כיצד להכין תוכנית להרחבת הבית

כיצד להכין תוכנית להרחבת הבית

כיצד להכין תוכנית להרחבת הבית?

מתכננים לשפץ את הבית? התוכנית כוללת הרחבה והרס של קירות? לחוצים מהמהלך המרחיק לכת ולא יודעים מאיפה להתחיל?

אל דאגה! הצוות של פאוור ניסור בטון כאן כדי להסביר לכם בדיוק איך לתכנן את העבודה המורכבת וגם כדי לענות על שאלות נפוצות בנושא.

תוכנית להרחבת הבית – מאיפה מתחילים???

קבלת החלטה לבצע שיפוץ מסיבי בבית אינה פשוטה, בייחוד כאשר מדובר על תוכנית להרחבת הבית.

הדבר דורש שינוי מרחיק לכת במראה של הבית, אותו יש ליצור רק לאחר שאתם יודעים בדיוק מה אתם רוצים ואיך צריך לעשות את זה.

נוסף על כך, שיפוץ אינטנסיבי מצריך לעיתים קרובות גם היתרים של הרשויות,  אך לב העניין הוא ללא ספק ריכוז של כלל השאיפות, החלומות והצרכים של בעלי הבית, אותם הופכים לתוכנית אחת ברורה, שתשמש בהמשך גם תכנית עבודה.

שלב ראשון – התכנית הקיימת

לצורך הבנה של תוכנית אדריכלית של הבית, יש להכיר את הסימנים המוסכמים בהם משתמשים אדריכלים כדי לתאר קירות, דלתות, שטחים שונים במרחב ועוד.

כאשר מתבוננים בתוכנית אדריכלית כדי לתכנן את שיפוץ הבית, יש להתחיל בסימון המקומות שבהם תרצו לערוך שינוי.

זה יהיה הבסיס עבור תכנית הריסה – הבסיס לשינוי שהבית יעבור במהלך השיפוץ.

שלב שני – סימונים להכנת תכנית הריסה

כאשר מתכננים את השינוי בבית, מתכננים להרוס קירות ולבנות קירות חדשים, או קירות שונים, יש להתייחס גם לתשתיות שונות הנמצאות בתוך הקירות הללו.

סביר להניח שיהיה צורך לערוך שינוי בתשתית החשמל ולתכנן מחדש מפסקים, חיבורי טלוויזיה, כבלים, כבלי תקשורת ועוד.

לאחר שמחליטים סופית אילו קירות יש להרוס, מסמנים על גבי התוכנית הקיימת בצבע צהוב את הקירות הללו. זהו סימן מוסכם שמשמעותו כי זהו קיר מיועד להריסה.

קירות שנרצה להרוס: נצבע אותם בצבע צהוב.

קירות שנרצה לבנות : נצבע אותם בצבע אדום.

את הקירות החדשים, אותם רוצים לבנות, מסמנים בקו אדום על גבי התוכנית הקיימת.

סימונים אלה ישמשו את הקבלן בהמשך, בתור עבודות הריסה.

שלב שלישי – תכנון התשתיות

כאמור, שינויים במבנה הבית מצריכים בדרך כלל גם שינויים בתשתית החשמל, לעיתים גם בתשתית התקשורת, תשתית המים וכן הלאה.

בין אם בגלל שבירת קיר ובין אם בגלל רצון בהזזה של רהיטים, שינוי בתאורה וכן הלאה, אחד הדברים הבסיסיים שיש לתכנן בעת הכנה של תוכנית הריסה הוא מיקום נקודות החשמל השונות בבית, המקום שבו תרצו למקם את מכשירי החשמל השונים בבית, החל בטלויזיה וכלה במקרר, או מכונת כביסה.

את כל אלה יש לסמן על גבי התוכנית הקיימת, כולל מפסקי תאורה, קווי תקשורת, נקודות מים חדשות (אם למשל השיפוץ כולל הוספה של מדיח כלים חדש, או הזזה של מכונת הכביסה, כיור מטבח, חדר שירותים נוסף ועוד).

תוכנית העמדה – לתכנן את מיקום הרהיטים

אמנם התפיסה הרווחת היא כי תכנון מיקומם וגודלם של הרהיטים שייך לעבודתם של מעצבי פנים, אבל האמת היא שחשוב לתכנן עוד לפני שמתחילים לשפץ, איפה תהיה הספה, מה יהיה הגודל שלה, אילו שולחנות יעמדו לצידה וכן הלאה.

גם שולחן פינת האוכל הוא פריט ריהוט גדול ומשמעותי, שיש להכין לו מקום מתאים כבר בשלב התכנון ולהתאים אליו את הפריטים האחרים בחדר, את הצבעים ועוד.

תוכנית אינסטלציה – תשתיות המים של המבנה

תכנית אינסטלציה היא חיונית כשם שתכנון מערכת החשמל הוא חיוני אך מורכב יותר.

משום כך, יש להזמין מומחה אינסטלציה להכנת תכנית אינסטלציה, אשר תכלול בין היתר תכנון של צנרת ביוב, מי קולחין, מי שופכין, צנרת לניקוז מי גשם, מיקום הכלים הסניטריים, מיקום צנרת הביוב בהתאם לתכנית אדריכלית, אספקת מים נאותה לנקודות מים של כיבוי אש בהתאם לדרישות של שירותי הכבאות, קביעת הספקים, תכנון משאבות ועוד.

שלב רביעי – פונים למהנדס ואדריכל

אדריכל ומהנדס הם שני בעלי מקצוע שחייבים להיות מעורבים כאשר מעוניינים לערוך שינויים מהותיים במבנה.

אדריכל הוא בעל המקצוע אשר יודע כיצד לכתוב תכנית בנייה באופן שהקבלן המבצע יבין בדיוק מה עליו לעשות ואילו מהנדס הוא בעל המקצוע אשר חייב להיות מעורב כדי להבטיח כי השינויים שבחרתם לבצע במבנה הם אפשריים, אינם מסכנים את שלמות המבנה ואת יציבותו, פוגעים בתשתיות וכן הלאה.

שלב חמישי – פונים לקבלן בנייה

עכשיו, כשהכל כבר מוכן, אפשר להכניס את כל האינפורמציה אל תוכנית בנייה וליצור קשר עם קבלן בנייה, שינהל את כל תהליך השיפוץ, ההרחבה ואף יהיה אחראי על תהליך ההריסה כאשר יפעל כמפקח עליו על עבודתו של קבלן הריסה, שהוא בעל המקצוע המומחה להריסת קירות לצורך עבודות הרחבה ושיפוץ.

לאחר בחירת הקבלן, אפשר למעשה להתחיל בעבודות הריסה ובנייה, ועכשיו אנו יודעים בדיוק כיצד להכין תוכנית להרחבת הבית.

תשובות ל 5 שאלות נפוצות על תוכנית הרחבה לבית

האם צריך אישורים מיוחדים כאשר מתכננים הרחבה לבית?

בהחלט כן. יש צורך לקבל היתר לתוספת בניה והיתרים נוספים בהתאם לסוג ההרחבה.

למה צריך גם קבלן הריסה וגם קבלן בנייה לביצוע הרחבה לבית?

קבלן הריסה הוא מומחה להריסת קירות מסוגים שונים, בכלל זה גם קירות בטון. הוא יודע כיצד להרוס קיר בלי לפגוע בחלקים אחרים של המבנה.

איך יודעים כמה מותר להוסיף לבית קיים?

לפי תב"ע – תכנית בניין עיר, החלה על אזור מסוים ומסדירה את הזכויות על השטח.

האם חייבים לשכור אדריכל ומהנדס לצורך תוספת לבית?

התשובה היא כן. אדריכל הוא אשר מגיש את הבקשות להיתרים לרשות המקומית ומנהל את הפרויקט באופן מקצועי ומהנדס הוא זה אשר בודק כי התוספת בנויה כראוי.

מתי אפשר לפנות לקבלן?

הזמן המתאים לפנות לקבלן הוא לאחר שכל התוכניות מוכנות, כמו גם היתרי בנייה, אם כי ניתן להתחיל לחפש קבלן מתאים לפרויקט גם בזמן שממתינים לקבלת היתרים מהרשות המקומית.

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

WhatsApp
Email
Telegram
Facebook
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

שיפוצים ובנייה
התקנת פאנלים סולאריים על הגג

מתכננים שיפוץ בבית? יתכן שזה הזמן הנכון לשלב התקנה של פאנלים סולאריים. לא משנה אם מתכננים  למשל ניסור קיר בטון לטובת התקנת חלון סטנדרטי, הסרת מדרגות בטון ישנות לצורך התקנת מדרגות חדישות עם מעקות זכוכית או שיפוץ הגג, נסביר למה זה הזמן הנכון, להצטרף לטרנד של התקנת פאנלים סולאריים.   הגג

עבודות בטון ושיפוצים
בטון מזוין
עבודות בטון ושיפוצים לבית חדש

יש הרבה רכוש שחשוב לנו בחיים כמו מחשב, מכונית או מקרר אך בסופו של יום הרכוש החשוב ביותר בחיינו הוא ללא ספק הבית שלנו. ככל שהבית שלנו נמצא במצב יותר טוב כך איכות החיים שלנו יותר גבוהה. על רקע זה יש לציין כי כמו כל דבר גם הבית שלנו סובל

שיפוץ דירה חדשה
שיפוצים ובנייה
משפצים דירה חדשה מהניילון? זה מה שתצטרכו לדעת

הרבה אנשים שקונים דירת קבלן חדשה לא מרוצים מהצורה של הבית ולא מעוניינים לקבל אותה כפי שהיא. אז יש אנשים שבכל זאת נכנסים להתגורר בבית ורק אחרי שהם כבר חיים במקום הם יודעים להגיד מה הם רוצים לשנות ואיך הם רוצים לראות את הבית כאשר התכנון ייעשה מתוך החיים בשטח.

קבלן הריסה
חיתוך בטון
כיצד לדעת לבחור קבלן הריסה שאפשר לסמוך עליו

בשנים האחרונות אנחנו עדים לפרויקטים רבים של פינוי בינוי כאשר הורסים את כל המבנה מהיסוד ובונים תחתיו מבנה חדש. במקרים כאלה ובדומים להם חשוב לבחור בחכמה את קבלן ההריסה ולוודא כי העבודה אכן תיעשה בשיטה הכי מתאימה ובצורה הכי בטוחה. איך עושים את זה? איך הורסים מבנה קיים? ישנן שיטות

ניסור בטון
כמה עולה לשבור קיר בטון? וכמה עולה לנסר קיר בטון? תעשו את החישוב

במאמר זה אנו נענה על השאלות: כמה עולה לשבור קיר בטון? וכמה עולה לנסר קיר בטון? כדי לתת לכם להחליט האם כדאי לשבור את הקיר או להזמין חברה שתנסר את הקיר. המשיכו לקרוא… הבטון מרכיב את רוב המבנים בישראל. לא פעם קורה ואנחנו מעוניינים להרחיב חלל בבית כאשר זה יחייב

ציפוי אפוקסי
בטון מזוין
ציפוי אפוקסי למשטחי בטון – יתרונות, אופן השימוש ועוד

האפוקסי הפך להיות טרנד מאוד פופולארי בשנים האחרונות בעולם האדריכלות והבנייה, ולא בכדי – הוא מתאים את עצמו כמעט לכל סוג של שטח או רצפת בטון, עמיד מאוד, ומספק שכבת הגנה איכותית וחזקה במיוחד. האפוקסי מתאים במיוחד למשטחי בטון שצברו שחיקה מאוד משמעותית כדוגמת כבישים, או לרצפות בטון ישנות שצברו

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.