איך מכינים בטון קל

איך מכינים בטון קל

איך מכינים בטון קל

בטון קל או בשמו המוכר יותר  בישראל "בטקל", את הבטקל מכינים ממלט, חול ים ומשפרי בטון לפי הצורך.  הבטקל מוכר גם בשמו השני "בטון מוקצף" בגלל כמות הקצף אלו בועות האוויר הממלאות אותו ומגדילות את נפחו. היתרון המשמעותי של הבטקל- הבטון קל הוא בכך שכשמו הוא בעל משקל קל  ואוורירי ובנוסף הוא בעל נפח גדול יחסית למשקלו.

לשימושים מבניים החומר מגיע מוכן במשאיות בטון ונעשה שימוש במשאית יציקה השואבת את החומר ומובילה אותו עד לגג המבנה.

מתי משתמשים בבטון קל?

בשל סגולותיו של תערובת הבטון הקל, משקלו הקל שאינו מעמיס משקל יתר, בנוסף ליכולת הבידוד הייחודית לו ובשל הקלות בה אפשר ליצור שיפועים בשימוש בו. הפך הבטקל להיות חומר חשוב מאוד בעולם הבניה, המשמש לשני מטרות חשובות במיוחד, המשפיעות על איכות החיים בכל מבנה.

דבר ראשון משמש הבטקל כבסיס לכלל חומרי האיטום לבידוד טרמי מפני פגעי מזג האוויר החום וקור מגג המבנה. מטרה נוספת לשימוש בבטקל היא ליצירת שיפועים בגגות מבנים פרטיים ובנינים לניקוז מי הגשמים בכדי למנוע נזילות או חדירות של מים העוללים לגרום לנזק למבנה ולדיירי המבנה. בנוסף משתמשים בבטון קל ליציקה במרפסות ובגגות חניונים.

משקלו הסגולי של בטון קל

לבטון קל יש משקל סגולי המשתנה בין תערובת לאחרת, בהתאם לכמות בועות האוויר שנוצרו במהלך הכנתו ולתהליך ההקצפה אותו מבצע קבלן העבודה בשטח היציקה. את הכמות המדויקת יש להכין על פי התקנות הקבועות. חשוב מאוד שהחברה הבונה תהיה מקצועית ותבצע את יציקת והכנת התערובת, על פי דרישות התקן. היות והשימוש בבטון קל מחושב לפי משקל מותר ליציקה על גבי מבנה ומטרת השימוש בבטון קל הוא מניעת משקל יתר על גבי המבנה גם אם מדובר ביציקת בטון קל על גג מבנה ישן לצורך תיקון נזילות ואיטום מחדש.

תהליך הייבוש של בטון קל

לאחר יציקת הבטקל יש לבצע אשפרה של הבטון בשמך שלושה ימים. בשל אחוז המים הגבוה בבטקל, נדרש תהליך ייבוש על פי התקן הישראלי של 28 ימים, אך בדרך כלל מספיקים כשבועיים ימים לייבוש מלא במזג האוויר הישראלי. המים הכלואים בשכבות הבטקל מתאדים לאיטם.

פירוק וניסור בטון קל

במידה ותרצו לפרק בטון קל, או לבצע ניסור בטון לכל מטרה. מומלץ קודם לכן לקבל ייעוץ מקצועי מאת המומחים שלנו, בכדי לבדוק מה נדרש ממכם לצורך העבודה. מיטב אנשי המקצוע שלנו יגיעו לשטח בכדי להכיר את החומרים בהם השתמשו ליציקת הבטון המקורית ולתכנן את ביצוע העבודה בצורה הטובה והבטוחה ביותר לשביעות רצונכם, אנו בחברת Power ניסור וקידוח בבטון בעלי ניסיון וידע רב בכל סוגי הבטון ונשמח להעניק לכם את השירות הטוב ביותר.

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

WhatsApp
Email
Telegram
Facebook
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

שיפוצים ובנייה
התקנת פאנלים סולאריים על הגג

מתכננים שיפוץ בבית? יתכן שזה הזמן הנכון לשלב התקנה של פאנלים סולאריים. לא משנה אם מתכננים  למשל ניסור קיר בטון לטובת התקנת חלון סטנדרטי, הסרת מדרגות בטון ישנות לצורך התקנת מדרגות חדישות עם מעקות זכוכית או שיפוץ הגג, נסביר למה זה הזמן הנכון, להצטרף לטרנד של התקנת פאנלים סולאריים.   הגג

עבודות בטון ושיפוצים
בטון מזוין
עבודות בטון ושיפוצים לבית חדש

יש הרבה רכוש שחשוב לנו בחיים כמו מחשב, מכונית או מקרר אך בסופו של יום הרכוש החשוב ביותר בחיינו הוא ללא ספק הבית שלנו. ככל שהבית שלנו נמצא במצב יותר טוב כך איכות החיים שלנו יותר גבוהה. על רקע זה יש לציין כי כמו כל דבר גם הבית שלנו סובל

ניסור מדרגות
ניסור בטון
מנסרים את המדרגות בבית? כך תשמרו על בטיחות

מתכוונים לבצע עבודת ניסור של מדרגות בבית? חשוב שתשמרו על הבריאות שלכם. בכתבה הבאה אספנו מספר טיפים שיעזרו לכם לבצע ניסור איכותי, בלי להתפשר על הבטיחות שלכם בזמן התהליך. בהצלחה! השתמשו במשקפי מגן תהליך הניסור עלול לגרום לכך ששבבים שונים יסכנו את עיניכם ולכן חשוב להצטייד במשקפי מגן איכותיות לפני

שיפוץ דירה חדשה
שיפוצים ובנייה
משפצים דירה חדשה מהניילון? זה מה שתצטרכו לדעת

הרבה אנשים שקונים דירת קבלן חדשה לא מרוצים מהצורה של הבית ולא מעוניינים לקבל אותה כפי שהיא. אז יש אנשים שבכל זאת נכנסים להתגורר בבית ורק אחרי שהם כבר חיים במקום הם יודעים להגיד מה הם רוצים לשנות ואיך הם רוצים לראות את הבית כאשר התכנון ייעשה מתוך החיים בשטח.

תקן 413
מידע מקצועי חיזוק מבנים
תקן 413: כל מה שצריך לדעת

עד לשנת 1975 לא הייתה כלל מודעות לעניין הזה של בניית מבנים באופן כזה שהם יוכלו להתמודד במצבים של רעידות אדמה מול הכוחות האופקיים שמופעלים על מבנים בסיטואציות מעין אלו. "תקן עמידות מבנים ברעידת אדמה" הוא תקן שהתחדש ונכנס לתוקף בשנת 1975. התקן קובע כי יש להתייחס להוראות קונסטרוקטיביות בבניית

קבלן הריסה
חיתוך בטון
כיצד לדעת לבחור קבלן הריסה שאפשר לסמוך עליו

בשנים האחרונות אנחנו עדים לפרויקטים רבים של פינוי בינוי כאשר הורסים את כל המבנה מהיסוד ובונים תחתיו מבנה חדש. במקרים כאלה ובדומים להם חשוב לבחור בחכמה את קבלן ההריסה ולוודא כי העבודה אכן תיעשה בשיטה הכי מתאימה ובצורה הכי בטוחה. איך עושים את זה? איך הורסים מבנה קיים? ישנן שיטות

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.