איך להיות קבלן בניין?

איך להיות קבלן בניין

אם תחום הבנייה מעניין אתכם. ותמיד חלמתם להשתלב בתחום הזה, עלה בכם השאלה איך להיות קבלן בניין? ולא ממש ידעתם במה זה כרוך ואיך עושים את זה בפועל. המדריך הבא נכתב בדיוק עבורכם.

נסביר לכם כאן מה זה רישיון קבלן, ואיך מקבלים אותו. מה הצעדים אותם עליכם לעשות על מנת להיות קבלן רשום. ונלמד גם למה חשוב כל כך לקבל רישיון לפני שמתחילים לעבוד.

תחום ההתמחות של הקבלן

אדם שרוצה להשתלב בעבודות הקבלנות צריך להתאים את עצמו לנישה אשר בה הוא רוצה לעבוד.

זה כולל הרבה מאוד תחומים. כאשר ישנה חשיבות רבה לבחירת התחום הספציפי בו הקבלן מבקש לעבוד.

  • עבודות במבנים שונים – ביצוע עבודות בנייה ושפוצים בבניינים, במשרדים או בבתי מגורים.
  • עבודות בשיטות בנייה שונות – כיום יש לא רק את הבניה הקונבנציונאלית. מקובלת כיום מאוד גם הבנייה הקלה. כל קבלן אמור לבחור את השיטה אשר בה הוא חפץ ורוצה להתמקצע.
  • עבודות בתחומים הנבחרים – יש כמה וכמה סוגים של קבלנים מלבד קבלני הבנייה. כל הקבלנים פחות או יותר נצרכים במהלך שלבי הבנייה. כך יש לנו קבלן הריסה ויש קבלן חשמל. יש קבלן אינסטלציה ויש קבלן עבודות טיח. יש את קבלן המיזוג יש את קבלן הצבע. חשוב שכל מ שרוצה לבוד כקבלן, יגדיר לעצמו באופן ברור, מה באמת הוא רוצה לעשות ומה התחום שמעניין אותו ומושך אותו יותר מכל.
  • עבודות בסדרי גודל משתנים – יש את הקבלנים שנהנים לעבוד במקומות קטנים ומוגדרים ולבצע את עבודות השיפוצים בבית המגורים הקטן. מנגד יש את הקבלנים שמסוגלים לחלוש על פרויקטים גדולים מאוד כמו בנייה של מגדלי מגורים או משרדים ואפילו על בנייה של שכונות שלמות.

רישיון קבלן – מה זה?

קבלן זה לאו דווקא קבלן בנייה. יש קבלני עבודה במגוון נושאים ושירותים. הקבלן עליו אנחנו מדברים כאן הוא איש המקצוע שמתמחה בביצוע עבודות בנייה. והוא זה שנוטל על שכמו את ביצוע העבודות בבניית מבנים או בביצוע שיפוצים במבנה קיים.

קבלן בניין יכול לעבוד באופן עצמאי והוא גם יכול לעבוד עם פועלים תחתיו. הוא גם יכול להיות אחד מתוך חברת בנייה גדולה המעסיקה צוות גדול של קבלנים.

בכל מקרה, חשוב שהקבלן יהיה רשום בפנקס הקבלנים. וכן שהוא יהיה בעל רישיון לעסוק בתחום הזה של עבודות הקבלנות והבנייה.

מה חשיבות הרישיון?

יש כאלה התוהים בדבר החשיבות של הוצאת הרישיון. חשוב לדעת שבמרבית המקרים הרישיון הוא מוצר חובה על מנת שאנשים אכן ישכרו את השירות מהקבלן בלב שקט ורגוע.

אם מדובר בקבלן ביצוע של עבודות שלד. ברור שעל הקבלן להיות בעל רישיון על מנת שביצוע העבודות אכן ייעשו באופן הכי בטוח והכי נכון. זאת משום שכל הבניין מבוסס על השלד ותקלה הכי קטנה בשלד עשויה לגרום לסיכון של השלד. לעומת זאת הרישיון של קבלן הצבע, יהיה הכי פחות קריטי. זאת משום שיש עוד דרכים בהם הוא יכול להוכיח את המקצועיות שלו ואת היכולות שלו. והרישיון הוא די זניח במקרה שלו.

מי נותן את הרישיון לקבלנים?

רשם הקבלנים הוא הגוף שפועל מטעם משרד הבינוי והשייכון והוא מוסמך לבצע רישום קבלנים בפנקס הקבלנים ואף להעניק את הרישיונות לקבלנים.

קבלן שאינו עומד בתנאי הרישום הנדרשים יוכל להידחות על ידי רשם הקבלנים.

הרשם מסווג את הקבלנים מבחינת העבודות בהיקפי השכר שמותר להם לבצע.

הרשם עוקב כל הזמן אחר סיווג הקבלן ואחר העמידה שלו בתשלומי החובה בהתאם לחוק. כל חריגה עשויה לגרור צעדים משמעותיים.

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב facebook
Facebook
הצעת מחיר עבור ניסור בטון
דיסק ניסור בטון

לקבלת הצעת מחיר
מלאו את הפרטים!

המלצות
Google ג גוגל
4.5
מבוסס על 12 ביקורות
Facebook ג גוגל
5.0
מבוסס על 3 ביקורות
השירותים שלנו
עוד בנושא
POWER בפייסבוק
הצעת מחיר לניסור בטון
לקבלת הצעת מחיר
חייגו עכשיו וקבלו הצעה ישירות לנייד
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

איך לתקן חורים ופינות שבורות בקיר בטון
בטון מזוין
איך לתקן חורים ופינות שבורות בקיר בטון?

חורים או פגיעות שונות בקיר הם דברים שקורים מידי פעם. וכדאי לדעת איך וכיצד לטפל בהם, על מנת שהבית יהיה תמיד מושלם ונעים. במאמר זה נסביר לכם איך לתקן חורים ופינות שבורות בקיר בטון בקלות וביעילות. איך לתקן חור בקיר בטון פעמים רבות קורה ונוצרים חורים בקירות. בדרך כלל זה

ניסור בטון לשיפוץ הבית
ניסור וקידוח בטון
מדוע כדאי להיעזר בחברת ניסור וקידוח בטון בעת שיפוץ הבית

מתכננים להיכנס לפרויקט שיפוץ הבית? שירותי ניסור וקידוח בטון יעזרו לכם עד לא מזמן, כל פרוייקט שיפוצים היה טומן בחובו ביצוע של פעולות אגרסיביות, מרעישות ומלכלכות במיוחד. כיום קיימת אפשרות הרבה יותר יעילה – שירותי ניסור וקידוח בטון. במה בדיוק מדובר ומהם היתרונות של העניין בפרויקט שיפוץ הבית שלכם? מייד

איך תולים תמונה על קיר בטון?
שיפוצים ובנייה
איך תולים תמונה על קיר בטון?

איך תולים תמונה על קיר בטון? הסתבכתם עם הקיר והתמונה? קבלו 5 טיפים לתלות את התמונה על הקיר הכי טוב שאפשר ולהימנע מנזקים בקיר.

ריצוף על בטון
בטון מזוין
איך מרצפים על בטון

בכל מה שקשור לתחום הריצוף, יש כללים ברורים. לא על כל סוג של משטח אפשר לבצע את הריצוף. לפני שמתחילים בעבודה חשוב לפזר חול או סומסום, בטון או יריעות ביטומונית. אנחנו כאן על מנת ללמד אתכם על הנושא של ריצוף המיושם על גבי בטון. למעשה הבטון הוא המשטח הכי נוח

מחירים של אדריכל לשיפוץ דירה
שיפוצים ובנייה
טווח מחירים של אדריכל לשיפוץ דירה

מהו טווח מחירים של אדריכל לשיפוץ דירה? על מה בעצם אדריכל מקבל תשלום? מאמר העוסק בשיטות תמחור של אדריכל לשיפוץ דירה. שיטות תמחור של אדריכל לשיפוץ שיטות תמחור של אדריכל לשיפוץ דירה מתייחסות בין היתר לשלבי עבודה של אדריכל בתהליך תכנון שיפוץ. פגישה ראשונית – להיכרות עם הלקוח ועם הפרוגרמה.

אדריכל לשיפוץ הבית
שיפוצים ובנייה
האם אפשר לוותר על אדריכל בשיפוץ דירה?

פעמים רבות לפני השיפוץ אנו שואלים את עצמנו כיצד אפשר לחסוך בעלויות? מה כדאי להוריד ובמה כדאי להשקיע יותר? במאמר זה אנחנו נדבר על השאלה. האם אפשר לוותר על אדריכל בשיפוץ דירה? וגם נענה על השאלה. מה ההבדל בין אדריכל למעצב פנים? האם אפשר לוותר על אדריכל בשיפוץ דירה? שיפוץ

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.