איך להיות קבלן בניין?

איך להיות קבלן בניין

אם תחום הבנייה מעניין אתכם. ותמיד חלמתם להשתלב בתחום הזה, עלה בכם השאלה איך להיות קבלן בניין? ולא ממש ידעתם במה זה כרוך ואיך עושים את זה בפועל. המדריך הבא נכתב בדיוק עבורכם.

נסביר לכם כאן מה זה רישיון קבלן, ואיך מקבלים אותו. מה הצעדים אותם עליכם לעשות על מנת להיות קבלן רשום. ונלמד גם למה חשוב כל כך לקבל רישיון לפני שמתחילים לעבוד.

תחום ההתמחות של הקבלן

אדם שרוצה להשתלב בעבודות הקבלנות צריך להתאים את עצמו לנישה אשר בה הוא רוצה לעבוד.

זה כולל הרבה מאוד תחומים. כאשר ישנה חשיבות רבה לבחירת התחום הספציפי בו הקבלן מבקש לעבוד.

  • עבודות במבנים שונים – ביצוע עבודות בנייה ושפוצים בבניינים, במשרדים או בבתי מגורים.
  • עבודות בשיטות בנייה שונות – כיום יש לא רק את הבניה הקונבנציונאלית. מקובלת כיום מאוד גם הבנייה הקלה. כל קבלן אמור לבחור את השיטה אשר בה הוא חפץ ורוצה להתמקצע.
  • עבודות בתחומים הנבחרים – יש כמה וכמה סוגים של קבלנים מלבד קבלני הבנייה. כל הקבלנים פחות או יותר נצרכים במהלך שלבי הבנייה. כך יש לנו קבלן הריסה ויש קבלן חשמל. יש קבלן אינסטלציה ויש קבלן עבודות טיח. יש את קבלן המיזוג יש את קבלן הצבע. חשוב שכל מ שרוצה לבוד כקבלן, יגדיר לעצמו באופן ברור, מה באמת הוא רוצה לעשות ומה התחום שמעניין אותו ומושך אותו יותר מכל.
  • עבודות בסדרי גודל משתנים – יש את הקבלנים שנהנים לעבוד במקומות קטנים ומוגדרים ולבצע את עבודות השיפוצים בבית המגורים הקטן. מנגד יש את הקבלנים שמסוגלים לחלוש על פרויקטים גדולים מאוד כמו בנייה של מגדלי מגורים או משרדים ואפילו על בנייה של שכונות שלמות.

רישיון קבלן – מה זה?

קבלן זה לאו דווקא קבלן בנייה. יש קבלני עבודה במגוון נושאים ושירותים. הקבלן עליו אנחנו מדברים כאן הוא איש המקצוע שמתמחה בביצוע עבודות בנייה. והוא זה שנוטל על שכמו את ביצוע העבודות בבניית מבנים או בביצוע שיפוצים במבנה קיים.

קבלן בניין יכול לעבוד באופן עצמאי והוא גם יכול לעבוד עם פועלים תחתיו. הוא גם יכול להיות אחד מתוך חברת בנייה גדולה המעסיקה צוות גדול של קבלנים.

בכל מקרה, חשוב שהקבלן יהיה רשום בפנקס הקבלנים. וכן שהוא יהיה בעל רישיון לעסוק בתחום הזה של עבודות הקבלנות והבנייה.

מה חשיבות הרישיון?

יש כאלה התוהים בדבר החשיבות של הוצאת הרישיון. חשוב לדעת שבמרבית המקרים הרישיון הוא מוצר חובה על מנת שאנשים אכן ישכרו את השירות מהקבלן בלב שקט ורגוע.

אם מדובר בקבלן ביצוע של עבודות שלד. ברור שעל הקבלן להיות בעל רישיון על מנת שביצוע העבודות אכן ייעשו באופן הכי בטוח והכי נכון. זאת משום שכל הבניין מבוסס על השלד ותקלה הכי קטנה בשלד עשויה לגרום לסיכון של השלד. לעומת זאת הרישיון של קבלן הצבע, יהיה הכי פחות קריטי. זאת משום שיש עוד דרכים בהם הוא יכול להוכיח את המקצועיות שלו ואת היכולות שלו. והרישיון הוא די זניח במקרה שלו.

מי נותן את הרישיון לקבלנים?

רשם הקבלנים הוא הגוף שפועל מטעם משרד הבינוי והשייכון והוא מוסמך לבצע רישום קבלנים בפנקס הקבלנים ואף להעניק את הרישיונות לקבלנים.

קבלן שאינו עומד בתנאי הרישום הנדרשים יוכל להידחות על ידי רשם הקבלנים.

הרשם מסווג את הקבלנים מבחינת העבודות בהיקפי השכר שמותר להם לבצע.

הרשם עוקב כל הזמן אחר סיווג הקבלן ואחר העמידה שלו בתשלומי החובה בהתאם לחוק. כל חריגה עשויה לגרור צעדים משמעותיים.

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב facebook
Facebook
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

ציפוי אפוקסי
בטון מזוין
ציפוי אפוקסי למשטחי בטון – יתרונות, אופן השימוש ועוד

האפוקסי הפך להיות טרנד מאוד פופולארי בשנים האחרונות בעולם האדריכלות והבנייה, ולא בכדי – הוא מתאים את עצמו כמעט לכל סוג של שטח או רצפת בטון, עמיד מאוד, ומספק שכבת הגנה איכותית וחזקה במיוחד. האפוקסי מתאים במיוחד למשטחי בטון שצברו שחיקה מאוד משמעותית כדוגמת כבישים, או לרצפות בטון ישנות שצברו

פנלים מבודדים
שיפוצים ובנייה
מהם פנלים מבודדים? ומה היתרונות שלהם?

סוגיית הבידוד במבנה היא אחת הסוגיות המאתגרות בעבור קבלנים בענף הבנייה, כאשר הבידוד התרמי נועד ליצור מבנים מאווררים ונעימים לשהייה, ללא תלות במזג האוויר החיצוני. טכנולוגיות ופיתוחים מתקדמים לא פסחו על ענף הבנייה, והביאו אלינו את הפנלים המבודדים, ככלי ליצירת בידוד מעולה בבניה קלה ומהירה, באמצעות מגוון פרופילים בהתאמה לצרכים

דוח בטיחות לשנת 2021
שיפוצים ובנייה
דו"ח בטיחות שנתי הסוקר את אירועי הבטיחות מתחילת שנת 2021

דו"ח מנהל הבטיחות השנתי הסוקר את אירועי הבטיחות מתחילת שנת 2021, בדק ומצא כי עד לחודש יוני נהרגו בתאונות עבודה בישראל 23 עובדים. מחצית מן ההרוגים, 12 עובדים, נהרגו בתאונות עבודה בענף הבנייה, ואילו יתרתם בתאונות בענפי התעשייה, המסחר והשירותים. שלושה כתבי אישום הוגשו כנגד חברות שונות בגין רשלנות שהביאה

הכלים הכבדים שצריך בבניית מבנים
שיפוצים ובנייה
כל הכלים הכבדים שצריך בבניית מבנים

בפרויקטים שונים של בניה עושים שימוש בכלים כבדים, כאשר בחירת סוג הכלים תלויה לא פעם באופי העבודה ובסדר הגודל של הפרויקט. הכלים הכבדים מציעים יתרונות רבים ובעיקר – הם הופכים את תהליך הבנייה לקל ומהיר יותר.  אילו כלים כבדים צריך בעת בניית מבנים? ומה השימוש שלהם? כולנו יודעים על הכלים

מה זה קונסטרוקטור?
שיפוצים ובנייה
מה זה קונסטרוקטור?

שמעתם את המילה קונסטרוקטור ואין לכם מושג או שזה קצת מעורפל לכם. מה זה קונסטרוקטור? מיד נענה לכם על כל מה שרציתם לדעת במדריך של חברת POWER. אם אתם מחפשים קונסטרוקטור, מן הסתם אתם עומדים לפני ביצוע שיפוץ גדול ומשמעותי. על קונסטרוקטור: לא משנה אם מדובר בבנייה של וילה גדולה

איך מנקים רובה אחרי שיפוץ
שיפוצים ובנייה
איך מנקים רובה אחרי שיפוץ?

אחרי שיפוץ יש הרבה מאוד עבודה עד שאפשר יהיה להתחיל לחיות בבית בצורה נורמלית. על פי רוב יהיה זה אבק הבנייה המכסה את כל השטח כאשר גם כתמי רובה וכתמי צבע מנקדים אזורים שונים בבית. אם זה קירות הקרמיקה ואם זה הרצפה. אז בדיוק לשם כך אנחנו כאן. ננסה ללמוד

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.