איך מרצפים על בטון

ריצוף על בטון

בכל מה שקשור לתחום הריצוף, יש כללים ברורים. לא על כל סוג של משטח אפשר לבצע את הריצוף. לפני שמתחילים בעבודה חשוב לפזר חול או סומסום, בטון או יריעות ביטומונית.

אנחנו כאן על מנת ללמד אתכם על הנושא של ריצוף המיושם על גבי בטון.

למעשה הבטון הוא המשטח הכי נוח לעבודה. הבטון נחשב כחומר מבודד, הבטון הוא יציב וגם ישר וכך אפשר לבצע את העובדה בקלות. אם נדבר על הנושא של העלויות, הרי שאלה זהות כמעט לעלויות הדבקה והעבודה נחשבת זולה ופשוטה יחסית לביצוע. ישנם מקרים שבהם רוצים לרצף שטח שמחוץ לבית ובהם ההמלצה תהיה ליצוק שביל גישה מבטון ועליו אפשר יהיה לבצע את הריצוף בצורה מהירה וקלה.

איך מרצפים על בטון? המומחים שלנו עונים

בכדי לבצע את הריצוף בצורה הכי מדויקת ונכונה, יש להצטייד במספר חומרים מובילים שישרתו אתכם לאורך כל העבודה. החומרים הם מים, מלט, חול ים, פטיש גומי, קורות עץ ופלס.

לפני הכול יש לפזר את החול ולהקפיד שהמפלס שלו יהיה ישר ובגובה אחיד. זה מה שישפיע על שילובן של הרצפות בהמשך. השימוש במלט אמור להיות מדוד ומדויק. שימוש בחומר רב מידי יגרע מהתוצאה הסופית. מנגד שימוש מועט מידי לא יוביל לתוצאות טובות ואיכותיות.

חשוב לא להניח מלט על צידי הרצפות לפני שלב היציקה. את המלט מנחים רק במוקמות אשר בהם מתכננים להניח את הרצפות. לאחר שמניחים את הרצפה, דופקים עליו בעדינות בכדי שלא לשבור את הרצפות. פעולת הדפיקה נועדה על מנת לשלב את הרצפה במקום המדויק ובאופן הכי ישר. פעולה זו נעשית בעזרת פטיש גומי. זה פטיש שמפעיל את הלחץ הרצוי על הבלטה אך לא גורם לו נזק או מותיר בו פגיעה חזותית כלשהי.

אז תכל'ס, איך מרצפים על בטון?

ההכנה לקראת הריצוף, כפי שכבר הרחבנו כולל פיזור מצע עליו ירצפו הכול.  הריצוף תמיד יתחיל ממרפסת שירות ומשם יתקדמו אל כל חלקי הבית.

חשוב לשים לב כי עבודת הריצוף נעשית תוך כדי שימוש עקבי עם פלס. כך נעשה המעקב אחר הריצוף שייעשה באופן מושלם וחלק.

כדאי מאוד לעשות שימוש בפוגות על מנת ליצור מרווחים שווים בין הרצפות. מדובר בחלק מפלסטיק הנראה כמו צלב המשמר את הרווחם הדרושים. בסיום יש למרוח רובה בין האריחים.

הדבקת קרמיקה על משטחי בטון – האם זה כדאי?

למעשה ישנה אפשרות לבצע הדבקה של ריצוף. פעולת ההדבקה חוסכת בעלויות כמו גם בזמן העבודה. אך אם מדובר בהדבקה של ריצוף על גבי בטון, שם זה לא יהיה כל כך מעשי וגם אם כן, זה לא יהיה אחראי. עבודות הדבקה מתאימות ליישום רק באריחים אותם מיישמים על גבי חול או סומסום. המצע שתניחו מתחת לריצוף יתפקד כשכבת הגנה וגם כבולם זעזועים. במקרים אשר בהם יש עומסים או רעידות, מצע החול או מצע הסומסום הם אלו שיספגו את הזעזוע ובאופן טבעי עוצמת הפגיעה תתחלק.

שירותים נוספים לרצפת בטון

חברת POWER מציעה שירות בכל מה שקשור לניסור בטון, כמו: ניסור קירות בטון, ניסור תקרת בטון, ניסור רצפת בטון, הריסת מבנים, קידוחי בטון ועוד. השירות הוא בעיקר בירושלים והסביבה אך גם באזור המרכז, ובכל חלקי ארץ ניתן לקבל את השירות.

החברה מעסיקה שלושה צוותים. ועובדת גם עם קבלני משנה.

החברה מציעה שירות אישי ומקצועי, מחירים סבירים עם דגש על שירות ואיכות.

כי כשמדובר בעבודות בטון, אין מקום לפשרות.

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

WhatsApp
Email
Telegram
Facebook
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

פרגולה על קיר בטון
בטון מזוין
פרגולות תלויות על קיר בטון

כאשר אנחנו רוצים לחבר פרגולה לקיר בטון יש לנו מספר אפשרויות: האפשרות הראשונה היא לבנות פרגולה שמחוברת לקרקע עם עמודים. הפרגולה עצמה יכולה להיות עשויה מבסיס של עץ או פשוט בסיס בטון שממשיך את הקיר באופן טבעי. החיסרון של פרגולה כזו הוא שחייבים שתהיה קודם כל תשתית מתאימה לעמודים, ולא

שיפוצים ובנייה
התקנת פאנלים סולאריים על הגג

מתכננים שיפוץ בבית? יתכן שזה הזמן הנכון לשלב התקנה של פאנלים סולאריים. לא משנה אם מתכננים  למשל ניסור קיר בטון לטובת התקנת חלון סטנדרטי, הסרת מדרגות בטון ישנות לצורך התקנת מדרגות חדישות עם מעקות זכוכית או שיפוץ הגג, נסביר למה זה הזמן הנכון, להצטרף לטרנד של התקנת פאנלים סולאריים.   הגג

עבודות בטון ושיפוצים
בטון מזוין
עבודות בטון ושיפוצים לבית חדש

יש הרבה רכוש שחשוב לנו בחיים כמו מחשב, מכונית או מקרר אך בסופו של יום הרכוש החשוב ביותר בחיינו הוא ללא ספק הבית שלנו. ככל שהבית שלנו נמצא במצב יותר טוב כך איכות החיים שלנו יותר גבוהה. על רקע זה יש לציין כי כמו כל דבר גם הבית שלנו סובל

שיפוץ דירה חדשה
שיפוצים ובנייה
משפצים דירה חדשה מהניילון? זה מה שתצטרכו לדעת

הרבה אנשים שקונים דירת קבלן חדשה לא מרוצים מהצורה של הבית ולא מעוניינים לקבל אותה כפי שהיא. אז יש אנשים שבכל זאת נכנסים להתגורר בבית ורק אחרי שהם כבר חיים במקום הם יודעים להגיד מה הם רוצים לשנות ואיך הם רוצים לראות את הבית כאשר התכנון ייעשה מתוך החיים בשטח.

קבלן הריסה
חיתוך בטון
כיצד לדעת לבחור קבלן הריסה שאפשר לסמוך עליו

בשנים האחרונות אנחנו עדים לפרויקטים רבים של פינוי בינוי כאשר הורסים את כל המבנה מהיסוד ובונים תחתיו מבנה חדש. במקרים כאלה ובדומים להם חשוב לבחור בחכמה את קבלן ההריסה ולוודא כי העבודה אכן תיעשה בשיטה הכי מתאימה ובצורה הכי בטוחה. איך עושים את זה? איך הורסים מבנה קיים? ישנן שיטות

ניסור בטון
כמה עולה לשבור קיר בטון? וכמה עולה לנסר קיר בטון? תעשו את החישוב

במאמר זה אנו נענה על השאלות: כמה עולה לשבור קיר בטון? וכמה עולה לנסר קיר בטון? כדי לתת לכם להחליט האם כדאי לשבור את הקיר או להזמין חברה שתנסר את הקיר. המשיכו לקרוא… הבטון מרכיב את רוב המבנים בישראל. לא פעם קורה ואנחנו מעוניינים להרחיב חלל בבית כאשר זה יחייב

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.