טווח מחירים של אדריכל לשיפוץ דירה

מחירים של אדריכל לשיפוץ דירה

מהו טווח מחירים של אדריכל לשיפוץ דירה? על מה בעצם אדריכל מקבל תשלום? מאמר העוסק בשיטות תמחור של אדריכל לשיפוץ דירה.

שיטות תמחור של אדריכל לשיפוץ

שיטות תמחור של אדריכל לשיפוץ דירה מתייחסות בין היתר לשלבי עבודה של אדריכל בתהליך תכנון שיפוץ.

פגישה ראשונית – להיכרות עם הלקוח ועם הפרוגרמה.

תוכניות לעיון / לאישור – עבודה על תוכנית רעיונית. שילוב יועצים בתהליך כגון קונסטרוקטור, יועץ מיזוג, יועץ חשמל – 'בית חכם', יועץ אלומיניום ועוד. חלק מהיועצים יגיעו בשלב המכרז כדי לא להפעיל אותם מוקדם מדי. ולבלב אותם בשלבי חלופות לא סגורות.

תוכניות למכרז – בחירת חלופה תכנונית והפיכתה לתוכניות למכרז ולכתב כמויות.

תוכניות לביצוע – עדכון תוכניות 'לביצוע' בהתאם להעדפות שנוצרו בשלב קבלת הצעות מקבלנים, ומיועצים. בדיקת הצעות הקבלנים נסיון מיקוח, או דיוק המוצר והשרות כדי להתאים לתקציב הלקוח.

ליווי ופיקוח – יש להיזהר להסתמך רק על 'מפקח בניה' מטעם הקבלן. וכדאי שיהיה תמיד פיקוח נוסף מטעם הלקוח ע"י האדריכל או מפקח בניה חיצוני אחר. הליווי קשור למציאת פתרונות בהתאם לבעיות שנוצרו בשטח, או לדברים שמשתנים תוך כדי התקדמות הבניה. הן מטעמי תקציב, הן מטעמי תשתיות, והן משיקולים אסתטיים שנראים במציאות שונים מאשר על הניר.

פיקוח עליון – אישור שהביצוע נעשה ע"פ התוכנית.

שיטת תמחור לפי אחוזים

אדריכל לשיפוץ דירה יכול לתמחר כל שלב באחוזים מכלל הפרויקט. כאשר בד"כ ליווי ופיקוח מתומחרים לפי שעות, ושאר השלבים מתומחרים לפי החלק היחסי מהסכום הגלובלי של הפרויקט.

למשל מקובל: פגישה ראשונית ומקדמה: 15% סיום תוכניות רעיוניות: 15%, תוכניות למכרז יחד עם תיאום יועצים: 30%, תוכניות לביצוע: 30%, פיקוח עליון: 10%.

טווח מחירים של אדריכל לשיפוץ דירה

מחיר שעת אדריכל ממוצע: 300 – 500 ₪ המחירים כמקובל כיום נאמרים כמחירים לפני מע"מ. ועליהם יש להוסיף 17% מע"מ.

תמחור לפי אחוזים מעלות ביצוע ובניה של הפרויקט. לדוגמה: 8% מפרויקט שיפוץ גדול של מעל 500,000 ש"ח. או 20% מפרויקט של 100,000 ₪.

תמחור לפי מטר מרובע לתכנון פחות מקובל בשיפוצי דירות. אך קיים בפרויקטים גדולים.

תמחור לפי סוג תוכנית.  לדוגמה תוכנית חשמל: 4000 ₪. תוכנית מטבח: 5000 ₪. אם מצטרפות גם פגישות באולמות התצוגה לבחירת חומרים מכשירי חשמל או גופי תאורה. המחיר בד"כ מתייחס לפגישה של שעתיים-שלוש, בסביבות 800 – 1200 ₪ לפגישה.

לסיכום: דוגמה למחיר תוכניות לשיפוץ דירה של 100 מטר, משלב הפרוגרמה והמדידה. ועד שלב הגשת התוכניות המפורטות לביצוע, כולל ליווי לבחירת חומרים, ולפני ופיקוח: 25,000 – 35,000 ₪.

טיפ מחדר התמחור: גורם משפיע על מחיר התכנון הוא כמות התלבטויות הנצפית, וגרירת משך הפרויקט ע"י הלקוח, כתוצאה מחוסר החלטה, או שינויים בהחלטות קודמות. רצוי שהצדדים יעשו תיאום ציפיות כדי שהנ"ל לא יגרום אי נעימות.

על מה בעצם אדריכל מקבל תשלום?

אדריכל הוא זה שמכין תוכניות אדריכלות של המבנה, שמהם ניתן לבעלי המקצוע להרוס ולבנות את האלמנטים בדירה, כך שיתאימו למה שסוכם מולם. התוכניות הם גם מסמך משפטי כאשר דברים לא מבוצעים כפי שתוכנן. ולאור זאת קבלן יתייחס ברצינות רבה יותר לנייר שיש בו תוכנית עשויה באופן מקצועי וברור, לעומת סקיצה, שלא נאמר לעומת סיכום בעל פה.

מה כוללת תוכנית של אדריכל לשיפוץ דירה

התוכניות של אדריכל לשיפוץ דירה, יכללו לרוב: תוכניות של מצב קיים, תוכנית הריסה, ותוכניות בניה.

תוכניות בניה – תוכניות בניה של הקירות והפתחים, ותתי מערכות כמו: תוכניות מיזוג אויר ותאורה המיוצגות בתוכנית תקרה. וגם תוכניות כלים סניטרים ונקודות אינסטלציה כגון איפה יהיה האינטרפוץ', ונקודות להסקה, המיוצגות בתוכנית אינסטלציה. וגם תוכניות גמר של ריצוף, וחיפוי אריחים לחדרים רטובים, מיוצגים בתוכנית ריצוף, ובתוכניות 'פריסות חללים רטובים'.

תוכניות ריהוט – תכניות ריהוט בנוי כגון ארונות קיר, ארונות מטבח ונגרות אמבטיה מותאמת אישית, יכללו בתוכניות נגרות המפרטות כל חלל שיש בו 'נגרות אומן' כלומר נגרות שמבצע נגר ואינה הזמנת מוצר מוכן מחנות. תוכניות של רשימות אלומיניום יכללו פריסה של החלונות כמוצר עצמאי.

רשימות נגרות אלומיניום מסגרות – תוכניות של דלתות שיבוצעו על ידי נגר(דלתות עץ) או מסגר (עבודות מתכת) יהיו ברשימת נגרות או מסגרות. הרשימות מכילות הן את התוכנית של צורת הדלת וגודלה, והן פרטי מפתח לעיצוב ותמחור הפריט כגון צורת וחומר הידית, צורת הנעילה, בידוד רעשים, צוהר, דוגמה וכל פרט מידע שאלמלא נרשם, כנראה לא יבוצע.

פרטי בנין – פרטי בנין מקובלים בתוכניות שיפוץ דירה שיש בהם נישות מורכבות, או עיצובי גבס, עץ, ובטון מיוחדים. לרוב פרטי בנין רלוונטיים לתוכניות אדריכלות חוץ, שדורשות היתר בניה כאשר משנים את חיצוניות המבנה.

האם אני צריך בכלל אדריכל?

בטח תעלה לכם השאלה למה אנחנו צריכים לשלם לאדריכל? אולי אפשר לחסוך את זה. אם זה שאלה שעולה לכם אנו ממליצים לכם לקרא את המאמר הבא – האם אפשר לוותר על אדריכל בשיפוץ דירה?

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

WhatsApp
Email
Telegram
Facebook
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

שיפוצים ובנייה
התקנת פאנלים סולאריים על הגג

מתכננים שיפוץ בבית? יתכן שזה הזמן הנכון לשלב התקנה של פאנלים סולאריים. לא משנה אם מתכננים  למשל ניסור קיר בטון לטובת התקנת חלון סטנדרטי, הסרת מדרגות בטון ישנות לצורך התקנת מדרגות חדישות עם מעקות זכוכית או שיפוץ הגג, נסביר למה זה הזמן הנכון, להצטרף לטרנד של התקנת פאנלים סולאריים.   הגג

עבודות בטון ושיפוצים
בטון מזוין
עבודות בטון ושיפוצים לבית חדש

יש הרבה רכוש שחשוב לנו בחיים כמו מחשב, מכונית או מקרר אך בסופו של יום הרכוש החשוב ביותר בחיינו הוא ללא ספק הבית שלנו. ככל שהבית שלנו נמצא במצב יותר טוב כך איכות החיים שלנו יותר גבוהה. על רקע זה יש לציין כי כמו כל דבר גם הבית שלנו סובל

שיפוץ דירה חדשה
שיפוצים ובנייה
משפצים דירה חדשה מהניילון? זה מה שתצטרכו לדעת

הרבה אנשים שקונים דירת קבלן חדשה לא מרוצים מהצורה של הבית ולא מעוניינים לקבל אותה כפי שהיא. אז יש אנשים שבכל זאת נכנסים להתגורר בבית ורק אחרי שהם כבר חיים במקום הם יודעים להגיד מה הם רוצים לשנות ואיך הם רוצים לראות את הבית כאשר התכנון ייעשה מתוך החיים בשטח.

קבלן הריסה
חיתוך בטון
כיצד לדעת לבחור קבלן הריסה שאפשר לסמוך עליו

בשנים האחרונות אנחנו עדים לפרויקטים רבים של פינוי בינוי כאשר הורסים את כל המבנה מהיסוד ובונים תחתיו מבנה חדש. במקרים כאלה ובדומים להם חשוב לבחור בחכמה את קבלן ההריסה ולוודא כי העבודה אכן תיעשה בשיטה הכי מתאימה ובצורה הכי בטוחה. איך עושים את זה? איך הורסים מבנה קיים? ישנן שיטות

ניסור בטון
כמה עולה לשבור קיר בטון? וכמה עולה לנסר קיר בטון? תעשו את החישוב

במאמר זה אנו נענה על השאלות: כמה עולה לשבור קיר בטון? וכמה עולה לנסר קיר בטון? כדי לתת לכם להחליט האם כדאי לשבור את הקיר או להזמין חברה שתנסר את הקיר. המשיכו לקרוא… הבטון מרכיב את רוב המבנים בישראל. לא פעם קורה ואנחנו מעוניינים להרחיב חלל בבית כאשר זה יחייב

ציפוי אפוקסי
בטון מזוין
ציפוי אפוקסי למשטחי בטון – יתרונות, אופן השימוש ועוד

האפוקסי הפך להיות טרנד מאוד פופולארי בשנים האחרונות בעולם האדריכלות והבנייה, ולא בכדי – הוא מתאים את עצמו כמעט לכל סוג של שטח או רצפת בטון, עמיד מאוד, ומספק שכבת הגנה איכותית וחזקה במיוחד. האפוקסי מתאים במיוחד למשטחי בטון שצברו שחיקה מאוד משמעותית כדוגמת כבישים, או לרצפות בטון ישנות שצברו

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.