בטון מוחלק

מה צריך לדעת על בטון מוחלק

מה זה בטון מוחלק?

בטון מוחלק נועד בעיקר לצורך יצירת רצפה חלקה העשויה בטון. על פי רוב מקובלת רצפה כזו במפעלים ואזור תעשייה. אך גם ריצוף מסוג בטון מוחלק הפך להיות טרנד גם בבית פרטיים. בתוך הבית ומחוץ לבית.

בטון מוחלק
דוגמאות של רצפת בטון מוחלק

איך יוצרים את הבטון המוחלק?

בעיקרון, הכנת בטון דורשת שימוש בחצץ. בפי הקבלנים ועובדי הבנייה מכונה החצץ הזה בשם – סומסום.  הבטון שמיוצר ללא הסומסום הוא בטון הרבה יותר קל. את הבטון הזה מחליקים לאחר מכן על ידי מכשיר מיוחד המכונה הליקופטר.

למעשה היישום של הבטון ויצירת הבטון המוחלק הוא דבר די פשוט. על כן הריצוף שייעשה באמצעות הבטון המוחלק, לא יארך זמן רב. לא ממש משנה היכן אתם מבקשים ליישם את הבטון המוחלק. בין אם זה בגינה או בחצר או בבית העסק או אפילו בבית.

כדאי לדעת שבשנים האחרונות הפך הבטון המוחלק לטרנד נפוץ וגם נחשק במיוחד.

רבים הם האנשים המעדיפים את הבטון המוחלק על פני הריצוף המסורתי באמצעות רצפות קרמיקה.

למה כן ולמה לא לרצף בבטון מוחלק?

למה כן?

היתרונות של הבטון המוחלק הן בהחלט ברורות אך חשוב לזכור שיש גם חסרונות. נמנה להלן את היתרונות אל מול החסרונות.

הבטון המוחלק הוא בעצם ריצוף של שכבה אחת אחידה הנעשית על פני שטח גדול. אן צורך בחלוקה או במחיצות. זהו ריצוף שמתאים גם לבית וגם לחוץ.

המעלות של הריצוף בבטון המוחלק הן מראה אסתטי, למרות שלא כל אחד אוהב את הצבע האפור של הבטון, אך למרבה הפלא כאשר הם רואים את התוצאה הסופית, גם אם היא אפרפרה, הם אוהבים אותה מאוד.

מעלה נוספת היא שאת הבטון המוחלק, בשונה מהריצוף הרגיל, אפשר לחלק בכל חלוקה שרוצים. אפשר ללכת על מידות לא סטנדרטיות, על צורות מסוימות או אפילו על חלוקה שובבה ובלתי שוויונית.

למעשה אין כמעט הגבלה על כל מה שאפשר ליצור מהבטון המוחלק.

מעבר לכך מדובר בחומר חזק שלא ימהר להיפגע גם מחפצים כבדי משקל שיפלו עליהם.

למה לא?

אז אם זה כל כך טוב, למה יש רבים הנרתעים מהבטון המוחלק? כאן חשוב שתהיו מודעים לחסרונות של בטון מוחלק.

ראשית המחיר. לא מדובר במוצר זול ויש לתת את הדעת על כך לפני שבוחרם לרצף באמצעותו.

שנית, קשה לתכנן את הצבע הרצוי ולעיתים הצבע הסופי של הבטון המוחלק יהיה שונה מההזמנה.

שלישית, חשוב לדעת כי בכל מקרה של תקלה או בעיה בצנרת שבאופן הרגיל דורשת הרמת מרצפות, ברצפת בטון יהיה צורך להרים את הבטון. התיקון אחר כך לעולם לא יוכל להיות מושלם וזהה למקור.

חשוב לדעת כי בטון מוחלק אי אפשר ליישם על ריצוף קיים לשם כך יש להרים את הרצפות ולהסיר את החול ורק כך אפשר יהיה ליישם את הבטון המוחלק.

ניסור רצפת בטון

לא פעם עולה צורך בניסור בבטון קיים. רק אנשי מקצוע מומחים יבצעו את הניסור באופן מקצועי, מדויק, מהיר ובטוח. אנו בחברת POWER ניסור בטון מתמחים בביצוע ניסור רצפת בטון.

אהבתם? שתפו עם חברים:

WhatsApp
Email
Telegram
Facebook
POWER ניסור בטון
התוכן באתר נכתב ע"י חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
עבודות קידוח בטון לבית פרטי
מאמרים בנושא בטון
עבודות קידוח בטון לבית פרטי

אנחנו מתמחים במתן שירותי קידוח בטון מהשורה הראשונה עבור כל צרכי הבנייה שלך. לצוות המומחים שלנו ידע וניסיון רב בקידוח דרך בטון, המבטיח שהפרויקט שלכם

קרא עוד »
מה ההבדל בין בטון למלט
מאמרים בנושא בטון
מה ההבדל בין בטון למלט?

לצורך בנייה נעשה שימוש בחומרים מגוונים. יש את הבטון ויש את המלט. יש את הטיט ויש את הטיח. מה ההבדל בין בטון למלט? ננסה להכיר

קרא עוד »
כמויות ויחס להכנת קוב בטון
מאמרים בנושא בטון
כמויות ויחס להכנת קוב בטון

הבטון הוא אחד החומרים המרכזיים והעיקריים המשמשות למטרות בנייה. אחת השאלות בתחום הבטון היא: כמה מלט צריך לקוב בטון? ומה היחס? במאמר הזה אנו נענה

קרא עוד »
איך בונים קיר בטון חשוף
מאמרים בנושא בטון
איך בונים קיר בטון חשוף?

קירות בטון חשופים היו מקובלים בשנות החמישים והשישים. כיום אנחנו עדים לכך כי הטרנד עושה את דרכו אלינו חזרה. לפני שנתחיל להבין איך בונים קיר

קרא עוד »
ריצוף על בטון
מאמרים בנושא בטון
איך מרצפים על בטון

בכל מה שקשור לתחום הריצוף, יש כללים ברורים. לא על כל סוג של משטח אפשר לבצע את הריצוף. לפני שמתחילים בעבודה חשוב לפזר חול או

קרא עוד »
הצעת מחיר לניסור בטון
לקבל הצעת מחיר ישירות לנייד

השאירו פרטים ונשלח לכם הצעת מחיר משתלמת במיוחד, בתוך זמן קצר.