טיפים לבחירת להב היהלום הנכון לקידוח יהלומים וחיתוך בטון

טיפים לבחירת להב יהלום

הבטון הוא חומר קשה מאוד. מסיבה זו הניסור של הבטון הוא גם כן אתגר מורכב.

הניסור הכי נכון של הבטון נעשה באמצעות מסור היהלום.

חשוב לדעת כי לבחירה של הלהב הנכון לצורך ניסור בטון ישנה משמעות רבה וחשוב לתת על כך את הדעת. יש להבים שונים המתאימים לבטון, לגרניט כמו גם לחומרים קשים אחרים ולכל סוג של חומר יש להתאים את המסור עם הלהב הנכון. כדי להגיע לחיתוך הכי מדויק, חשוב להיוועץ באנשי מקצוע מהתחום הזה על מנת שאכן התוצאות תהיינה מושלמות.

המאפיינים הבסיסיים שחשוב להכיר

לפני שניכנס להתאמה של הלהב הנכון, חשוב להסביר מעט על אודות המנגנון של מסור היהלום. כך תיטיבו לבחור בסופו של דבר את הציוד הכי מתאים למטרה שלכם.

המדריך הקצר לסוגי מסורים לניסור בטון

המרכיבים של הלהבים הם בעצם הליבה של המתכת, גבישי היהלום הסינטטיים, המרתך והמטריצה. כל מרכיב חשוב בפני עצמו לצורך התפקוד הנכון של המסור. הרכיבים למעשה משתנים בכל סוג של להב יהלום.

היהלום הוא המרכיב החיצוני של הלהבים כאשר בעזרת היהלום מתבצע החיתוך החד והמדויק. מעבר לכך יש את המטריצה שהיא נכנסת לפעולה ברגע שהיהלומים נחלשים מעט בעקבות השימוש. המטריצה בעצם משחררת את היהלומים שנשחקו וזאת על מנת לפנות מקום ליהלומים חדשים וחדים שיחליפו את מקומם.

המטריצה אמורה להיות חזקה ונוקשה וזאת ביחס למהירות של הלהב.

בחירת הלהב בהתאם למרכיבי החומר

הבחירה בלהב אמורה להתבצע מתוך בחינה מקצועית של מרכיבי החומר אותו מבקשים לנסר. לכל חומר יש מרכיבים אחרים. הבטון הירוק שונה מהאספלט (קרא על ניסור אספלט) למשל ועל מנת שהחתכים בסופו של דבר יהיו הכי מדויקים וממוקדים, חשוב להתחשב ברכיבים המרכיבים את החומרים הללו. רק כך אפשר יהיה להגיע לתוצאות הרצויות.

התאמת הלהבים למסור

היבט חיוני וחשוב נוסף זוהי ההתאמה של הלהבים לציוד אשר עליו יתקינו אותו לצורך ביצוע הניסור. הלהב חייב להיות מותאם לטווח המהירות של המסור. אם ההפעלה של המסור היא איטית ביחס לביצועים הנדרשים ללהב מהסוג הזה, התוצאות לא תהיינה טובות. מנגד, אם המסור יהיה מהיר מידי ביחס ללהבים ולמהירות הניסור המומלצת, הרי שהניסור יסכן את הלהב.

חשוב לשים לב גם שכאשר בוחרים להבים שנועדו לניסור רטוב, בליווי של זרם מים, הרי שהמסור אמור להיות מצויד ברכיב שיזרים את המים באופן רציף בעת הניסור. משום שלהב שזקוק למים בעת הניסור והוא לא מקבל אותו, עשוי להיפגע וגם תוצאות הניסור לא תהיינה טובות.

חשוב לשים לב בחיתוך של בטון ירוק, כי הניסור ייעשה באמצעות להב בקוטר המתאים עם יכולת ניסור בעומק הרצוי, זאת כדי למקסם את התוצאות. להב היהלום מתאים גם לקידוח בטון.

חיתוך יבש או רטוב?

אחת ההחלטות לפני שמתחילים בעבודה של ניסור בטון היא האם ללכת על ניסור יבש בלי מים או להעדיף את הניסור הרטוב. אז יש כאלה שמעדיפים חיתוך יבש שיחסוך להם את כל העיסוק עם החיבור למם ואת הבלגן שנוצר סביב המים הנוטפים. מצד שני לא נוכל להתעלם מהיתרונות של המים בעת הניסור שמבטיח סביבה נקייה בלי אבק לאחר הניסור, כמו גם הפחתה של אבק באוויר שיישאף בדרכי הנשימה של העובדים ושל האנשים הנמצאים באזור בו מתבצעת העבודה.

למעשה ההבדל העיקרי בין הלהבים לחיתוך יבש ורטוב, נעוץ בשמירת החום של המכונה הנוצר בעת התהליך כאשר המים נועדו לקרר את המכונה בעת העבודה.

בגדול, להבים לחיתוך יבש יתאימו יותר למקרים של חיתוך דקורטיבי של הבטון כאשר החיתוך הרטוב לעומת זאת יתאים לצורך חיתוך של לוחות בטון שדורשים חיתוכים עמוקים יותר.

להבים יקרים או להבים חסכוניים?

אם אתם מתלבטים באיזה להבים לבחור כאשר אתם רוכשים את המוצר לשימוש אישי, אתם צריכים להתחשב במטרות אשר לשמן אתם רוכשים אותן. אם מדובר בעבודה לא גדולה של חיתוך לא גדול מידי, תוכלו בהחלט להסתפק בלהב פשוט המיועד למתחילים והוא מתאים לעבודות ביתיות פשוטות. אם אתם בעניין של חיתוך מקצועי של קירות בטון, חשוב שתבחרו במוצר שאכן יספק את הפתרון ויאפשר לכם לנסר את הבטון בצורה מושלמת ומקצועית. בכל מקרה תמיד חשוב לבדוק את קוד ה – CSDA.

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

WhatsApp
Email
Telegram
Facebook
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

שיפוצים ובנייה
התקנת פאנלים סולאריים על הגג

מתכננים שיפוץ בבית? יתכן שזה הזמן הנכון לשלב התקנה של פאנלים סולאריים. לא משנה אם מתכננים  למשל ניסור קיר בטון לטובת התקנת חלון סטנדרטי, הסרת מדרגות בטון ישנות לצורך התקנת מדרגות חדישות עם מעקות זכוכית או שיפוץ הגג, נסביר למה זה הזמן הנכון, להצטרף לטרנד של התקנת פאנלים סולאריים.   הגג

עבודות בטון ושיפוצים
בטון מזוין
עבודות בטון ושיפוצים לבית חדש

יש הרבה רכוש שחשוב לנו בחיים כמו מחשב, מכונית או מקרר אך בסופו של יום הרכוש החשוב ביותר בחיינו הוא ללא ספק הבית שלנו. ככל שהבית שלנו נמצא במצב יותר טוב כך איכות החיים שלנו יותר גבוהה. על רקע זה יש לציין כי כמו כל דבר גם הבית שלנו סובל

ניסור מדרגות
ניסור בטון
מנסרים את המדרגות בבית? כך תשמרו על בטיחות

מתכוונים לבצע עבודת ניסור של מדרגות בבית? חשוב שתשמרו על הבריאות שלכם. בכתבה הבאה אספנו מספר טיפים שיעזרו לכם לבצע ניסור איכותי, בלי להתפשר על הבטיחות שלכם בזמן התהליך. בהצלחה! השתמשו במשקפי מגן תהליך הניסור עלול לגרום לכך ששבבים שונים יסכנו את עיניכם ולכן חשוב להצטייד במשקפי מגן איכותיות לפני

שיפוץ דירה חדשה
שיפוצים ובנייה
משפצים דירה חדשה מהניילון? זה מה שתצטרכו לדעת

הרבה אנשים שקונים דירת קבלן חדשה לא מרוצים מהצורה של הבית ולא מעוניינים לקבל אותה כפי שהיא. אז יש אנשים שבכל זאת נכנסים להתגורר בבית ורק אחרי שהם כבר חיים במקום הם יודעים להגיד מה הם רוצים לשנות ואיך הם רוצים לראות את הבית כאשר התכנון ייעשה מתוך החיים בשטח.

תקן 413
מידע מקצועי חיזוק מבנים
תקן 413: כל מה שצריך לדעת

עד לשנת 1975 לא הייתה כלל מודעות לעניין הזה של בניית מבנים באופן כזה שהם יוכלו להתמודד במצבים של רעידות אדמה מול הכוחות האופקיים שמופעלים על מבנים בסיטואציות מעין אלו. "תקן עמידות מבנים ברעידת אדמה" הוא תקן שהתחדש ונכנס לתוקף בשנת 1975. התקן קובע כי יש להתייחס להוראות קונסטרוקטיביות בבניית

קבלן הריסה
חיתוך בטון
כיצד לדעת לבחור קבלן הריסה שאפשר לסמוך עליו

בשנים האחרונות אנחנו עדים לפרויקטים רבים של פינוי בינוי כאשר הורסים את כל המבנה מהיסוד ובונים תחתיו מבנה חדש. במקרים כאלה ובדומים להם חשוב לבחור בחכמה את קבלן ההריסה ולוודא כי העבודה אכן תיעשה בשיטה הכי מתאימה ובצורה הכי בטוחה. איך עושים את זה? איך הורסים מבנה קיים? ישנן שיטות

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.