מתי חייבים לחתוך ולחדש קיר בטון? המדריך המלא

מתי לחדש בטון

שיפוצים וחיזוקים של בטון הן פעולות הכרחיות בכל מבנה העשוי בטון. גם אם המבנה נראה חזק ואיתן, עדיין הוא עלול להיסדק או להיפגע וזה מחייב התייחסות מידית כדי למנוע נזקים וסיכונים חמורים יותר למבנה. במדריך זה אנו נסביר מתי חייבים לחתוך ולחדש קיר בטון. המשיכו לקרוא…

מתי חייבים לחתוך ולחדש קיר בטון?

אנשי תחזוקה מהתחום הזה ידעו לזהות את הבעיה וכך גם לפתור אותה בהתאם. ברור שזה יתרום רבות לחוזק של המבנה.

לצורך כך נצטרך הערכת בטון

הערכת בטון זוהי הערכה מקצועית של מומחים לבטון אשר בודקים את הבטון על כל היבטיו. המומחים יוכלו להעריך בקלות את גיל הבטון גם לאחר שנים רבות וזאת על סמך אופי הבנייה. הם גם יוכלו לראות אם מדובר בבטון שהוא עדיין יעיל וחזק והם גם יוכלו לבצע מדידה של רכיבי הבטון ששימשו לצורך הכנת הבטון.

מצב של סדקים בבטון

סדקים בבטון
תמונה של בטון עם סדקים

הסדקים בבטון נוצרים בעקבות שינויים טבעיים החלים בשימוש השגרתי בבטון.

לדוגמא פעילות אנושית וסביבה חמימה ירחיבו את החומר. מנגד קור מצמצם את החומר. ההרחבה והצמצום התמידיים הופכים את הבטון לשברירי ובעקבות כך עשויים להיווצר סדקים בבטון. ברור שתחזוקה שוטפת היא זו שתסייע באבחון הבעיות הללו בזמן ויובילו לביצוע תיקונים.

סדקים בעקבות דליפות

דליפות על קיר בטון

בטון כאמור עלול להיסדק. כאשר כבר יש סדקים בבטון, מים זורמים יחדרו פנימה. המים כמובן יהרסו עוד יותר ויגדילו את הסדק. כאשר מזג האוויר גשום, הסדק בקיר יחמיר ויתרחב.

נדמה שאין אדם שלא נתקל מידי פעם בדליפות בקירות הבית. אם זה במטבח ואם זה בחדר האמבטיה. יש כאלה שנוטים להתעלם מהרטיבות מתוך מחשבה שכמו שזה הגיע כך זה ילך. אך כולנו יודעים שאין בדרך כלל ניסים מהסוג הזה ודליפה שהיא לא מטופלת, רק מחמירה ונעשית מפושטת וגרועה יותר.

חשוב לדעת שנזילות בבטון עלולות להוביל לקריסה של הבטון וכל דליפה אחרת גם קלה, מחלישה את המבנה כולו.

עבודות בטון מחייבות דיוק

חשוב לדעת שעבודות עם בטון מחייבות דיוק מוקפד. אם הבנייה של הבטון אינה מדויקת, זה עלול לפגוע באנשים שישתמשו אחר כך במבנה. אם למשל מדובר במעבר להולכי רגל העשוי בטון, הרי שבטון שלא יהיה אחיד וחלק עלול לגרום לנפילות.

כך גם צביעה של קירות בטון שאינם אחידים, לא תהיה צביעה יפה וחוסר האחידות של הקיר יבלוט מאוד לעין. הדרך הכי נכונה היא לתקן את קיר הבטון בעזרת אנשי מקצוע כדי להפוך אותו לאחיד.

השוואה ויישור של חלקי הבטון הינו נחוצים מאוד למען החוזק של המבנה כי רק כך הוא יהיה איתן וגם יציב.

הדרך לפתרון בעיות בבטון

לא משנה מהי הבעיה בקירות הבטון. אם החלטתם ללכת על תיקונים, חשוב שתפנו לשם כך אך ורק אל אנשי מקצוע מומחים שיש להם את הידע ואת הניסיון הנדרשים לשם כך. המתמחים בביצוע עבודות חיזוקי מבנים.

לשירותי חיזוק מבנים לחצו כאן »

עבודות בטון כוללות לרוב חיתוך של הבטון וחידוש של הבטון. מדובר במשימות הדורשות ציוד מתקדם ומיוחד לצורך כך. רק אם תשכילו לפנות אל אנשי המקצוע הנכונים, תוכלו להיות בטוחים שתקבלו את השירות הכי מקצועי וגם הכי נכון. במהלך חיזוק הבטון תצטרכו להשתמש בשירותי ניסור וחיתוך של הבטון.

לשירותי ניסור בטון לחצו כאן »

על מה חשוב לשים לב בעת בחירה באנשי מקצוע לתיקוני בטון?

  1. חשוב לוודא כי מדובר בחברה שיש לה את כל הציוד הטכנולוגי החדיש והמתאים ביותר לצורך הטיפול בבטון.
  2. יש לוודא כי יש בחברה צוות מקצועי ומיומן שיש לו גם ניסיון עשיר בתחום הזה של עבודות ניסור בבטון.
  3. מומלץ לשים לב כי מדובר בחברה ידידותית שמבצעת את העבודה תוך שמירה על הסביבה.

עבודה איכותית תבטיח בסיס יעיל וחזק של המבנה כולו.

אולי יעניין אותך:

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

WhatsApp
Email
Telegram
Facebook
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

תקן 413
מידע מקצועי חיזוק מבנים
תקן 413: כל מה שצריך לדעת

עד לשנת 1975 לא הייתה כלל מודעות לעניין הזה של בניית מבנים באופן כזה שהם יוכלו להתמודד במצבים של רעידות אדמה מול הכוחות האופקיים שמופעלים על מבנים בסיטואציות מעין אלו. "תקן עמידות מבנים ברעידת אדמה" הוא תקן שהתחדש ונכנס לתוקף בשנת 1975. התקן קובע כי יש להתייחס להוראות קונסטרוקטיביות בבניית

הקשר בין ניסור בטון לתמא 38
מידע מקצועי חיזוק מבנים
למה צריך ניסור בטון לפרויקט תמ"א 38

חיזוק מבנים מבטון באמצעות יישום תקן תמ"א 38 במסגרת פרויקט תמ"א 38, יש צורך בהריסה של חלקים מהמבנה לצורך בניית החיזוקים ולכן גם במקרה זה יש צורך בחברה מקצועית העוסקת בניסור וקידוחי בטון. קיימים כמה סוגים של ניסור בטון, בהם נהוג להשתמש לצורך יישום פרויקט תמ"א 38: ניסור בטון ידני

כך תדעו אם הבניין שלכם מוכן למקרה של רעידת אדמה
מידע מקצועי חיזוק מבנים
כך תדעו אם הבניין שלכם מוכן למקרה של רעידת אדמה

הבניין ישן ומתחילים החששות מה יהיה בשעת רעידת אדמה? האם הבניין שלנו ישרוד? איך תדעו אם הבניין שלכם מוכן למקרה של רעידת אדמה? המדריך של חברת POWER חיזוק המבנה לקראת רעידת אדמה חיזוק מבנים עלה כצורך חיוני וחשוב כאשר נושא רעידות האדמה עלה לתודעה. זאת בגלל שהסכנה המהותית, העיקרית בעת

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.