כמה שוקל קוב בטון?

כמה שוקל קוב בטון

לשאלה כמה שוקל קוב בטון יש מספר פרמטרים אך עיקרון אחד. קוב בטון נקרא בעגה המקצועית "מטר מעוקב של בטון", הווי אומר קוביית בטון של מטר על מטר בגובה של מטר.

אך המשקל הנגזר ממטר מעוקב של בטון משתנה בין בטון רגיל לבטון קל. כשההבדל בין בטון רגיל לבטון קל הוא בעצם בטיב החומר ממנו עשוי הבטון. בעוד הבטון הרגיל עשוי מחומרים קשיחים וממולא בחצץ, הבטון הקל אינו מעורבב בחצץ דבר התורם לירידת משקל הבטון.

איך משפיע החצץ על שאלת כמה שוקל קוב בטון?

ההשפעה של בטון עם חצץ או בלי חצץ נובע מהשפעת צפיפות החומר הנמצא בבטון. משקל חומר הבטון נובע מדחיסות החומר ובעת אנו נותנים "חופש" ומרחב לחומר על ידי תחליפים אחרים הקיימים בעולם הבנייה הבטון הופך לקל יותר.

ניתן להסביר זאת במונחים שמתורגמים למספרים במספר פרמטרים:

משקל בטון קל במיוחד

500 ק"ג מקסימום למ"ק. האפיון של בטון זה הוא בתנאים של תאי אוויר בקוטר 1-1.5 מ"מ ובסיס נקבובי. אלה  מוכרות בתור אבני הקצף והגז שבעצם יש  במנה לא רק מלט וחול כפי שמוכר לנו, אלא גם חומר מקציף שיוצר לנו חלל עם אוויר. פעולה זו מאפשרת לנו לקיים משקל נמוך מצד אחד, ובידוד ברמה גבוהה מצד שני.

משקל בטון כבד

המשקל נע בין  1800 ל 2500 ק"ג. על פי רוב מכיל חצץ ושברי חול, לרוב נשתמש בחומרי מילוי מינרלים וכן בחול קוורץ. יוצקים לתוכו גם כ 200 ליטר מים ו 250-450 ק"ג מלט. למעשה זה הבטון השמיש והנפוץ ביותר לבנייה.

משקל בטון כבד במיוחד

לרוב נע בין המשקלים של  2.5-3.5 טון. המילוי נעשה על ממלאים מקבוצת המינרלים הידועים בשמות: בריטים, מגנטיטים, לימוניטים. בטון זה מכיל מסה עצומה ולרוב ישתמשו בו רק בבנייה תעשייתית גדולה.

לפי נתונים אלו ניתן להניח שמשקל הבטון ינוע על פי צפיפות החומר אשר יוצקים לתוכו, ולכן הוא ישתנה בין סוג לסוג לפי אותם חומרים אשר הוא מכיל בתוכו.

למה חשוב לדעת כמה שוקל קוב בטון?

חשיבות הידע על משקל הבטון באה לידי ביטוי בעיקר לפני שאנו באים להתעסק בבטון מוצק. חברת POWER ניסור בטון מבצעת חיתוכים ופתחים בבטון על פי בקשות הלקוח. בטרם תחילת העבודה חשוב לדעת משקל הבטון איתו אנו מתעסקים, שכן הפלת הבטון צריכה להיות בטיחותית ללא גרימת נזק. אם חלילה נפיל משקל לא מותאם לרצפה מוצקת, אנו נגרום פעמים לנזק משני שיכול לעצור את עבודת הלקוח. ידיעת המשקל טרם הניסור על פי מחשבון המשקל של חברת POWER מבטיחה עבודה בטוחה ומדויקת ללא שום מפגע בטיחותי.

למחשבון המשקל של חברת POWER לחצו על הכפתור למטה.

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב facebook
Facebook
הצעת מחיר עבור ניסור בטון
דיסק ניסור בטון

לקבלת הצעת מחיר
מלאו את הפרטים!

המלצות
Google ג גוגל
4.5
מבוסס על 12 ביקורות
Facebook ג גוגל
5.0
מבוסס על 3 ביקורות
השירותים שלנו
עוד בנושא
POWER בפייסבוק
הצעת מחיר לניסור בטון
לקבלת הצעת מחיר
חייגו עכשיו וקבלו הצעה ישירות לנייד
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

מחשבון משקל בטון לפי גודל המשטח

אחד העזרים הגדולים ביותר לקבלן טרם הזמנת עבודה בניסור בטון הוא מחשבון משקל בטון. חלוקת המשקל היא פרקטית לעבודה משום שעל פי נתונים אלה מתבססת ביצוע העבודה. איך עובד מחשבון משקל בטון? מחשבון משקל בטון עובד על פי מספר נתונים: אורך, רוחב ועובי. כך שאם ניקח כדוגמה חתיכת בטון באורך

איך מכינים בטון קל
בטון מזויין
איך מכינים בטון קל

איך מכינים בטון קל בטון קל או בשמו המוכר יותר  בישראל "בטקל", את הבטקל מכינים ממלט, חול ים ומשפרי בטון לפי הצורך.  הבטקל מוכר גם בשמו השני "בטון מוקצף" בגלל כמות הקצף אלו בועות האוויר הממלאות אותו ומגדילות את נפחו. היתרון המשמעותי של הבטקל- הבטון קל הוא בכך שכשמו הוא

איך להכין בטון
בטון מזויין
איך עושים בטון

איך עושים בטון? המדריך המלא אתם מעוניינים לעבוד עם בטון, איך עושים בטון? מה כדאי שתבדקו קודם? לאלו שימושים משמש הבטון בישראל? ואיך מכינים את הבטון? חשוב להבין שישנם מתכונים רבים להכנת בטון, בכל שימוש בבטון חשוב לדייק את המתכון המדויק לצורך אותו אתם רוצים להשתמש בבטון. במאמר שלפניכם ננסה

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.