מכונת ניסור בטון: המדריך המלא

מכונת ניסור בטון

הבטון הוא כידוע אחד מהחומרים הכי חזקים ביקום. מסיבה זו העבודה מול הבטון מצריכה כוח ועוצמה מיוחדים. כדי להגיע לביצועים מוצלחים בחיתוך, בניסור או בקידוח הבטון, יש צורך בכלים מיוחדים. הכלי המוכר שיש לנו היום לצורך העבודה עם הבטון זהו מסור היהלום.

איך זה עובד מכונת הניסור בפועל?

על מכונת ניסור בטון

המכונה שמיועדת לביצוע ניסור בטון היא כלי מורכב וגדול. המכונה מכילה מנוע חזק מאוד שעליו מלבישים את דיסק היהלום. הדיסק הוא כל כך חזק עד שהוא מצליח לחרוץ בקיר הבטון ממש כמו שאנחנו חותכים עוגה רכה בסכין חדה.

דיסק היהלום בנוי באופן כזה שיש עליו שכבה של שבבי יהלומים קטנטנים. היהלום הוא זה למעשה מה שהופך את מסור היהלום לחד וממוקד כל כך. התפקיד של היהלומים הוא לרכך את הניסור וכך לבצע את חיתוך הבטון בצורה הכי מדויקת.

חיתוך ידני מול חיתוך על גבי מסילה

החיתוך של הבטון באמצעות מסור היהלום יכול להיעשות בעזרת מסור ידני שיבצע במהירות את הניסור, אך המסור הידני מיועד רק למקרים ממש מינוריים של חיתוך באזור קטן. לרוב מבצעים את החיתוך במסור היהלום בעזרת מסילה.

הניסור מתבצע בצורה הזו:

לפני הכול יש לקבע את המסילה עליו יעבור המסור. הקיבוע נעשה על גבי קיר הבטון בנקודות המדויקות שם אנחנו רוצים את הניסור. המסילה הזו מכונה – מסילה מייצבת. כי זה בעצם מה שהיא עושה בפועל. המסילה משפיעה גם על היציבות של המוכנה, מעבר לתוצאות המדויקות שתתקבלנה בסופו של דבר.

לצורך החיבור של המסילה לקיר, מחברים מעין 'אוזניים' מיוחדות עם ברגי פלדה זאת כדי להבטיח את הבטיחות של המסור שאמור לנוע עליו. מכונת הניסור יכולה לנוע על גבי המסילה בכיוון אחד, הלוך וחזור כאשר בדרך היא חוצבת פס על גבי הקיר. אחר כך היא תתחיל בביצוע החיתוך של הבטון.

המכונה נשלטת על ידי מערכת מיוחדת הנמצאת בידי המפעיל של המכונה וכך למעשה הניסור נעשה ללא התערבות של יד אדם שנוגעת במכונה באופן פיזי.

מתי צריך לנסר את הבטון?

כמעט בכל תהליך של שיפוץ או בנייה, עשוי לעלות צורך בחיתוך של בטון. אם זה לצורך הרחבה של חלון קיים ואם זה לצורך פתיחת דלת בקיר בטון או פתיחת חלון חדש בקיר או הסרת מדרגות מבטון. מכונות הניסור מבטיחות עבודה מדויקת מאוד, עבודה בטוחה לגמרי וגם ביצוע מהיר של הניסור.

כאשר מדובר בהורדת קירות שלמים לצורך הרחבה של חלל קיים (ראה גם ניסור קיר בטון), ברור שרק בעזרת מסור היהלום אפשר יהיה להגיע לתוצאות הכי מדויקות וגם הכי בטוחות.

חשוב לציין כי לא רק הכלי הוא זה מה שחשוב.

לצורך ביצוע עבודה כזו נדרשת מומחיות, נדרשת מיומנות ונדרש ניסיון. רק איש מקצוע מומחה שיש לו את היכולת לעשות את העבודה בצורה מושלמת, הוא זה שיוכל לבצע עבורכם את המלאכה.

מתי צריך קידוח בבטון?

יש מקרים אשר בהם אנחנו זקוקים לקידוח של חור בקיר בטון. לרוב יהיה זה לצורך התקנה של מערכות מסוימות או העברה של חוטים, כאשר החור אמור להיות עגול, אסתטי ומדויק. גם לזה יש מענה ייחודי. את הקידוח העגול מבצעים בעזרת מקדח יהלום. המקדח מסוגל לחדור את הבטון בכל עובי רצוי וליצור את החיתוך העגול והמושלם. (לשירותי קידוח בטון)

כאמור, הקידוח והניסור בבטון דורשים עבודה מקצועית של אנשים מומחים ומנוסים שיש להם את הציוד המתאים והנכון.

חשוב לשים לב לכך. רק באופן כזה אפשר יהיה להבטיח כי הניסור אכן ייעשה בצורה מושלמת!

אך חשוב לשים לב לכל הסכנות בעת הניסור והקידוח, קרא יותר על הסכנות כאן «

תמונות של מכונת הניסור בטון

אולי יעניין אותך – טיפים לבחירת להב היהלום הנכון לקידוח יהלומים וחיתוך בטון

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב facebook
Facebook
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

ניסור בטון
כמה עולה לשבור קיר בטון? וכמה עולה לנסר קיר בטון? תעשו את החישוב

במאמר זה אנו נענה על השאלות: כמה עולה לשבור קיר בטון? וכמה עולה לנסר קיר בטון? כדי לתת לכם להחליט האם כדאי לשבור את הקיר או להזמין חברה שתנסר את הקיר. המשיכו לקרוא… הבטון מרכיב את רוב המבנים בישראל. לא פעם קורה ואנחנו מעוניינים להרחיב חלל בבית כאשר זה יחייב

איך מנקים בית אחרי ניסור בטון
ניסור בטון
איך מנקים את הבית לאחר ניסור בטון? או אחרי שיפוץ?

איך מנקים בית אחרי ניסור בטון – אין כמו ההתחדשות אחרי שיפוץ של הבית. אך עד שמגיעים להנאה מהשיפוץ, אורך הרבה זמן. כל מי שהתנסה בביצוע שיפוצים בבית, מכיר ויודע עד כמה מורכב ומתיש הסיפור הזה יכול להיות. גם אחרי שסוף סוף מסתיימים השיפוצים (שאגב, כמעט תמיד אורכים הרבה יותר

ניסור בטון לשיפוץ הבית
ניסור וקידוח בטון
מדוע כדאי להיעזר בחברת ניסור וקידוח בטון בעת שיפוץ הבית

מתכננים להיכנס לפרויקט שיפוץ הבית? שירותי ניסור וקידוח בטון יעזרו לכם עד לא מזמן, כל פרוייקט שיפוצים היה טומן בחובו ביצוע של פעולות אגרסיביות, מרעישות ומלכלכות במיוחד. כיום קיימת אפשרות הרבה יותר יעילה – שירותי ניסור וקידוח בטון. במה בדיוק מדובר ומהם היתרונות של העניין בפרויקט שיפוץ הבית שלכם? מייד

הקשר בין ניסור בטון לתמא 38
מידע מקצועי חיזוק מבנים
למה צריך ניסור בטון לפרויקט תמ"א 38

חיזוק מבנים מבטון באמצעות יישום תקן תמ"א 38 במסגרת פרויקט תמ"א 38, יש צורך בהריסה של חלקים מהמבנה לצורך בניית החיזוקים ולכן גם במקרה זה יש צורך בחברה מקצועית העוסקת בניסור וקידוחי בטון. קיימים כמה סוגים של ניסור בטון, בהם נהוג להשתמש לצורך יישום פרויקט תמ"א 38: ניסור בטון ידני

חיתוך קירות
בטון מזוין
איך לחתוך בטון? המדריך המלא

איך לחתוך קיר או משטח בטון – המדריך המלא בטון, אחד החומרים החזקים ביקום ועל כן העבודה מולו מצריכה כוח חזק מאד. לחברת POWER יש את הכלים הייעודיים עבור לחתוך בטון כאשר העיקרי שבהם הוא מכונת ניסור בטון ביהלום. אז איך חותכים את הבטון? המדריך המלא. חיתוך מדויק בבטון על

ניסור בטון ללא חריגות
ניסור וקידוח בטון
כיצד מתבצע ניסור בטון ללא חריגות

ניסור בטון פלאצ' אפס – ניסור בטון ללא חריגות איך לחתוך את הבטון שיהיה צמוד לקיר במרחק של אפס סנטימטר? מה שנקרה ניסור בטון ללא חריגות. בשנים האחרונות הפכו עבודות ניסור בטון לנפוצות ביותר בעולם הבנייה והשיפוץ. מי שלא בקיא בתחום ניסור הבטון עשוי לחשוב שמדובר בפעולה פשוטה. אך למעשה

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.