כיצד להכין תוכנית להרחבת הבית

כיצד להכין תוכנית להרחבת הבית

כיצד להכין תוכנית להרחבת הבית?

מתכננים לשפץ את הבית? התוכנית כוללת הרחבה והרס של קירות? לחוצים מהמהלך המרחיק לכת ולא יודעים מאיפה להתחיל?

אל דאגה! הצוות של פאוור ניסור בטון כאן כדי להסביר לכם בדיוק איך לתכנן את העבודה המורכבת וגם כדי לענות על שאלות נפוצות בנושא.

תוכנית להרחבת הבית – מאיפה מתחילים???

קבלת החלטה לבצע שיפוץ מסיבי בבית אינה פשוטה, בייחוד כאשר מדובר על תוכנית להרחבת הבית.

הדבר דורש שינוי מרחיק לכת במראה של הבית, אותו יש ליצור רק לאחר שאתם יודעים בדיוק מה אתם רוצים ואיך צריך לעשות את זה.

נוסף על כך, שיפוץ אינטנסיבי מצריך לעיתים קרובות גם היתרים של הרשויות,  אך לב העניין הוא ללא ספק ריכוז של כלל השאיפות, החלומות והצרכים של בעלי הבית, אותם הופכים לתוכנית אחת ברורה, שתשמש בהמשך גם תכנית עבודה.

שלב ראשון – התכנית הקיימת

לצורך הבנה של תוכנית אדריכלית של הבית, יש להכיר את הסימנים המוסכמים בהם משתמשים אדריכלים כדי לתאר קירות, דלתות, שטחים שונים במרחב ועוד.

כאשר מתבוננים בתוכנית אדריכלית כדי לתכנן את שיפוץ הבית, יש להתחיל בסימון המקומות שבהם תרצו לערוך שינוי.

זה יהיה הבסיס עבור תכנית הריסה – הבסיס לשינוי שהבית יעבור במהלך השיפוץ.

שלב שני – סימונים להכנת תכנית הריסה

כאשר מתכננים את השינוי בבית, מתכננים להרוס קירות ולבנות קירות חדשים, או קירות שונים, יש להתייחס גם לתשתיות שונות הנמצאות בתוך הקירות הללו.

סביר להניח שיהיה צורך לערוך שינוי בתשתית החשמל ולתכנן מחדש מפסקים, חיבורי טלוויזיה, כבלים, כבלי תקשורת ועוד.

לאחר שמחליטים סופית אילו קירות יש להרוס, מסמנים על גבי התוכנית הקיימת בצבע צהוב את הקירות הללו. זהו סימן מוסכם שמשמעותו כי זהו קיר מיועד להריסה.

קירות שנרצה להרוס: נצבע אותם בצבע צהוב.

קירות שנרצה לבנות : נצבע אותם בצבע אדום.

את הקירות החדשים, אותם רוצים לבנות, מסמנים בקו אדום על גבי התוכנית הקיימת.

סימונים אלה ישמשו את הקבלן בהמשך, בתור עבודות הריסה.

שלב שלישי – תכנון התשתיות

כאמור, שינויים במבנה הבית מצריכים בדרך כלל גם שינויים בתשתית החשמל, לעיתים גם בתשתית התקשורת, תשתית המים וכן הלאה.

בין אם בגלל שבירת קיר ובין אם בגלל רצון בהזזה של רהיטים, שינוי בתאורה וכן הלאה, אחד הדברים הבסיסיים שיש לתכנן בעת הכנה של תוכנית הריסה הוא מיקום נקודות החשמל השונות בבית, המקום שבו תרצו למקם את מכשירי החשמל השונים בבית, החל בטלויזיה וכלה במקרר, או מכונת כביסה.

את כל אלה יש לסמן על גבי התוכנית הקיימת, כולל מפסקי תאורה, קווי תקשורת, נקודות מים חדשות (אם למשל השיפוץ כולל הוספה של מדיח כלים חדש, או הזזה של מכונת הכביסה, כיור מטבח, חדר שירותים נוסף ועוד).

תוכנית העמדה – לתכנן את מיקום הרהיטים

אמנם התפיסה הרווחת היא כי תכנון מיקומם וגודלם של הרהיטים שייך לעבודתם של מעצבי פנים, אבל האמת היא שחשוב לתכנן עוד לפני שמתחילים לשפץ, איפה תהיה הספה, מה יהיה הגודל שלה, אילו שולחנות יעמדו לצידה וכן הלאה.

גם שולחן פינת האוכל הוא פריט ריהוט גדול ומשמעותי, שיש להכין לו מקום מתאים כבר בשלב התכנון ולהתאים אליו את הפריטים האחרים בחדר, את הצבעים ועוד.

תוכנית אינסטלציה – תשתיות המים של המבנה

תכנית אינסטלציה היא חיונית כשם שתכנון מערכת החשמל הוא חיוני אך מורכב יותר.

משום כך, יש להזמין מומחה אינסטלציה להכנת תכנית אינסטלציה, אשר תכלול בין היתר תכנון של צנרת ביוב, מי קולחין, מי שופכין, צנרת לניקוז מי גשם, מיקום הכלים הסניטריים, מיקום צנרת הביוב בהתאם לתכנית אדריכלית, אספקת מים נאותה לנקודות מים של כיבוי אש בהתאם לדרישות של שירותי הכבאות, קביעת הספקים, תכנון משאבות ועוד.

שלב רביעי – פונים למהנדס ואדריכל

אדריכל ומהנדס הם שני בעלי מקצוע שחייבים להיות מעורבים כאשר מעוניינים לערוך שינויים מהותיים במבנה.

אדריכל הוא בעל המקצוע אשר יודע כיצד לכתוב תכנית בנייה באופן שהקבלן המבצע יבין בדיוק מה עליו לעשות ואילו מהנדס הוא בעל המקצוע אשר חייב להיות מעורב כדי להבטיח כי השינויים שבחרתם לבצע במבנה הם אפשריים, אינם מסכנים את שלמות המבנה ואת יציבותו, פוגעים בתשתיות וכן הלאה.

שלב חמישי – פונים לקבלן בנייה

עכשיו, כשהכל כבר מוכן, אפשר להכניס את כל האינפורמציה אל תוכנית בנייה וליצור קשר עם קבלן בנייה, שינהל את כל תהליך השיפוץ, ההרחבה ואף יהיה אחראי על תהליך ההריסה כאשר יפעל כמפקח עליו על עבודתו של קבלן הריסה, שהוא בעל המקצוע המומחה להריסת קירות לצורך עבודות הרחבה ושיפוץ.

לאחר בחירת הקבלן, אפשר למעשה להתחיל בעבודות הריסה ובנייה, ועכשיו אנו יודעים בדיוק כיצד להכין תוכנית להרחבת הבית.

תשובות ל 5 שאלות נפוצות על תוכנית הרחבה לבית

האם צריך אישורים מיוחדים כאשר מתכננים הרחבה לבית?

בהחלט כן. יש צורך לקבל היתר לתוספת בניה והיתרים נוספים בהתאם לסוג ההרחבה.

למה צריך גם קבלן הריסה וגם קבלן בנייה לביצוע הרחבה לבית?

קבלן הריסה הוא מומחה להריסת קירות מסוגים שונים, בכלל זה גם קירות בטון. הוא יודע כיצד להרוס קיר בלי לפגוע בחלקים אחרים של המבנה.

איך יודעים כמה מותר להוסיף לבית קיים?

לפי תב"ע – תכנית בניין עיר, החלה על אזור מסוים ומסדירה את הזכויות על השטח.

האם חייבים לשכור אדריכל ומהנדס לצורך תוספת לבית?

התשובה היא כן. אדריכל הוא אשר מגיש את הבקשות להיתרים לרשות המקומית ומנהל את הפרויקט באופן מקצועי ומהנדס הוא זה אשר בודק כי התוספת בנויה כראוי.

מתי אפשר לפנות לקבלן?

הזמן המתאים לפנות לקבלן הוא לאחר שכל התוכניות מוכנות, כמו גם היתרי בנייה, אם כי ניתן להתחיל לחפש קבלן מתאים לפרויקט גם בזמן שממתינים לקבלת היתרים מהרשות המקומית.

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב facebook
Facebook
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

הכלים הכבדים שצריך בבניית מבנים
שיפוצים ובנייה
כל הכלים הכבדים שצריך בבניית מבנים

בפרויקטים שונים של בניה עושים שימוש בכלים כבדים, כאשר בחירת סוג הכלים תלויה לא פעם באופי העבודה ובסדר הגודל של הפרויקט. הכלים הכבדים מציעים יתרונות רבים ובעיקר – הם הופכים את תהליך הבנייה לקל ומהיר יותר.  אילו כלים כבדים צריך בעת בניית מבנים? ומה השימוש שלהם? כולנו יודעים על הכלים

מה זה קונסטרוקטור?
שיפוצים ובנייה
מה זה קונסטרוקטור?

שמעתם את המילה קונסטרוקטור ואין לכם מושג או שזה קצת מעורפל לכם. מה זה קונסטרוקטור? מיד נענה לכם על כל מה שרציתם לדעת במדריך של חברת POWER. אם אתם מחפשים קונסטרוקטור, מן הסתם אתם עומדים לפני ביצוע שיפוץ גדול ומשמעותי. על קונסטרוקטור: לא משנה אם מדובר בבנייה של וילה גדולה

איך מנקים רובה אחרי שיפוץ
שיפוצים ובנייה
איך מנקים רובה אחרי שיפוץ?

אחרי שיפוץ יש הרבה מאוד עבודה עד שאפשר יהיה להתחיל לחיות בבית בצורה נורמלית. על פי רוב יהיה זה אבק הבנייה המכסה את כל השטח כאשר גם כתמי רובה וכתמי צבע מנקדים אזורים שונים בבית. אם זה קירות הקרמיקה ואם זה הרצפה. אז בדיוק לשם כך אנחנו כאן. ננסה ללמוד

איך מנקים בית אחרי ניסור בטון
ניסור בטון
איך מנקים את הבית לאחר ניסור בטון? או אחרי שיפוץ?

איך מנקים בית אחרי ניסור בטון – אין כמו ההתחדשות אחרי שיפוץ של הבית. אך עד שמגיעים להנאה מהשיפוץ, אורך הרבה זמן. כל מי שהתנסה בביצוע שיפוצים בבית, מכיר ויודע עד כמה מורכב ומתיש הסיפור הזה יכול להיות. גם אחרי שסוף סוף מסתיימים השיפוצים (שאגב, כמעט תמיד אורכים הרבה יותר

איך להיות קבלן בניין
שיפוצים ובנייה
איך להיות קבלן בניין?

אם תחום הבנייה מעניין אתכם. ותמיד חלמתם להשתלב בתחום הזה, עלה בכם השאלה איך להיות קבלן בניין? ולא ממש ידעתם במה זה כרוך ואיך עושים את זה בפועל. המדריך הבא נכתב בדיוק עבורכם. נסביר לכם כאן מה זה רישיון קבלן, ואיך מקבלים אותו. מה הצעדים אותם עליכם לעשות על מנת

איך לתקן חורים ופינות שבורות בקיר בטון
בטון מזוין
איך לתקן חורים ופינות שבורות בקיר בטון?

חורים או פגיעות שונות בקיר הם דברים שקורים מידי פעם. וכדאי לדעת איך וכיצד לטפל בהם, על מנת שהבית יהיה תמיד מושלם ונעים. במאמר זה נסביר לכם איך לתקן חורים ופינות שבורות בקיר בטון בקלות וביעילות. איך לתקן חור בקיר בטון פעמים רבות קורה ונוצרים חורים בקירות. בדרך כלל זה

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.