איך מרצפים על בטון

ריצוף על בטון

בכל מה שקשור לתחום הריצוף, יש כללים ברורים. לא על כל סוג של משטח אפשר לבצע את הריצוף. לפני שמתחילים בעבודה חשוב לפזר חול או סומסום, בטון או יריעות ביטומונית.

אנחנו כאן על מנת ללמד אתכם על הנושא של ריצוף המיושם על גבי בטון.

למעשה הבטון הוא המשטח הכי נוח לעבודה. הבטון נחשב כחומר מבודד, הבטון הוא יציב וגם ישר וכך אפשר לבצע את העובדה בקלות. אם נדבר על הנושא של העלויות, הרי שאלה זהות כמעט לעלויות הדבקה והעבודה נחשבת זולה ופשוטה יחסית לביצוע. ישנם מקרים שבהם רוצים לרצף שטח שמחוץ לבית ובהם ההמלצה תהיה ליצוק שביל גישה מבטון ועליו אפשר יהיה לבצע את הריצוף בצורה מהירה וקלה.

איך מרצפים על בטון? המומחים שלנו עונים

בכדי לבצע את הריצוף בצורה הכי מדויקת ונכונה, יש להצטייד במספר חומרים מובילים שישרתו אתכם לאורך כל העבודה. החומרים הם מים, מלט, חול ים, פטיש גומי, קורות עץ ופלס.

לפני הכול יש לפזר את החול ולהקפיד שהמפלס שלו יהיה ישר ובגובה אחיד. זה מה שישפיע על שילובן של הרצפות בהמשך. השימוש במלט אמור להיות מדוד ומדויק. שימוש בחומר רב מידי יגרע מהתוצאה הסופית. מנגד שימוש מועט מידי לא יוביל לתוצאות טובות ואיכותיות.

חשוב לא להניח מלט על צידי הרצפות לפני שלב היציקה. את המלט מנחים רק במוקמות אשר בהם מתכננים להניח את הרצפות. לאחר שמניחים את הרצפה, דופקים עליו בעדינות בכדי שלא לשבור את הרצפות. פעולת הדפיקה נועדה על מנת לשלב את הרצפה במקום המדויק ובאופן הכי ישר. פעולה זו נעשית בעזרת פטיש גומי. זה פטיש שמפעיל את הלחץ הרצוי על הבלטה אך לא גורם לו נזק או מותיר בו פגיעה חזותית כלשהי.

אז תכל'ס, איך מרצפים על בטון?

ההכנה לקראת הריצוף, כפי שכבר הרחבנו כולל פיזור מצע עליו ירצפו הכול.  הריצוף תמיד יתחיל ממרפסת שירות ומשם יתקדמו אל כל חלקי הבית.

חשוב לשים לב כי עבודת הריצוף נעשית תוך כדי שימוש עקבי עם פלס. כך נעשה המעקב אחר הריצוף שייעשה באופן מושלם וחלק.

כדאי מאוד לעשות שימוש בפוגות על מנת ליצור מרווחים שווים בין הרצפות. מדובר בחלק מפלסטיק הנראה כמו צלב המשמר את הרווחם הדרושים. בסיום יש למרוח רובה בין האריחים.

הדבקת קרמיקה על משטחי בטון – האם זה כדאי?

למעשה ישנה אפשרות לבצע הדבקה של ריצוף. פעולת ההדבקה חוסכת בעלויות כמו גם בזמן העבודה. אך אם מדובר בהדבקה של ריצוף על גבי בטון, שם זה לא יהיה כל כך מעשי וגם אם כן, זה לא יהיה אחראי. עבודות הדבקה מתאימות ליישום רק באריחים אותם מיישמים על גבי חול או סומסום. המצע שתניחו מתחת לריצוף יתפקד כשכבת הגנה וגם כבולם זעזועים. במקרים אשר בהם יש עומסים או רעידות, מצע החול או מצע הסומסום הם אלו שיספגו את הזעזוע ובאופן טבעי עוצמת הפגיעה תתחלק.

שירותים נוספים לרצפת בטון

חברת POWER מציעה שירות בכל מה שקשור לניסור בטון, כמו: ניסור קירות בטון, ניסור תקרת בטון, ניסור רצפת בטון, הריסת מבנים, קידוחי בטון ועוד. השירות הוא בעיקר בירושלים והסביבה אך גם באזור המרכז, ובכל חלקי ארץ ניתן לקבל את השירות.

החברה מעסיקה שלושה צוותים. ועובדת גם עם קבלני משנה.

החברה מציעה שירות אישי ומקצועי, מחירים סבירים עם דגש על שירות ואיכות.

כי כשמדובר בעבודות בטון, אין מקום לפשרות.

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב facebook
Facebook
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

הכלים הכבדים שצריך בבניית מבנים
שיפוצים ובנייה
כל הכלים הכבדים שצריך בבניית מבנים

בפרויקטים שונים של בניה עושים שימוש בכלים כבדים, כאשר בחירת סוג הכלים תלויה לא פעם באופי העבודה ובסדר הגודל של הפרויקט. הכלים הכבדים מציעים יתרונות רבים ובעיקר – הם הופכים את תהליך הבנייה לקל ומהיר יותר.  אילו כלים כבדים צריך בעת בניית מבנים? ומה השימוש שלהם? כולנו יודעים על הכלים

מה זה קונסטרוקטור?
שיפוצים ובנייה
מה זה קונסטרוקטור?

שמעתם את המילה קונסטרוקטור ואין לכם מושג או שזה קצת מעורפל לכם. מה זה קונסטרוקטור? מיד נענה לכם על כל מה שרציתם לדעת במדריך של חברת POWER. אם אתם מחפשים קונסטרוקטור, מן הסתם אתם עומדים לפני ביצוע שיפוץ גדול ומשמעותי. על קונסטרוקטור: לא משנה אם מדובר בבנייה של וילה גדולה

איך מנקים רובה אחרי שיפוץ
שיפוצים ובנייה
איך מנקים רובה אחרי שיפוץ?

אחרי שיפוץ יש הרבה מאוד עבודה עד שאפשר יהיה להתחיל לחיות בבית בצורה נורמלית. על פי רוב יהיה זה אבק הבנייה המכסה את כל השטח כאשר גם כתמי רובה וכתמי צבע מנקדים אזורים שונים בבית. אם זה קירות הקרמיקה ואם זה הרצפה. אז בדיוק לשם כך אנחנו כאן. ננסה ללמוד

איך מנקים בית אחרי ניסור בטון
ניסור בטון
איך מנקים את הבית לאחר ניסור בטון? או אחרי שיפוץ?

איך מנקים בית אחרי ניסור בטון – אין כמו ההתחדשות אחרי שיפוץ של הבית. אך עד שמגיעים להנאה מהשיפוץ, אורך הרבה זמן. כל מי שהתנסה בביצוע שיפוצים בבית, מכיר ויודע עד כמה מורכב ומתיש הסיפור הזה יכול להיות. גם אחרי שסוף סוף מסתיימים השיפוצים (שאגב, כמעט תמיד אורכים הרבה יותר

כמויות ויחס להכנת קוב בטון
בטון מזוין
כמויות ויחס להכנת קוב בטון

הבטון הוא אחד החומרים המרכזיים והעיקריים המשמשות למטרות בנייה. אחת השאלות בתחום הבטון היא: כמה מלט צריך לקוב בטון? ומה היחס? במאמר הזה אנו נענה לכם על כמויות ויחס להכנת קוב בטון. בטון הוא לא חומר שאפשר לרכוש אותו כמו שהוא ולעשות בו שימוש מידי למטרות הנדרשות. את הבטון צריך

איך בונים קיר בטון חשוף
בטון מזוין
איך בונים קיר בטון חשוף?

קירות בטון חשופים היו מקובלים בשנות החמישים והשישים. כיום אנחנו עדים לכך כי הטרנד עושה את דרכו אלינו חזרה. לפני שנתחיל להבין איך בונים קיר בטון חשוף, חשוב שנבין מה זה בעצם קיר בטון חשוף. קיר בטון חשוף, כשמו כן הוא. קיר בטון שלא מצפים אותו. הוא נשאר גלוי כפי

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.