איך להיות קבלן בניין?

איך להיות קבלן בניין

אם תחום הבנייה מעניין אתכם. ותמיד חלמתם להשתלב בתחום הזה, עלה בכם השאלה איך להיות קבלן בניין? ולא ממש ידעתם במה זה כרוך ואיך עושים את זה בפועל. המדריך הבא נכתב בדיוק עבורכם.

נסביר לכם כאן מה זה רישיון קבלן, ואיך מקבלים אותו. מה הצעדים אותם עליכם לעשות על מנת להיות קבלן רשום. ונלמד גם למה חשוב כל כך לקבל רישיון לפני שמתחילים לעבוד.

תחום ההתמחות של הקבלן

אדם שרוצה להשתלב בעבודות הקבלנות צריך להתאים את עצמו לנישה אשר בה הוא רוצה לעבוד.

זה כולל הרבה מאוד תחומים. כאשר ישנה חשיבות רבה לבחירת התחום הספציפי בו הקבלן מבקש לעבוד.

  • עבודות במבנים שונים – ביצוע עבודות בנייה ושפוצים בבניינים, במשרדים או בבתי מגורים.
  • עבודות בשיטות בנייה שונות – כיום יש לא רק את הבניה הקונבנציונאלית. מקובלת כיום מאוד גם הבנייה הקלה. כל קבלן אמור לבחור את השיטה אשר בה הוא חפץ ורוצה להתמקצע.
  • עבודות בתחומים הנבחרים – יש כמה וכמה סוגים של קבלנים מלבד קבלני הבנייה. כל הקבלנים פחות או יותר נצרכים במהלך שלבי הבנייה. כך יש לנו קבלן הריסה ויש קבלן חשמל. יש קבלן אינסטלציה ויש קבלן עבודות טיח. יש את קבלן המיזוג יש את קבלן הצבע. חשוב שכל מ שרוצה לבוד כקבלן, יגדיר לעצמו באופן ברור, מה באמת הוא רוצה לעשות ומה התחום שמעניין אותו ומושך אותו יותר מכל.
  • עבודות בסדרי גודל משתנים – יש את הקבלנים שנהנים לעבוד במקומות קטנים ומוגדרים ולבצע את עבודות השיפוצים בבית המגורים הקטן. מנגד יש את הקבלנים שמסוגלים לחלוש על פרויקטים גדולים מאוד כמו בנייה של מגדלי מגורים או משרדים ואפילו על בנייה של שכונות שלמות.

רישיון קבלן – מה זה?

קבלן זה לאו דווקא קבלן בנייה. יש קבלני עבודה במגוון נושאים ושירותים. הקבלן עליו אנחנו מדברים כאן הוא איש המקצוע שמתמחה בביצוע עבודות בנייה. והוא זה שנוטל על שכמו את ביצוע העבודות בבניית מבנים או בביצוע שיפוצים במבנה קיים.

קבלן בניין יכול לעבוד באופן עצמאי והוא גם יכול לעבוד עם פועלים תחתיו. הוא גם יכול להיות אחד מתוך חברת בנייה גדולה המעסיקה צוות גדול של קבלנים.

בכל מקרה, חשוב שהקבלן יהיה רשום בפנקס הקבלנים. וכן שהוא יהיה בעל רישיון לעסוק בתחום הזה של עבודות הקבלנות והבנייה.

מה חשיבות הרישיון?

יש כאלה התוהים בדבר החשיבות של הוצאת הרישיון. חשוב לדעת שבמרבית המקרים הרישיון הוא מוצר חובה על מנת שאנשים אכן ישכרו את השירות מהקבלן בלב שקט ורגוע.

אם מדובר בקבלן ביצוע של עבודות שלד. ברור שעל הקבלן להיות בעל רישיון על מנת שביצוע העבודות אכן ייעשו באופן הכי בטוח והכי נכון. זאת משום שכל הבניין מבוסס על השלד ותקלה הכי קטנה בשלד עשויה לגרום לסיכון של השלד. לעומת זאת הרישיון של קבלן הצבע, יהיה הכי פחות קריטי. זאת משום שיש עוד דרכים בהם הוא יכול להוכיח את המקצועיות שלו ואת היכולות שלו. והרישיון הוא די זניח במקרה שלו.

מי נותן את הרישיון לקבלנים?

רשם הקבלנים הוא הגוף שפועל מטעם משרד הבינוי והשייכון והוא מוסמך לבצע רישום קבלנים בפנקס הקבלנים ואף להעניק את הרישיונות לקבלנים.

קבלן שאינו עומד בתנאי הרישום הנדרשים יוכל להידחות על ידי רשם הקבלנים.

הרשם מסווג את הקבלנים מבחינת העבודות בהיקפי השכר שמותר להם לבצע.

הרשם עוקב כל הזמן אחר סיווג הקבלן ואחר העמידה שלו בתשלומי החובה בהתאם לחוק. כל חריגה עשויה לגרור צעדים משמעותיים.

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

WhatsApp
Email
Telegram
Facebook
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

שיפוצים ובנייה
התקנת פאנלים סולאריים על הגג

מתכננים שיפוץ בבית? יתכן שזה הזמן הנכון לשלב התקנה של פאנלים סולאריים. לא משנה אם מתכננים  למשל ניסור קיר בטון לטובת התקנת חלון סטנדרטי, הסרת מדרגות בטון ישנות לצורך התקנת מדרגות חדישות עם מעקות זכוכית או שיפוץ הגג, נסביר למה זה הזמן הנכון, להצטרף לטרנד של התקנת פאנלים סולאריים.   הגג

עבודות בטון ושיפוצים
בטון מזוין
עבודות בטון ושיפוצים לבית חדש

יש הרבה רכוש שחשוב לנו בחיים כמו מחשב, מכונית או מקרר אך בסופו של יום הרכוש החשוב ביותר בחיינו הוא ללא ספק הבית שלנו. ככל שהבית שלנו נמצא במצב יותר טוב כך איכות החיים שלנו יותר גבוהה. על רקע זה יש לציין כי כמו כל דבר גם הבית שלנו סובל

שיפוץ דירה חדשה
שיפוצים ובנייה
משפצים דירה חדשה מהניילון? זה מה שתצטרכו לדעת

הרבה אנשים שקונים דירת קבלן חדשה לא מרוצים מהצורה של הבית ולא מעוניינים לקבל אותה כפי שהיא. אז יש אנשים שבכל זאת נכנסים להתגורר בבית ורק אחרי שהם כבר חיים במקום הם יודעים להגיד מה הם רוצים לשנות ואיך הם רוצים לראות את הבית כאשר התכנון ייעשה מתוך החיים בשטח.

קבלן הריסה
חיתוך בטון
כיצד לדעת לבחור קבלן הריסה שאפשר לסמוך עליו

בשנים האחרונות אנחנו עדים לפרויקטים רבים של פינוי בינוי כאשר הורסים את כל המבנה מהיסוד ובונים תחתיו מבנה חדש. במקרים כאלה ובדומים להם חשוב לבחור בחכמה את קבלן ההריסה ולוודא כי העבודה אכן תיעשה בשיטה הכי מתאימה ובצורה הכי בטוחה. איך עושים את זה? איך הורסים מבנה קיים? ישנן שיטות

ניסור בטון
כמה עולה לשבור קיר בטון? וכמה עולה לנסר קיר בטון? תעשו את החישוב

במאמר זה אנו נענה על השאלות: כמה עולה לשבור קיר בטון? וכמה עולה לנסר קיר בטון? כדי לתת לכם להחליט האם כדאי לשבור את הקיר או להזמין חברה שתנסר את הקיר. המשיכו לקרוא… הבטון מרכיב את רוב המבנים בישראל. לא פעם קורה ואנחנו מעוניינים להרחיב חלל בבית כאשר זה יחייב

ציפוי אפוקסי
בטון מזוין
ציפוי אפוקסי למשטחי בטון – יתרונות, אופן השימוש ועוד

האפוקסי הפך להיות טרנד מאוד פופולארי בשנים האחרונות בעולם האדריכלות והבנייה, ולא בכדי – הוא מתאים את עצמו כמעט לכל סוג של שטח או רצפת בטון, עמיד מאוד, ומספק שכבת הגנה איכותית וחזקה במיוחד. האפוקסי מתאים במיוחד למשטחי בטון שצברו שחיקה מאוד משמעותית כדוגמת כבישים, או לרצפות בטון ישנות שצברו

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.