מה זה קונסטרוקטור?

מה זה קונסטרוקטור?

שמעתם את המילה קונסטרוקטור ואין לכם מושג או שזה קצת מעורפל לכם. מה זה קונסטרוקטור? מיד נענה לכם על כל מה שרציתם לדעת במדריך של חברת POWER.

אם אתם מחפשים קונסטרוקטור, מן הסתם אתם עומדים לפני ביצוע שיפוץ גדול ומשמעותי.

על קונסטרוקטור:

לא משנה אם מדובר בבנייה של וילה גדולה או רק בשיפוץ או הוספה של מרפסת. בכל מקרה בו אתם נדרשים לשירותיו של קונסטרוקטור. אתם חייבים לשים לב ולבחור את איש המקצוע שלכם בקפידה רבה. מתוך שימת לב על מנת שאכן הבחירה תהיה נכונה וחכמה והתוצאה תהיה הכי בטוחה והכי מושלמת. הן מבחינה בטיחותית והן מבחינת הרושם והיופי של הבית.

מה תחום האחריות של קונסטרוקטור?

ציינו כי הוא איש מקצוע שאת שירותיו אתם צריכים בכל מקרה של עבודה מורכבת ומשמעותית. מה זה בעצם קונסטרוקטור? מה שייך לתחום האחריות שלו? אז ראשית נגדיר. מדובר אמנם במילה שלא כולם מבינים את משמעותה אך במילים אחרות מדובר במהנדס בניין שמתמחה בעבודות קונסטרוקציה.

שורה תחתונה מה זה קונסטרוקטור?

הוא האדם שאחראי לתכנון בשטח של תוכניות האדריכל. כאשר הוא אמור לדאוג לכך שהעבודה כולה תוכל להתבצע בצורה הכי בטוחה וגם הכי פרקטית.

האדריכל מתוקף תפקידו מתכנן את הבית מהבחינה האסתטית והנוחה בהתאם לדרישותיו של הלקוח. המהנדס, ובמקרה שלנו הקונסטרוקטור, דואג מתעסק עם הדברים הפרקטיים כמו מיקום מתאים לעמודי הבניין, העובי של רצפת הבטון, המיקום של הברזלים ולמעשה כל החוזק והאיתנות של המבנה.

הקונסטרוקטור – מפקח עליון של כל העבודה

לא משנה אם מדובר בביצוע של עבודות בנייה של בניין ישן או שזה רק שיפוצים במבנה קיים. בכל מקרה, אמור הקונסטרוקטור לפקח על המלאכה. הוא נחשב מעין מפקח עליון על כל העבודה. הוא לא חייב להיות נוכח בשטח במשך כל זמן העבודה, אך מוטלת עליו אחריות כבדה כאשר הוא זה שלמעשה אחראי על כך שהבנייה כולה תיעשה בצורה הכי טובה והכי בטוחה. אם מדובר בשיפוצים, הרי שהוא זה שצריך לדאוג לכך כי תוספת הבניה לא תכביד על המבנה וכי הכול ייעשה באופן הכי בטוח והכי חוקי.

בביצוע פעולות משמעותיות יותר של בניית המבנה כמו בעת יציקת התקרה והרצפה, תידרש הנוכחות שלו. היות ומדובר בעבודת יותר משמעותיות. כי ליקויים בביצוע העבודות הללו עלול להוביל לליקויי בנייה בהמשך התהליך ובנקודות ציון אלו אין כל מקום לסטייה או לשינוי מתוכניות המהנדס.

כך בוחרים קונסטרוקטור:

היות והעבודה שלו, היא כל כך גדולה וכל כך אחראית, חשוב לברר היטב בטרם בוחרים את הקונסטרוקטור שיפקח על העבודה ועל הבניה שלכם.

הנקודות החשובות ביותר בעת בחירת קונסטרוקטור:

  • ניסיון – חשוב לבדוק כי מדובר בעבודה של איש מקצוע שיש לו ניסיון בתחום והוא יודע איך וכיצד לבצע את העובדה. בתחום הזה של קונסטרוקציה נדרש ניסיון של לכל הפחות שלוש שנים. לרוב הוא עובד במשרד מפוקח שם הוא רוכש את הניסיון הנדרש ורק לאחר שלוש שנים הוא יכול לצאת ולעבוד באופן עצמאי.
  • רישיון – בהרבה עבודות, הרישיון לעבוד במקצוע הוא הכרחי. העבודה שלו מחייבת גם כן רישיון בתוקף ויש לבדוק האם הוא אכן מחזיק ברישיון כזה. איש מקצוע שאין לו רישיון הוא לא אחד כזה שאתם יכולים לסמוך עליו בנושא כל כך משמעותי של בנייה. כל טעות הכי קטנה עלולה להיות קריטית ממש ולעלות אפילו בחיי אדם. על כן אל תדלגו אף פעם על השלב הזה של בדיקת הרישיון של הקונסטרוקטור.
  • המלצות – כמו בכל דבר, המלצות של לקוחות קודמים יכולות לתרום לכם הרבה מידע וכך תוכלו להיות רגועים עם הבחירה שלכם בסופו של דבר.

בוודאי אם אתם במהלך שיפוץ הבית בוודאי גם תצטרכו קבלן הריסה, לביצוע עבודות ניסור בטון. שהם: חיתוך קירות או קידוחים בקירות בטון בדרך כלל.

המשיכו לקרוא עוד מאמר בסגנון – מה זה קבלן

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב facebook
Facebook
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

קבלן הריסה
חיתוך בטון
כיצד לדעת לבחור קבלן הריסה שאפשר לסמוך עליו

בשנים האחרונות אנחנו עדים לפרויקטים רבים של פינוי בינוי כאשר הורסים את כל המבנה מהיסוד ובונים תחתיו מבנה חדש. במקרים כאלה ובדומים להם חשוב לבחור בחכמה את קבלן ההריסה ולוודא כי העבודה אכן תיעשה בשיטה הכי מתאימה ובצורה הכי בטוחה. איך עושים את זה? איך הורסים מבנה קיים? ישנן שיטות

ניסור בטון
כמה עולה לשבור קיר בטון? וכמה עולה לנסר קיר בטון? תעשו את החישוב

במאמר זה אנו נענה על השאלות: כמה עולה לשבור קיר בטון? וכמה עולה לנסר קיר בטון? כדי לתת לכם להחליט האם כדאי לשבור את הקיר או להזמין חברה שתנסר את הקיר. המשיכו לקרוא… הבטון מרכיב את רוב המבנים בישראל. לא פעם קורה ואנחנו מעוניינים להרחיב חלל בבית כאשר זה יחייב

ציפוי אפוקסי
בטון מזוין
ציפוי אפוקסי למשטחי בטון – יתרונות, אופן השימוש ועוד

האפוקסי הפך להיות טרנד מאוד פופולארי בשנים האחרונות בעולם האדריכלות והבנייה, ולא בכדי – הוא מתאים את עצמו כמעט לכל סוג של שטח או רצפת בטון, עמיד מאוד, ומספק שכבת הגנה איכותית וחזקה במיוחד. האפוקסי מתאים במיוחד למשטחי בטון שצברו שחיקה מאוד משמעותית כדוגמת כבישים, או לרצפות בטון ישנות שצברו

פנלים מבודדים
שיפוצים ובנייה
מהם פנלים מבודדים? ומה היתרונות שלהם?

סוגיית הבידוד במבנה היא אחת הסוגיות המאתגרות בעבור קבלנים בענף הבנייה, כאשר הבידוד התרמי נועד ליצור מבנים מאווררים ונעימים לשהייה, ללא תלות במזג האוויר החיצוני. טכנולוגיות ופיתוחים מתקדמים לא פסחו על ענף הבנייה, והביאו אלינו את הפנלים המבודדים, ככלי ליצירת בידוד מעולה בבניה קלה ומהירה, באמצעות מגוון פרופילים בהתאמה לצרכים

דוח בטיחות לשנת 2021
שיפוצים ובנייה
דו"ח בטיחות שנתי הסוקר את אירועי הבטיחות מתחילת שנת 2021

דו"ח מנהל הבטיחות השנתי הסוקר את אירועי הבטיחות מתחילת שנת 2021, בדק ומצא כי עד לחודש יוני נהרגו בתאונות עבודה בישראל 23 עובדים. מחצית מן ההרוגים, 12 עובדים, נהרגו בתאונות עבודה בענף הבנייה, ואילו יתרתם בתאונות בענפי התעשייה, המסחר והשירותים. שלושה כתבי אישום הוגשו כנגד חברות שונות בגין רשלנות שהביאה

הכלים הכבדים שצריך בבניית מבנים
שיפוצים ובנייה
כל הכלים הכבדים שצריך בבניית מבנים

בפרויקטים שונים של בניה עושים שימוש בכלים כבדים, כאשר בחירת סוג הכלים תלויה לא פעם באופי העבודה ובסדר הגודל של הפרויקט. הכלים הכבדים מציעים יתרונות רבים ובעיקר – הם הופכים את תהליך הבנייה לקל ומהיר יותר.  אילו כלים כבדים צריך בעת בניית מבנים? ומה השימוש שלהם? כולנו יודעים על הכלים

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.