איך מכינים בטון קל

איך מכינים בטון קל

איך מכינים בטון קל

בטון קל או בשמו המוכר יותר  בישראל "בטקל", את הבטקל מכינים ממלט, חול ים ומשפרי בטון לפי הצורך.  הבטקל מוכר גם בשמו השני "בטון מוקצף" בגלל כמות הקצף אלו בועות האוויר הממלאות אותו ומגדילות את נפחו. היתרון המשמעותי של הבטקל- הבטון קל הוא בכך שכשמו הוא בעל משקל קל  ואוורירי ובנוסף הוא בעל נפח גדול יחסית למשקלו.

לשימושים מבניים החומר מגיע מוכן במשאיות בטון ונעשה שימוש במשאית יציקה השואבת את החומר ומובילה אותו עד לגג המבנה.

מתי משתמשים בבטון קל?

בשל סגולותיו של תערובת הבטון הקל, משקלו הקל שאינו מעמיס משקל יתר, בנוסף ליכולת הבידוד הייחודית לו ובשל הקלות בה אפשר ליצור שיפועים בשימוש בו. הפך הבטקל להיות חומר חשוב מאוד בעולם הבניה, המשמש לשני מטרות חשובות במיוחד, המשפיעות על איכות החיים בכל מבנה.

דבר ראשון משמש הבטקל כבסיס לכלל חומרי האיטום לבידוד טרמי מפני פגעי מזג האוויר החום וקור מגג המבנה. מטרה נוספת לשימוש בבטקל היא ליצירת שיפועים בגגות מבנים פרטיים ובנינים לניקוז מי הגשמים בכדי למנוע נזילות או חדירות של מים העוללים לגרום לנזק למבנה ולדיירי המבנה. בנוסף משתמשים בבטון קל ליציקה במרפסות ובגגות חניונים.

משקלו הסגולי של בטון קל

לבטון קל יש משקל סגולי המשתנה בין תערובת לאחרת, בהתאם לכמות בועות האוויר שנוצרו במהלך הכנתו ולתהליך ההקצפה אותו מבצע קבלן העבודה בשטח היציקה. את הכמות המדויקת יש להכין על פי התקנות הקבועות. חשוב מאוד שהחברה הבונה תהיה מקצועית ותבצע את יציקת והכנת התערובת, על פי דרישות התקן. היות והשימוש בבטון קל מחושב לפי משקל מותר ליציקה על גבי מבנה ומטרת השימוש בבטון קל הוא מניעת משקל יתר על גבי המבנה גם אם מדובר ביציקת בטון קל על גג מבנה ישן לצורך תיקון נזילות ואיטום מחדש.

תהליך הייבוש של בטון קל

לאחר יציקת הבטקל יש לבצע אשפרה של הבטון בשמך שלושה ימים. בשל אחוז המים הגבוה בבטקל, נדרש תהליך ייבוש על פי התקן הישראלי של 28 ימים, אך בדרך כלל מספיקים כשבועיים ימים לייבוש מלא במזג האוויר הישראלי. המים הכלואים בשכבות הבטקל מתאדים לאיטם.

פירוק וניסור בטון קל

במידה ותרצו לפרק בטון קל, או לבצע ניסור בטון לכל מטרה. מומלץ קודם לכן לקבל ייעוץ מקצועי מאת המומחים שלנו, בכדי לבדוק מה נדרש ממכם לצורך העבודה. מיטב אנשי המקצוע שלנו יגיעו לשטח בכדי להכיר את החומרים בהם השתמשו ליציקת הבטון המקורית ולתכנן את ביצוע העבודה בצורה הטובה והבטוחה ביותר לשביעות רצונכם, אנו בחברת Power ניסור וקידוח בבטון בעלי ניסיון וידע רב בכל סוגי הבטון ונשמח להעניק לכם את השירות הטוב ביותר.

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב facebook
Facebook
הצעת מחיר עבור ניסור בטון
דיסק ניסור בטון

לקבלת הצעת מחיר
מלאו את הפרטים!

המלצות
Google ג גוגל
4.5
מבוסס על 12 ביקורות
Facebook ג גוגל
5.0
מבוסס על 3 ביקורות
השירותים שלנו
עוד בנושא
POWER בפייסבוק
הצעת מחיר לניסור בטון
לקבלת הצעת מחיר
חייגו עכשיו וקבלו הצעה ישירות לנייד
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

כמה שוקל קוב בטון
בטון מזויין
כמה שוקל קוב בטון?

לשאלה כמה שוקל קוב בטון יש מספר פרמטרים אך עיקרון אחד. קוב בטון נקרא בעגה המקצועית "מטר מעוקב של בטון", הווי אומר קוביית בטון של מטר על מטר בגובה של מטר. אך המשקל הנגזר ממטר מעוקב של בטון משתנה בין בטון רגיל לבטון קל. כשההבדל בין בטון רגיל לבטון קל

מחשבון משקל בטון לפי גודל המשטח

אחד העזרים הגדולים ביותר לקבלן טרם הזמנת עבודה בניסור בטון הוא מחשבון משקל בטון. חלוקת המשקל היא פרקטית לעבודה משום שעל פי נתונים אלה מתבססת ביצוע העבודה. איך עובד מחשבון משקל בטון? מחשבון משקל בטון עובד על פי מספר נתונים: אורך, רוחב ועובי. כך שאם ניקח כדוגמה חתיכת בטון באורך

איך להכין בטון
בטון מזויין
איך עושים בטון

איך עושים בטון? המדריך המלא אתם מעוניינים לעבוד עם בטון, איך עושים בטון? מה כדאי שתבדקו קודם? לאלו שימושים משמש הבטון בישראל? ואיך מכינים את הבטון? חשוב להבין שישנם מתכונים רבים להכנת בטון, בכל שימוש בבטון חשוב לדייק את המתכון המדויק לצורך אותו אתם רוצים להשתמש בבטון. במאמר שלפניכם ננסה

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.