דו"ח בטיחות שנתי הסוקר את אירועי הבטיחות מתחילת שנת 2021

דוח בטיחות לשנת 2021

דו"ח מנהל הבטיחות השנתי הסוקר את אירועי הבטיחות מתחילת שנת 2021, בדק ומצא כי עד לחודש יוני נהרגו בתאונות עבודה בישראל 23 עובדים. מחצית מן ההרוגים, 12 עובדים, נהרגו בתאונות עבודה בענף הבנייה, ואילו יתרתם בתאונות בענפי התעשייה, המסחר והשירותים.

שלושה כתבי אישום הוגשו כנגד חברות שונות בגין רשלנות שהביאה לתאונות ולמוות מיותר.

בטיחות בעבודה היא הרבה מעבר לרשימת הנחיות שרירותיות המיועדות לעמידה בתקנות, בהתאם לדרישות בענף ולסיכונים הקיימים, כי אם כלי יעיל, חשוב והכרחי בהגנה על העובדים, המבקרים והארגון עצמו.

הנחיות הבטיחות שונות מארגון לארגון, ומשלבות בין הנחיות שרירותיות ומוקפדות הנוגעות לענף כולו, לצד הנחיות בהתאמה אישית שנקבעו על ידי יועצים ומומחי בטיחות בארגון עצמו.

מעבר לקביעת הנחיות הבטיחות, יישום ההנחיות מחייב הטמעה בשטח, הדרכות וריענון תקופתי. יצירת שפה אחידה של בטיחות תסייע לארגון ותגן עליו מפני תאונות מיותרות, הוצאות כבדות וסיכון חיי אדם. 

הדרכות בטיחות בארגון

ממוני הבטיחות בארגון עשויים להיות אחראים באופן ישיר על ביצוע הדרכות בטיחות שוטפות לעובדים, אולם גם יכולים להסתייע בחברות חיצוניות שזה תחום התמחותם. גם בהזמנת חברה חיצונית לצורך העברת הדרכות בטיחות- אחראי הבטיחות בארגון ילווה את התהליך, יספק מידע ויפרוט את צרכי הארגון והעובדים, לבניית הדרכה מוקפדת, מקצועית ומותאמת אישית.

בין תחומי הבטיחות בעבודה המובילים עליהם יש לתת דגש:

הנחיות ומושגי יסוד

מושגים דוגמת סיכונים מקצועיים, מפגעים, מחלות מקצוע ומניעתן, התנהלות תחת ראיית ערך הבטיחות כערך עליון- הם מושגים אותם חוב להטמיע בכל ארגון כבר מן הבסיס, ליצירת מודעות ומתן חשיבות לנושא.

בטיחות באש

סיכוני אש הם מן הסיכונים המהותיים במבנים ובתעשייה, כאשר מלבד מערכות מובנות המיועדות למניעת שריפה, לגילוי ולכיבוי אש ולשחרור עשן, יש להביא למודעות העובדים לסיכון, תוך יצירת מערך הנחיות ברור הנוגע הן למניעת אירועי אש והן להתנהלות במידה ואלה יתרחשו. כמו כן יש לסמן את סביבת העבודה בשילוט הנוגע לדרכי מילוט, איתור ציוד כיבוי, דלתות ווילונות אש ואלמנטים נוספים.

חשמל

סכנות החשמל עשויות לחבור אל סיכוני האש או לעמוד ברשות עצמן. יש להדריך את העובדים כיצד לפעול בצורה אחראית בתפעול החשמל בארגון, לזהות מפגעים וסיכונים ולדווח עליהם בהקדם.

חומרים מסוכנים

עבודה עם חומרים מסוכנים היא עבודה שמאפיינת חלק מן התעשיות, ונוגעת לחומרים כימיים, ביולוגים ואחרים. עבודה עם חומרים מסוכנים טומנת בחובה סיכונים רבים לעובדים, לתוצר ולסביבת העבודה וחייבת להתבצע תחת נהלים מקצועיים ומוקפדים.

גובה

עבודה בגובה כפופה להנחיות מחמירות ואמצעי בטיחות מתקדמים, לצד הדרכה וריענון לכל עובד אשר חשוף לסיכוני גובה.

תרגול התנהלות במצבי חירום

לצד כלל ההנחיות הבטיחותיות יש להיות מוכנים וערוכים לכל אירוע, חיצוני או פנימי, ולתרגל התנהלות העובדים במצבי חירום שונים.

ציוד מגן

ציוד המגן הוא חלק בלתי נפרד מן העובד בסביבת העבודה, כאשר כל ארגון על פי תחומי העיסוק ורמת הסיכון מחויב בציוד מגן שונה. 

ציוד חובה לשמירה על בטיחות העובדים בעת ביצוע עבודות ניסור וקידוח בטון »

הדרכת אדם כשיר

על פי פקודת הבטיחות בעבודה (סעיף 38), אדם כשיר הוא אדם אשר זכה להכשרה מקיפה ומספקת לסוג העבודה ואופייה, תוך היכרות עם כלל הסיכונים הקיימים בביצוע העבודה וקבלת הכלים המתאימים למניעתם. הפקודה מתייחסת לעבודה אל מול מכונות ומחייבת הדרכה בתפעול כל מכונה/רכב כבד, סביבת עבודה ומיגון. 

באחריות המעסיק לוודא כי כל עובד במפעל/בארגון זכה להכשרת אדם כשיר ותיעוד הליך ההכשרה, תוך המלצה על החתמת העובד על קבלת הכלים המתאימים ומודעותו לפקודות הבטיחות והגהות בעבודה.

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

WhatsApp
Email
Telegram
Facebook
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

פרגולה על קיר בטון
בטון מזוין
פרגולות תלויות על קיר בטון

כאשר אנחנו רוצים לחבר פרגולה לקיר בטון יש לנו מספר אפשרויות: האפשרות הראשונה היא לבנות פרגולה שמחוברת לקרקע עם עמודים. הפרגולה עצמה יכולה להיות עשויה מבסיס של עץ או פשוט בסיס בטון שממשיך את הקיר באופן טבעי. החיסרון של פרגולה כזו הוא שחייבים שתהיה קודם כל תשתית מתאימה לעמודים, ולא

שיפוצים ובנייה
התקנת פאנלים סולאריים על הגג

מתכננים שיפוץ בבית? יתכן שזה הזמן הנכון לשלב התקנה של פאנלים סולאריים. לא משנה אם מתכננים  למשל ניסור קיר בטון לטובת התקנת חלון סטנדרטי, הסרת מדרגות בטון ישנות לצורך התקנת מדרגות חדישות עם מעקות זכוכית או שיפוץ הגג, נסביר למה זה הזמן הנכון, להצטרף לטרנד של התקנת פאנלים סולאריים.   הגג

עבודות בטון ושיפוצים
בטון מזוין
עבודות בטון ושיפוצים לבית חדש

יש הרבה רכוש שחשוב לנו בחיים כמו מחשב, מכונית או מקרר אך בסופו של יום הרכוש החשוב ביותר בחיינו הוא ללא ספק הבית שלנו. ככל שהבית שלנו נמצא במצב יותר טוב כך איכות החיים שלנו יותר גבוהה. על רקע זה יש לציין כי כמו כל דבר גם הבית שלנו סובל

שיפוץ דירה חדשה
שיפוצים ובנייה
משפצים דירה חדשה מהניילון? זה מה שתצטרכו לדעת

הרבה אנשים שקונים דירת קבלן חדשה לא מרוצים מהצורה של הבית ולא מעוניינים לקבל אותה כפי שהיא. אז יש אנשים שבכל זאת נכנסים להתגורר בבית ורק אחרי שהם כבר חיים במקום הם יודעים להגיד מה הם רוצים לשנות ואיך הם רוצים לראות את הבית כאשר התכנון ייעשה מתוך החיים בשטח.

קבלן הריסה
חיתוך בטון
כיצד לדעת לבחור קבלן הריסה שאפשר לסמוך עליו

בשנים האחרונות אנחנו עדים לפרויקטים רבים של פינוי בינוי כאשר הורסים את כל המבנה מהיסוד ובונים תחתיו מבנה חדש. במקרים כאלה ובדומים להם חשוב לבחור בחכמה את קבלן ההריסה ולוודא כי העבודה אכן תיעשה בשיטה הכי מתאימה ובצורה הכי בטוחה. איך עושים את זה? איך הורסים מבנה קיים? ישנן שיטות

ניסור בטון
כמה עולה לשבור קיר בטון? וכמה עולה לנסר קיר בטון? תעשו את החישוב

במאמר זה אנו נענה על השאלות: כמה עולה לשבור קיר בטון? וכמה עולה לנסר קיר בטון? כדי לתת לכם להחליט האם כדאי לשבור את הקיר או להזמין חברה שתנסר את הקיר. המשיכו לקרוא… הבטון מרכיב את רוב המבנים בישראל. לא פעם קורה ואנחנו מעוניינים להרחיב חלל בבית כאשר זה יחייב

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.