כמה שוקל קוב בטון?

כמה שוקל קוב בטון

לשאלה כמה שוקל קוב בטון יש מספר פרמטרים אך עיקרון אחד. קוב בטון נקרא בעגה המקצועית "מטר מעוקב של בטון", הווי אומר קוביית בטון של מטר על מטר בגובה של מטר.

אך המשקל הנגזר ממטר מעוקב של בטון משתנה בין בטון רגיל לבטון קל. כשההבדל בין בטון רגיל לבטון קל הוא בעצם בטיב החומר ממנו עשוי הבטון. בעוד הבטון הרגיל עשוי מחומרים קשיחים וממולא בחצץ, הבטון הקל אינו מעורבב בחצץ דבר התורם לירידת משקל הבטון.

איך משפיע החצץ על שאלת כמה שוקל קוב בטון?

ההשפעה של בטון עם חצץ או בלי חצץ נובע מהשפעת צפיפות החומר הנמצא בבטון. משקל חומר הבטון נובע מדחיסות החומר ובעת אנו נותנים "חופש" ומרחב לחומר על ידי תחליפים אחרים הקיימים בעולם הבנייה הבטון הופך לקל יותר.

ניתן להסביר זאת במונחים שמתורגמים למספרים במספר פרמטרים:

משקל בטון קל במיוחד

500 ק"ג מקסימום למ"ק. האפיון של בטון זה הוא בתנאים של תאי אוויר בקוטר 1-1.5 מ"מ ובסיס נקבובי. אלה  מוכרות בתור אבני הקצף והגז שבעצם יש  במנה לא רק מלט וחול כפי שמוכר לנו, אלא גם חומר מקציף שיוצר לנו חלל עם אוויר. פעולה זו מאפשרת לנו לקיים משקל נמוך מצד אחד, ובידוד ברמה גבוהה מצד שני.

משקל בטון כבד

המשקל נע בין  1800 ל 2500 ק"ג. על פי רוב מכיל חצץ ושברי חול, לרוב נשתמש בחומרי מילוי מינרלים וכן בחול קוורץ. יוצקים לתוכו גם כ 200 ליטר מים ו 250-450 ק"ג מלט. למעשה זה הבטון השמיש והנפוץ ביותר לבנייה.

משקל בטון כבד במיוחד

לרוב נע בין המשקלים של  2.5-3.5 טון. המילוי נעשה על ממלאים מקבוצת המינרלים הידועים בשמות: בריטים, מגנטיטים, לימוניטים. בטון זה מכיל מסה עצומה ולרוב ישתמשו בו רק בבנייה תעשייתית גדולה.

לפי נתונים אלו ניתן להניח שמשקל הבטון ינוע על פי צפיפות החומר אשר יוצקים לתוכו, ולכן הוא ישתנה בין סוג לסוג לפי אותם חומרים אשר הוא מכיל בתוכו.

למה חשוב לדעת כמה שוקל קוב בטון?

חשיבות הידע על משקל הבטון באה לידי ביטוי בעיקר לפני שאנו באים להתעסק בבטון מוצק. חברת POWER ניסור בטון מבצעת חיתוכים ופתחים בבטון על פי בקשות הלקוח. בטרם תחילת העבודה חשוב לדעת משקל הבטון איתו אנו מתעסקים, שכן הפלת הבטון צריכה להיות בטיחותית ללא גרימת נזק. אם חלילה נפיל משקל לא מותאם לרצפה מוצקת, אנו נגרום פעמים לנזק משני שיכול לעצור את עבודת הלקוח. ידיעת המשקל טרם הניסור על פי מחשבון המשקל של חברת POWER מבטיחה עבודה בטוחה ומדויקת ללא שום מפגע בטיחותי.

למחשבון המשקל של חברת POWER לחצו על הכפתור למטה.

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

WhatsApp
Email
Telegram
Facebook
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

עבודות בטון ושיפוצים
בטון מזוין
עבודות בטון ושיפוצים לבית חדש

יש הרבה רכוש שחשוב לנו בחיים כמו מחשב, מכונית או מקרר אך בסופו של יום הרכוש החשוב ביותר בחיינו הוא ללא ספק הבית שלנו. ככל שהבית שלנו נמצא במצב יותר טוב כך איכות החיים שלנו יותר גבוהה. על רקע זה יש לציין כי כמו כל דבר גם הבית שלנו סובל

ציפוי אפוקסי
בטון מזוין
ציפוי אפוקסי למשטחי בטון – יתרונות, אופן השימוש ועוד

האפוקסי הפך להיות טרנד מאוד פופולארי בשנים האחרונות בעולם האדריכלות והבנייה, ולא בכדי – הוא מתאים את עצמו כמעט לכל סוג של שטח או רצפת בטון, עמיד מאוד, ומספק שכבת הגנה איכותית וחזקה במיוחד. האפוקסי מתאים במיוחד למשטחי בטון שצברו שחיקה מאוד משמעותית כדוגמת כבישים, או לרצפות בטון ישנות שצברו

מה ההבדל בין בטון למלט
בטון מזוין
מה ההבדל בין בטון למלט?

לצורך בנייה נעשה שימוש בחומרים מגוונים. יש את הבטון ויש את המלט. יש את הטיט ויש את הטיח. מה ההבדל בין בטון למלט? ננסה להכיר מעט מקרוב את החומרים הללו ונלמד על ההבדלים ביניהם. המלט והבטון הם די דומים. ברבים מהמקרים הם אף משמשים לסירוגין. המלט הא אחד המרכיבים של

כמויות ויחס להכנת קוב בטון
בטון מזוין
כמויות ויחס להכנת קוב בטון

הבטון הוא אחד החומרים המרכזיים והעיקריים המשמשות למטרות בנייה. אחת השאלות בתחום הבטון היא: כמה מלט צריך לקוב בטון? ומה היחס? במאמר הזה אנו נענה לכם על כמויות ויחס להכנת קוב בטון. בטון הוא לא חומר שאפשר לרכוש אותו כמו שהוא ולעשות בו שימוש מידי למטרות הנדרשות. את הבטון צריך

איך בונים קיר בטון חשוף
בטון מזוין
איך בונים קיר בטון חשוף?

קירות בטון חשופים היו מקובלים בשנות החמישים והשישים. כיום אנחנו עדים לכך כי הטרנד עושה את דרכו אלינו חזרה. לפני שנתחיל להבין איך בונים קיר בטון חשוף, חשוב שנבין מה זה בעצם קיר בטון חשוף. קיר בטון חשוף, כשמו כן הוא. קיר בטון שלא מצפים אותו. הוא נשאר גלוי כפי

איך לתקן חורים ופינות שבורות בקיר בטון
בטון מזוין
איך לתקן חורים ופינות שבורות בקיר בטון?

חורים או פגיעות שונות בקיר הם דברים שקורים מידי פעם. וכדאי לדעת איך וכיצד לטפל בהם, על מנת שהבית יהיה תמיד מושלם ונעים. במאמר זה נסביר לכם איך לתקן חורים ופינות שבורות בקיר בטון בקלות וביעילות. איך לתקן חור בקיר בטון פעמים רבות קורה ונוצרים חורים בקירות. בדרך כלל זה

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.