הכלים הכבדים שצריך בבניית מבנים

כל הכלים הכבדים שצריך בבניית מבנים

בפרויקטים שונים של בניה עושים שימוש בכלים כבדים, כאשר בחירת סוג הכלים תלויה לא פעם באופי העבודה ובסדר הגודל של הפרויקט. הכלים הכבדים מציעים יתרונות רבים ובעיקר – הם הופכים את תהליך הבנייה לקל ומהיר יותר. 

אילו כלים כבדים צריך בעת בניית מבנים? ומה השימוש שלהם? כולנו יודעים על הכלים המובנים מאליהם, כמו מחפרון או שופל. אך למעשה ישנם עוד כמה כלים מעניינים שבזכותם עבודות בניה הופכות לפשוטות ויעלות יותר. ערכנו לכם רשימה קצרה. 

מערבל בטון

מערבל בטון הוא כלי המשמש כדי ליצור את תערובת הבטון עבור המבנה, ולשנע אותה אל האתר. ישנם שני סוגים של מערבלי בטון, האחד נייח אשר משמש לערבול הבטון באתר עצמו, והשני נייד ומשמש כדי לשנע את הבטון אל האתר. לרוב מערבל בטון נייד יהיה בעל נפח גדול יותר ויורכב על גבי משאית, תוך ששומר על הבטון בתנועה, ומבטיח שהתערובת לא תתייבש. 

כלים לניסור בטון

ישנם סוגים שונים של פרויקטים בתחום הבניה, לא פעם לא מדובר בבניה חדשה, אלא דווקא בשיפוצים ואז עולה הצורך בהריסת המבנה הקיים. ניסור בטון מתבצע על ידי ציוד מיוחד: מכונה בעלת להב יהלום ועוצמתי שלה כל הכוח לנסר גם משטחי בטון עבים ועמידים. בעזרת כלים לניסור בטון ניתן לנסר רצפות, קירות, תקרות ומדרגות ומשטחי בטון בעוביים ואורכים שונים.

כלים לתחום הקידוח

בעבודות בניה צריך לבצע גם עבודות קידוחים מסוגים שונים, בין אם אלו קידוח ניסיון, בין אם קידוחי ביסוס, קידוחי בטון, בדיקות קרקע וכיוצא בכך. כדי שאפשר לבצע את הקידוחים בצורה הכי מקצועית חשוב לעשות שימוש בכלים הנכונים וכאן כלי קידוח נכנסים לתמונה. עבודת הקידוח בעלת חשיבות רבה לתהליכי בניה, ניתן באמצעותה לזהות בעיות שונות או זיהומים בקרקע, כמו גם להבין מהו המבנה הגיאולוגי שלה, ואז להתאים את חומרי הבניה וטכניקת העבודה. אפשר גם להכין את התשתית ולבסס את המבנה ועוד. 

מנופים להעמסה עצמית

מנופים הם חלק בלתי נפרד מכל עבודת בניה, במיוחד כאשר בונים לגובה וצריך לשנע ציוד, חומרי עבודה וכוח אדם למקומות גבוהים. יישנם סוגים שונים של מנופים, כאשר אחד הסוגים אלו מנופים להעמסה עצמית. מנופים אלו מתקפלים וניתן להתקין אותם על משאיות ורכבים שונים. בעיקר הם מתאימים לשימוש כאשר תנאי השטח פחות מיטביים כמו למשל בתנאי אקלים קיצונים, בסביבת מי מלח, כאשר השטח תלול ובכלל – כאשר התנאים מעט יותר מאתגרים.

נפות ומגרסות

גם נפות ומגרסות משמשות לתהליכי בניה שונים ובעיקר הן יהיו בחירה מעולה כאשר השטח שעליו בונים סלעי או מכיל המון אבנים ואז צריך לגרוס את האבנים, לרסק את הסלעים ולנפות את החול כדי להכין את השטח. כמו כן מכונות אלו משמשות גם להכנת אגרגטים מסוגים שונים (מצעים) אשר משמשים ליצירת תערובות כמו בטון למשל. 

אהבתם? שתפו עם חברים:

WhatsApp
Email
Telegram
Facebook
POWER ניסור בטון
התוכן באתר נכתב ע"י חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
הקשר בין קידוח בטון למסגרות כבדה
מאמרים בנושא קידוח בטון
הקשר בין קידוח בטון למסגרות כבדה

כדי לבצע קידוחי בטון עם מסגרות פלדה כבדות נדרשים כלים מתאימים וציוד מיוחד, ולכן יש להשתמש בציוד המיועד לביצוע עבודה זו. חשוב לוודא שהמסגרת הפלדה כבדה מותקנת בצורה יציבה ומושלמת על מנת לוודא את בטיחות העובדים והסביבה.

קרא עוד »
פנלים מבודדים
מאמרים בנושא שיפוצים ובנייה
מהם פנלים מבודדים? ומה היתרונות שלהם?

סוגיית הבידוד במבנה היא אחת הסוגיות המאתגרות בעבור קבלנים בענף הבנייה, כאשר הבידוד התרמי נועד ליצור מבנים מאווררים ונעימים לשהייה, ללא תלות במזג האוויר החיצוני.

קרא עוד »
הצעת מחיר לניסור בטון
לקבל הצעת מחיר ישירות לנייד

השאירו פרטים ונשלח לכם הצעת מחיר משתלמת במיוחד, בתוך זמן קצר.