם תמיד יש לוודא שהיא מעסיקה מומחים בעלי ניסיון רב בכל הקשור אל קידוחי חורים לקמינים (לא כל החברות מספקות שירות ספציפי זה). דברים חשובים נוספים אותם יש לוודא הם שהמתקינים המקצועיים של הקמין משתמשת בכלים ייעודיים משוכללים שמבטיחים את התוצאה המושלמת במינימום הרס לבטון ושהחברה מתחייבת לבטיחות בעבודה ועמידה בלוח זמנים שנקבע מראש.

חשוב לדעת – קידוח חור לקמין

  • פעולה מקדימה – ניתן להתקין את הקמין רק לאחר יצירת פתח אוורור. ניתן ליצור פתח זה באמצעות קידוח חור בקיר ובתקרה וזאת לאחר עבודת הכנה מקדימה של המומחים שבעקבותיה הם הגיעו למסקנה הכין הכי כדאי ליצור את החור. יצירת פתח אוורור הכרחית שכן דרכו יתנדפו אותם גזים המופקים בעת הבעירה.
  • כלים – קידוח חור לקמין נעשה באמצעות מכשיר ייעודי החודר לכל סוגי הבטון, מסתובב במהירות ומשמש במיוחד לחיתוך בטון ביהלום. פעולת הקידוח תמיד תיעשה על ידי מומחים  בתחום ניסור יהלום.
  • גודל החור – גודל החור לקמין ישתנה וזאת בהתאם לעובי של צינור הפליטה. אותו צינור המחובר לכל קמין. בדרך כלל החור הוא 6-8 צול ובמרחק של כ- 25 סנטימטרים הקיר מאחורי הקמין. הרדיוס של החור יכול להיות 20 סנטימטרים ויותר.

חורף נעים וחם!

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

WhatsApp
Email
Telegram
Facebook
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

ניסור בטון
ניסור בטון
מכונת ניסור בטון: המדריך המלא

הבטון הוא כידוע אחד מהחומרים הכי חזקים ביקום. מסיבה זו העבודה מול הבטון מצריכה כוח ועוצמה מיוחדים. כדי להגיע לביצועים מוצלחים בחיתוך, בניסור או בקידוח הבטון, יש צורך בכלים מיוחדים. הכלי המוכר שיש לנו היום לצורך העבודה עם הבטון זהו מסור היהלום. איך זה עובד מכונת הניסור בפועל? על מכונת

ניסור בטון לשיפוץ הבית
ניסור וקידוח בטון
מדוע כדאי להיעזר בחברת ניסור וקידוח בטון בעת שיפוץ הבית

מתכננים להיכנס לפרויקט שיפוץ הבית? שירותי ניסור וקידוח בטון יעזרו לכם עד לא מזמן, כל פרוייקט שיפוצים היה טומן בחובו ביצוע של פעולות אגרסיביות, מרעישות ומלכלכות במיוחד. כיום קיימת אפשרות הרבה יותר יעילה – שירותי ניסור וקידוח בטון. במה בדיוק מדובר ומהם היתרונות של העניין בפרויקט שיפוץ הבית שלכם? מייד

חיתוך קירות
בטון מזוין
איך לחתוך בטון? המדריך המלא

איך לחתוך קיר או משטח בטון – המדריך המלא בטון, אחד החומרים החזקים ביקום ועל כן העבודה מולו מצריכה כוח חזק מאד. לחברת POWER יש את הכלים הייעודיים עבור לחתוך בטון כאשר העיקרי שבהם הוא מכונת ניסור בטון ביהלום. אז איך חותכים את הבטון? המדריך המלא. חיתוך מדויק בבטון על

ניסור בטון ללא חריגות
ניסור וקידוח בטון
כיצד מתבצע ניסור בטון ללא חריגות

ניסור בטון פלאצ' אפס – ניסור בטון ללא חריגות איך לחתוך את הבטון שיהיה צמוד לקיר במרחק של אפס סנטימטר? מה שנקרה ניסור בטון ללא חריגות. בשנים האחרונות הפכו עבודות ניסור בטון לנפוצות ביותר בעולם הבנייה והשיפוץ. מי שלא בקיא בתחום ניסור הבטון עשוי לחשוב שמדובר בפעולה פשוטה. אך למעשה

חיתוך קירות
ניסור וקידוח בטון
שבירת קיר בטון או ניסור קיר בטון – מה כדאי?

מה כדאי לשבור את הקיר או להזמין ניסור בטון? שבירה של קיר בטון היא דרך ותיקה ומוכרת לצורך עריכת שינויים במבנה עם קירות בטון ואף בחומת בטון. לצורך זה נעזרים בכלי עבודה כמו פטישונים, המאפשרים ריסוק של הבטון לפי המידות הדרושות. מנגד, בשנים האחרונות, עם כניסת מסורי יהלום לתחום, עוברים

מדידת עובי קיר בטון
ניסור וקידוח בטון
איך מודדים עובי קיר בטון לצורך ניסור?

ניסור בטון הוא תהליך מורכב, הדורש ידע מקצועי רב, כדי לבצע את העבודה באופן מקצועי ונכון. אחד השלבים הראשונים בהכנת העבודה הוא מדידת עובי קיר בטון לפני הניסור, כדי שאפשר יהיה לבחור את המסור המתאים, את דרך הפעולה הנכונה ואף כדי לתכנן בצורה נכונה את פינוי הפסולת הכבדה. אז אם

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.