טיפים לבחירת להב היהלום הנכון לקידוח יהלומים וחיתוך בטון

טיפים לבחירת להב יהלום

הבטון הוא חומר קשה מאוד. מסיבה זו הניסור של הבטון הוא גם כן אתגר מורכב.

הניסור הכי נכון של הבטון נעשה באמצעות מסור היהלום.

חשוב לדעת כי לבחירה של הלהב הנכון לצורך ניסור בטון ישנה משמעות רבה וחשוב לתת על כך את הדעת. יש להבים שונים המתאימים לבטון, לגרניט כמו גם לחומרים קשים אחרים ולכל סוג של חומר יש להתאים את המסור עם הלהב הנכון. כדי להגיע לחיתוך הכי מדויק, חשוב להיוועץ באנשי מקצוע מהתחום הזה על מנת שאכן התוצאות תהיינה מושלמות.

המאפיינים הבסיסיים שחשוב להכיר

לפני שניכנס להתאמה של הלהב הנכון, חשוב להסביר מעט על אודות המנגנון של מסור היהלום. כך תיטיבו לבחור בסופו של דבר את הציוד הכי מתאים למטרה שלכם.

המדריך הקצר לסוגי מסורים לניסור בטון

המרכיבים של הלהבים הם בעצם הליבה של המתכת, גבישי היהלום הסינטטיים, המרתך והמטריצה. כל מרכיב חשוב בפני עצמו לצורך התפקוד הנכון של המסור. הרכיבים למעשה משתנים בכל סוג של להב יהלום.

היהלום הוא המרכיב החיצוני של הלהבים כאשר בעזרת היהלום מתבצע החיתוך החד והמדויק. מעבר לכך יש את המטריצה שהיא נכנסת לפעולה ברגע שהיהלומים נחלשים מעט בעקבות השימוש. המטריצה בעצם משחררת את היהלומים שנשחקו וזאת על מנת לפנות מקום ליהלומים חדשים וחדים שיחליפו את מקומם.

המטריצה אמורה להיות חזקה ונוקשה וזאת ביחס למהירות של הלהב.

בחירת הלהב בהתאם למרכיבי החומר

הבחירה בלהב אמורה להתבצע מתוך בחינה מקצועית של מרכיבי החומר אותו מבקשים לנסר. לכל חומר יש מרכיבים אחרים. הבטון הירוק שונה מהאספלט (קרא על ניסור אספלט) למשל ועל מנת שהחתכים בסופו של דבר יהיו הכי מדויקים וממוקדים, חשוב להתחשב ברכיבים המרכיבים את החומרים הללו. רק כך אפשר יהיה להגיע לתוצאות הרצויות.

התאמת הלהבים למסור

היבט חיוני וחשוב נוסף זוהי ההתאמה של הלהבים לציוד אשר עליו יתקינו אותו לצורך ביצוע הניסור. הלהב חייב להיות מותאם לטווח המהירות של המסור. אם ההפעלה של המסור היא איטית ביחס לביצועים הנדרשים ללהב מהסוג הזה, התוצאות לא תהיינה טובות. מנגד, אם המסור יהיה מהיר מידי ביחס ללהבים ולמהירות הניסור המומלצת, הרי שהניסור יסכן את הלהב.

חשוב לשים לב גם שכאשר בוחרים להבים שנועדו לניסור רטוב, בליווי של זרם מים, הרי שהמסור אמור להיות מצויד ברכיב שיזרים את המים באופן רציף בעת הניסור. משום שלהב שזקוק למים בעת הניסור והוא לא מקבל אותו, עשוי להיפגע וגם תוצאות הניסור לא תהיינה טובות.

חשוב לשים לב בחיתוך של בטון ירוק, כי הניסור ייעשה באמצעות להב בקוטר המתאים עם יכולת ניסור בעומק הרצוי, זאת כדי למקסם את התוצאות. להב היהלום מתאים גם לקידוח בטון.

חיתוך יבש או רטוב?

אחת ההחלטות לפני שמתחילים בעבודה של ניסור בטון היא האם ללכת על ניסור יבש בלי מים או להעדיף את הניסור הרטוב. אז יש כאלה שמעדיפים חיתוך יבש שיחסוך להם את כל העיסוק עם החיבור למם ואת הבלגן שנוצר סביב המים הנוטפים. מצד שני לא נוכל להתעלם מהיתרונות של המים בעת הניסור שמבטיח סביבה נקייה בלי אבק לאחר הניסור, כמו גם הפחתה של אבק באוויר שיישאף בדרכי הנשימה של העובדים ושל האנשים הנמצאים באזור בו מתבצעת העבודה.

למעשה ההבדל העיקרי בין הלהבים לחיתוך יבש ורטוב, נעוץ בשמירת החום של המכונה הנוצר בעת התהליך כאשר המים נועדו לקרר את המכונה בעת העבודה.

בגדול, להבים לחיתוך יבש יתאימו יותר למקרים של חיתוך דקורטיבי של הבטון כאשר החיתוך הרטוב לעומת זאת יתאים לצורך חיתוך של לוחות בטון שדורשים חיתוכים עמוקים יותר.

להבים יקרים או להבים חסכוניים?

אם אתם מתלבטים באיזה להבים לבחור כאשר אתם רוכשים את המוצר לשימוש אישי, אתם צריכים להתחשב במטרות אשר לשמן אתם רוכשים אותן. אם מדובר בעבודה לא גדולה של חיתוך לא גדול מידי, תוכלו בהחלט להסתפק בלהב פשוט המיועד למתחילים והוא מתאים לעבודות ביתיות פשוטות. אם אתם בעניין של חיתוך מקצועי של קירות בטון, חשוב שתבחרו במוצר שאכן יספק את הפתרון ויאפשר לכם לנסר את הבטון בצורה מושלמת ומקצועית. בכל מקרה תמיד חשוב לבדוק את קוד ה – CSDA.

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב facebook
Facebook
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

קבלן הריסה
חיתוך בטון
כיצד לדעת לבחור קבלן הריסה שאפשר לסמוך עליו

בשנים האחרונות אנחנו עדים לפרויקטים רבים של פינוי בינוי כאשר הורסים את כל המבנה מהיסוד ובונים תחתיו מבנה חדש. במקרים כאלה ובדומים להם חשוב לבחור בחכמה את קבלן ההריסה ולוודא כי העבודה אכן תיעשה בשיטה הכי מתאימה ובצורה הכי בטוחה. איך עושים את זה? איך הורסים מבנה קיים? ישנן שיטות

חיתוך קירות
בטון מזוין
איך לחתוך בטון? המדריך המלא

איך לחתוך קיר או משטח בטון – המדריך המלא בטון, אחד החומרים החזקים ביקום ועל כן העבודה מולו מצריכה כוח חזק מאד. לחברת POWER יש את הכלים הייעודיים עבור לחתוך בטון כאשר העיקרי שבהם הוא מכונת ניסור בטון ביהלום. אז איך חותכים את הבטון? המדריך המלא. חיתוך מדויק בבטון על

ניסור גג בטון
חיתוך בטון
כל מה שחשוב לדעת על יציקת בטון בחצר

בטון הוא חומר גלם נפוץ מאוד בענפי הבנייה והשיפוצים. השימוש המקובל ביותר בו הוא לצורך קירוי, אבל בשנים האחרונות הוא הופך לפופולרי יותר ויותר גם עבור ריצוף. יותר ויותר אדריכלים בוחרים במשטחי בטון כדי להעניק לחללים שונים מראה ייחודי ומרשים, ועוד מקום שבו אפשר למצוא משטח כזה הוא בחצרות של

קבלני ניסור בטון
חיתוך בטון
ניסור בטון של כלונסאות לאחר כשל בדיקה סונית

מהם כלונסאות ומהי בדיקה סונית? ומה קורה אם יש כשל בבדיקה? כל התשובות לשאלות אלו ועוד – בהמשך! מהם כלונסאות? כלונסאות הם סוג של יסודות של בניין, שתפקידם הוא לתמוך בעומס של הבניין. הכלונס תומך בבניין על ידי כך, שהוא בנוי ממתכת ומוכנס אל תוך האדמה ועליו יוצקים בטון לכל

ניסור קיר בטון
חיתוך בטון
סימון מדויק על ידי מודד מוסמך לפני ניסור בטון

רגע לפני שאתם מאשרים התחלה של ניסור בטון בבית שלכם, חשוב שתקראו את המאמר הזה! כאן נסביר על החשיבות של סימון מדויק על ידי מודד מוסמך לפני ניסור בטון. סיבות עיקריות לניסור בטון ישנן שתי סיבות עיקריות ונפוצות במיוחד, שמובילות לצורך לנסר בטון. הראשונה היא, כשעולה הרצון לפתוח או להגדיל

ניסור רצפת בטון
חיתוך בטון
בדיקות חובה לפני ניסור בטון

מתכננים שינויים ושיפוצים בבית? כאן נסביר כל מה שצריך לדעת על בדיקות חובה לפני ניסור בטון! מתי צריך לנסר בטון? ישנם מקרים שונים, בהם עולה הצורך לנסר בטון. אחד הנפוצים שבהם הוא, כאשר רוצים להוסיף חלון באחד מדרי הבית, כשהקיר עשוי בטון. סיבה נוספת היא, כאשר רוצים להוסיף חדר, בדרך

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.