היבטים בטיחותיים בקידוחי בטון למבנים מסחריים

קידוח בטון 6 צול

קידוח בבטון מאפשר לבצע מגוון רחב של עבודות במבנים מסחריים ולהתאים אותם באופן מושלם לצרכים. בין השאר, ניתן לשנות קירות, לאפשר מעברים, להכין מקומות שבהם יונחו תשתיות חיוניות כמו חשמל, גז, תקשורת, אינסטלציה וכו', ליצור פתחים לשחרור עשן בחדרי המדרגות במסגרת הפעולות הנדרשות על-מנת להוציא אישור כיבוי אש, ועוד.

באופן טבעי נעשה שימוש בציוד עוצמתי מאוד לצורך הקידוח או הניסור של חומר הגלם הקשיח במיוחד, ובהתאם חובה גם להקפיד על כל ההיבטים הבטיחותיים הבאים.

ליווי של מהנדס קונסטרוקציה

קידוח בעמוד תומך או פעולת ניסור בקיר שאסור לבצע בו שינויים עלולים לערער את יציבות המבנה המסחרי ולגרום לנזקים חמורים במיוחד.

בהתאם, חובה לבחון את תוכנית העבודה בעזרת מהנדס קונסטרוקציה מוסמך, שבחלק מהמקרים גם מלווה את העבודות בשטח על-מנת לוודא שהן לא מסכנות את המבנה ואת האנשים הרבים שמגיעים אליו מדי יום.

בדיקת התשתיות הקיימות

היבט משמעותי נוסף מבחינה בטיחותית שיש לבחון בקפידה הוא מיקומן של מערכות החשמל, התקשורת, האינסטלציה והגז הקיימות – כך שאף קידוח לא יפגע בהן. רק אחרי שמוודאים כי המקומות שבהם קודחים ומבצעים עבודות ניסור בטון נקיים מכל דבר שעלול להיפגע או להזיק לציוד יקר הערך, ניתן להתחיל בעבודה עצמה.

שימוש בציוד מגן

תוך כדי קידוח בבטון עלולים להינתז שבבים קשיחים של חומר הגלם הזה. בנוסף, עלולים חלקים מהקיר או העמוד שבהם קודחים ליפול על רגלי העובדים. בהתאם, חשוב להצטייד במשקפיים ייעודיות להגנה על העיניים, כפפות עבודה וכמובן קסדה. גם ביגוד ארוך ונעלי עבודה הם חובה. בחלק מהקידוחים תופעת לוואי משמעותית היא אבק – על-מנת להגן על דרכי הנשימה יש להשתמש במסכה מתאימה וכן במים כדי למזער את כמות האבק במקום. 

מסור איכותי של חברה אמינה

קידוחים בבטון מתבצעים באמצעות ציוד מתקדם ובפרט מסורי יהלום רבי עוצמה. על-מנת שהכלי עצמו לא יסכן את האוחזים בו, חשוב שהוא יהיה של חברה אמינה ומוכרת בתחום כלי העבודה.

פינוי הסביבה

כשמבצעים עבודות בבטון חשוב מאוד להרחיק מהמקום את כל מי שלא אמור להיות בו, כולל עובדים שהקידוח הוא לא חלק מהתפקיד שלהם. במבנה מסחרי פעיל זהו דגש חשוב במיוחד, וגם כשמדובר על עבודות חוץ במבנה כזה, וכשחלקי בטון עלולים ליפול על העוברים והשבים, חובה לוודא שהאזור סטרילי וחסום לגישה.

ניקוי מסודר של הפסולת

האנשים האחראיים על מבנים מסחריים מודעים לחובת ההתנהלות על-פי החוקים והתקנות. כך למשל כשהם רוצים להוציא אישור כיבוי אש למבנה, ועוד דוגמה היא קבלת רישיון עסק. כשמבוצעות במקום קידוחי בטון היבט חיוני אחרי סיום העבודות הוא פינוי מלא ומסודר של הפסולת, לאתרים מורשים – כך שבמבנה עצמו לא יישאר שום דבר שעלול להפריע למבקרים בו או להזיק להם, ובנוסף לא תתרחש פגיעה בסביבה.

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

WhatsApp
Email
Telegram
Facebook
מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

קבלן הריסה
חיתוך בטון
כיצד לדעת לבחור קבלן הריסה שאפשר לסמוך עליו

בשנים האחרונות אנחנו עדים לפרויקטים רבים של פינוי בינוי כאשר הורסים את כל המבנה מהיסוד ובונים תחתיו מבנה חדש. במקרים כאלה ובדומים להם חשוב לבחור בחכמה את קבלן ההריסה ולוודא כי העבודה אכן תיעשה בשיטה הכי מתאימה ובצורה הכי בטוחה. איך עושים את זה? איך הורסים מבנה קיים? ישנן שיטות

טיפים לבחירת להב יהלום
חיתוך בטון
טיפים לבחירת להב היהלום הנכון לקידוח יהלומים וחיתוך בטון

הבטון הוא חומר קשה מאוד. מסיבה זו הניסור של הבטון הוא גם כן אתגר מורכב. הניסור הכי נכון של הבטון נעשה באמצעות מסור היהלום. חשוב לדעת כי לבחירה של הלהב הנכון לצורך ניסור בטון ישנה משמעות רבה וחשוב לתת על כך את הדעת. יש להבים שונים המתאימים לבטון, לגרניט כמו

חיתוך קירות
בטון מזוין
איך לחתוך בטון? המדריך המלא

איך לחתוך קיר או משטח בטון – המדריך המלא בטון, אחד החומרים החזקים ביקום ועל כן העבודה מולו מצריכה כוח חזק מאד. לחברת POWER יש את הכלים הייעודיים עבור לחתוך בטון כאשר העיקרי שבהם הוא מכונת ניסור בטון ביהלום. אז איך חותכים את הבטון? המדריך המלא. חיתוך מדויק בבטון על

ניסור גג בטון
חיתוך בטון
כל מה שחשוב לדעת על יציקת בטון בחצר

בטון הוא חומר גלם נפוץ מאוד בענפי הבנייה והשיפוצים. השימוש המקובל ביותר בו הוא לצורך קירוי, אבל בשנים האחרונות הוא הופך לפופולרי יותר ויותר גם עבור ריצוף. יותר ויותר אדריכלים בוחרים במשטחי בטון כדי להעניק לחללים שונים מראה ייחודי ומרשים, ועוד מקום שבו אפשר למצוא משטח כזה הוא בחצרות של

קבלני ניסור בטון
חיתוך בטון
ניסור בטון של כלונסאות לאחר כשל בדיקה סונית

מהם כלונסאות ומהי בדיקה סונית? ומה קורה אם יש כשל בבדיקה? כל התשובות לשאלות אלו ועוד – בהמשך! מהם כלונסאות? כלונסאות הם סוג של יסודות של בניין, שתפקידם הוא לתמוך בעומס של הבניין. הכלונס תומך בבניין על ידי כך, שהוא בנוי ממתכת ומוכנס אל תוך האדמה ועליו יוצקים בטון לכל

ניסור קיר בטון
חיתוך בטון
סימון מדויק על ידי מודד מוסמך לפני ניסור בטון

רגע לפני שאתם מאשרים התחלה של ניסור בטון בבית שלכם, חשוב שתקראו את המאמר הזה! כאן נסביר על החשיבות של סימון מדויק על ידי מודד מוסמך לפני ניסור בטון. סיבות עיקריות לניסור בטון ישנן שתי סיבות עיקריות ונפוצות במיוחד, שמובילות לצורך לנסר בטון. הראשונה היא, כשעולה הרצון לפתוח או להגדיל

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.

לקבל הצעת מחיר
בתוך כמה דק'
ישירות לנייד שלך

התקשר עכשיו! ופרט על הפרויקט..
ואנו נשלח לך הצעת מחיר משתלמת במיוחד עברוך.