המדריך הקצר לסוגי מסורים לניסור בטון

ניסור בטון

POWER ניסור בטון

כדי ללמוד מהן השיטות הטובות ביותר לניסור בטון, צריך קודם כל להכיר את שני סוגי המסורים הנפוצים והמתאימים ביותר לניסור בטון שהם המסור הידני והמסור הרצפתי ואת ההבדלים ביניהם.

המסורים הידניים הם מסורים שמוחזקים ביד והם נוחים יחסית לשימוש. מסור ידני טוב צריך להיות קל משקל, ניתן לנשיאה ממקום למקום וגמיש.  אפשר להשתמש בהם לחיתוך פתחים בקיר או לעבודות קטנות כמו חיתוך אבן שפה למדרכה, ניסור מסתור כביסה או ליצירת גישה לחורים בבטון שיאפשרו לך לקבע עמודים בלוחות בטון קיימים.

המסורים הרצפתיים, לעומת זאת, הם הרבה יותר גדולים ממסורים ידניים. השימוש בהם דורש הליכה מאחוריהם כדי להניע אותם קדימה וכל תהליך הניסור נעשה בעמידה.

למסורים הללו יש יותר כוחות סוס ומהירות הניסור שלהם גבוהה יותר יחסית למסורים הידניים, כך שמתאפשר להפעיל כוח גדול יותר במהלך הניסור. אבל, בגלל גודלם, מסורים רצפתיים דורשים יותר מקום לתמרון כך שאי אפשר להשתמש בהם במקומות צרים.

ניסור בטון
הרחבת התקרה על ידי ניסור בטון

סוג הניסור והמסור המתאים לו

אם אתם משתמשים במסור לניסור בטון שמונע בעזרת בנזין, כדאי לדעת שהוא פולט אדים רעילים ומזיקים ולכן אינו מתאים לעבודה במקומות סגורים כמו מרתף,  גם אם יש בו חלונות גבוהים או אם הכנסתם מאוורר.

לעומת זאת, באזורים של מוסכים ומפעלים עם אוורור בגובה הרצפה, שימוש במאוורר הוא פתרון מעשי כדי לשלוט בפליטת האדים הרעילים.

אם אתם משתמשים במסור חשמלי ידני, שימו לב שניתן לעבוד איתו רק בסביבה יבשה.  בשימוש במסר חשמלי אין סכנה של אדים רעילים אבל כן קיימת סכנה בגלל אבק הבטון הרעיל שמתפזר באוויר.

לכן, אנחנו ב Power ניסור בטון, ממליצים לא להשתמש בו בעבודות במרתף או במקומות סגורים אחרים.

למעשה, המסור הטוב ביותר למקומות סגורים הוא המסור הפניאומטי. במסורים אלה נעשה שימוש באוויר דחוס לצורך ההפעלה והם מגיעים בצורה של מסור ידני או מסור רצפתי. בנוסף, ניתן להשתמש במסורים פניאומטיים בניסור יבש או בניסור רטוב שמאפשר שליטה טובה יותר באבק.

קחו בחשבון שעלות השכרה של מסור פניאומטי היא גבוהה מאחר ובנוסף למסור יש צורך במדחס גדול נישא. המדחס עצמו נמצא מחוץ לבית וממנו יוצא צינור גדול שמאפשר למסור להגיע למקומות שבהם אתה רוצה לנסר את הבטון.

אם אתה רוצה לבצע חתכים קטנים בקיר מסורי שרשרת הם ההמלצה שלנו. ישנם גם מסורי שרשרת פניאומטיים, המצוידים בשרשרת יהלום לניסור בטון. אלה הם מסורים חזקים במיוחד שיכולים לחתוך דרך קיר בעובי של 38 סנטימטר ללא מאמץ ובפעם אחת.

ניסור בטון

ניסור אספלט

אם אתה רוצה לחתוך באספלט, חשוב לדעת שמסורי אספלט שונים מהמסורים לניסור בטון. להבים של מסורי אספלט הם לרוב יותר אגרסיביים אבל רכים יותר מלהבי ניסור בטון ומשמשים לעבודות קצרות, בניסור רטוב או בניסור יבש. חשוב לזכור גם שבעוד שלהבים לחיתוך אספלט עובדים טוב בחיתוך אספלט שמוצב על בטון, יש להיזהר כאשר מנסרים אספלט שמוצב על חצץ.

היתרונות של להבי יהלום לניסור בטון

חלק מתהליך ניסור הבטון הוא שחיקת הבטון, מה שמביא בסופו של דבר לשחיקה של להב המסור. לכן, לצורך עבודות ניסור בטון קצרות האפשרות החסכונית ביותר היא להשתמש בלהבים קשים במיוחד שאפשר לעבוד איתם עד שהם נשחקים לגמרי. להב כזה הוא להב היהלום שהוא בעל יכולת התנגדות גבוהה לשחיקה ולבלאי, מה שהופך אותו לבחירה המועדפת לניסור בטון. היתרון בלהב היהלום הוא שלאחר שהשכבה הראשונה של היהלומים נשחקת, היא נופלת ובכך מאפשרת לשכבה הבאה להמשיך את העבודה.

בהשוואה ללהבים אחרים, להבי יהלום הם יקרים יחסית ומסיבות טובות. יש להם יתרונות רבים שהופכים את העלות הגבוהה שלהם למשתלמת כמו למשל שהם עמידים יותר בפני שחיקה וחותכים בבטון מהר יותר מלהבים אחרים. בנוסף, הרצועות הצרות של להבי היהלום מאפשרות חיתוך דק ומדויק יותר, מה שמפחית את זמן העבודה ובכך את כמות האבק שנוצר במהלך העבודה.

ניסור חלון בטון

טיפ להשגת תוצאות הניסור הטובות ביותר

כאשר מנסרים בבטון, עומק החיתוך שרוצים לבצע הוא שיקול חשוב. ברוב המקרים, העומק הרצוי הוא  בין 5 ל- 10 סנטימטרים. חיתוך בעומק כזה מחליש את הבטון באופן משמעותי כך שניתן לשבור אותו בקלות על ידי שימוש בפטיש אוויר או כל מכשיר חשמלי אחר שנועד לשבירת בטון.

בהצלחה !

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

WhatsApp
Email
Telegram
Facebook
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

ניסור בטון
ניסור בטון
מכונת ניסור בטון: המדריך המלא

הבטון הוא כידוע אחד מהחומרים הכי חזקים ביקום. מסיבה זו העבודה מול הבטון מצריכה כוח ועוצמה מיוחדים. כדי להגיע לביצועים מוצלחים בחיתוך, בניסור או בקידוח הבטון, יש צורך בכלים מיוחדים. הכלי המוכר שיש לנו היום לצורך העבודה עם הבטון זהו מסור היהלום. איך זה עובד מכונת הניסור בפועל? על מכונת

ניסור בטון לשיפוץ הבית
ניסור וקידוח בטון
מדוע כדאי להיעזר בחברת ניסור וקידוח בטון בעת שיפוץ הבית

מתכננים להיכנס לפרויקט שיפוץ הבית? שירותי ניסור וקידוח בטון יעזרו לכם עד לא מזמן, כל פרוייקט שיפוצים היה טומן בחובו ביצוע של פעולות אגרסיביות, מרעישות ומלכלכות במיוחד. כיום קיימת אפשרות הרבה יותר יעילה – שירותי ניסור וקידוח בטון. במה בדיוק מדובר ומהם היתרונות של העניין בפרויקט שיפוץ הבית שלכם? מייד

חיתוך קירות
בטון מזוין
איך לחתוך בטון? המדריך המלא

איך לחתוך קיר או משטח בטון – המדריך המלא בטון, אחד החומרים החזקים ביקום ועל כן העבודה מולו מצריכה כוח חזק מאד. לחברת POWER יש את הכלים הייעודיים עבור לחתוך בטון כאשר העיקרי שבהם הוא מכונת ניסור בטון ביהלום. אז איך חותכים את הבטון? המדריך המלא. חיתוך מדויק בבטון על

ניסור בטון ללא חריגות
ניסור וקידוח בטון
כיצד מתבצע ניסור בטון ללא חריגות

ניסור בטון פלאצ' אפס – ניסור בטון ללא חריגות איך לחתוך את הבטון שיהיה צמוד לקיר במרחק של אפס סנטימטר? מה שנקרה ניסור בטון ללא חריגות. בשנים האחרונות הפכו עבודות ניסור בטון לנפוצות ביותר בעולם הבנייה והשיפוץ. מי שלא בקיא בתחום ניסור הבטון עשוי לחשוב שמדובר בפעולה פשוטה. אך למעשה

חיתוך קירות
ניסור וקידוח בטון
שבירת קיר בטון או ניסור קיר בטון – מה כדאי?

מה כדאי לשבור את הקיר או להזמין ניסור בטון? שבירה של קיר בטון היא דרך ותיקה ומוכרת לצורך עריכת שינויים במבנה עם קירות בטון ואף בחומת בטון. לצורך זה נעזרים בכלי עבודה כמו פטישונים, המאפשרים ריסוק של הבטון לפי המידות הדרושות. מנגד, בשנים האחרונות, עם כניסת מסורי יהלום לתחום, עוברים

מדידת עובי קיר בטון
ניסור וקידוח בטון
איך מודדים עובי קיר בטון לצורך ניסור?

ניסור בטון הוא תהליך מורכב, הדורש ידע מקצועי רב, כדי לבצע את העבודה באופן מקצועי ונכון. אחד השלבים הראשונים בהכנת העבודה הוא מדידת עובי קיר בטון לפני הניסור, כדי שאפשר יהיה לבחור את המסור המתאים, את דרך הפעולה הנכונה ואף כדי לתכנן בצורה נכונה את פינוי הפסולת הכבדה. אז אם

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.