ההבדלים בין ציוד של קידוח בטון לבין כלים לקידוח ביתי

פאוור ניסור וקידוח בבטון - כלי עבודה של HILTI 2

הנה רשימה קצרה של סיכונים אפשריים אשר מזהירים את הקבלנים.

יש כמה וכמה כלי עבודה שנועדו מעצם טבעם לביצוע פעולות של קידוח. הסיבה לכך שיש הרבה מאוד כלים לביצוע קידוחים היא כזאת – יש כלים מקצועיים יותר ויש כלים מקצועיים פחות. כמו כן, יש כלים וציוד שנועדו לביצוע קידוח בחומרים לא כל כך קשים, כגון עץ או פלסטיק, ויש כלים וציוד שנועדו לבצע קידוח או ניסור בתוך חומרים קשים, למשל בטון לסוגיו השונים. ראוי לתת את הדעת להבדלים שבין כלים כדוגמת מקדחה מקיטה שיכולה להיות טובה מאוד לצורך עבודות קידוח ביתיות לבין כלים אחרים וציוד שנועד במהותו לפעולות יותר קשות, למשל בבטון.

יותר עוצמה, יותר כוח

אין שום ספק כי מקדחה מקיטה הינה כלי עבודה טוב מאוד. אבל הייעוד המקורי שלה בדרך כלל לא יהיה טיפול בקידוח או ניסור כל משטחי הבטון. הבדל אחד שבין מקדחה רגילה לבין פטישון נעוץ בכך שכלי לביצוע קידוח בבטון יהיה בעל יותר עוצמה ויותר כוח. כלי לעבודת קידוח ביתית לא נועד על פי רוב לעבוד במשך זמן רב ללא מנוחה. איש מקצוע שעוסק בקידוח וניסור בבטון צריך כלי שעובד ועובד לאורך זמן.

כשהשרירים לא מספיקים

קידוח בבטון עשוי לשמש אותנו במגוון מקרים, למשל כאשר רוצים להתקין מזגן, כאשר צריכים ליצור חור לצורך מיבש כביסה, קמין נאה. לצד קידוח עשוי איש מקצוע להידרש לפעולות אפילו יותר מורכבות, למשל ניסור של מדרגות מבטון, מסתורי כביסה מבטון, חיתוך גגות בטון ועוד. כאשר מפעילים מקדחה מקיטה לצורך קידוח קיר לבנים פשוט או קרמיקה, לדוגמא, לא צריכים להפעיל מצב של דפיקה. סיבוב המקדחה ביחד עם מעט הפעלת כוח השרירים מספיק בהחלט. וכאן ניתן למצוא עוד הבדל בין כלי לקידוח ביתי לבין ציוד לקידוח בטון.

כלים כמו פטישון התברכו ביכולת לבצע פעולה של דפיקה. הדפיקה הולמת בקיר או במשטח הבטון לא על מנת לבצע שבירה מסיבית בהכרח אלא כלי לאפשר למקדח שבקצה להיכנס לתוך הבטון בצורה חלקה, טובה ודי קלה. אי אפשר לומר שכל אחד יוכל להפעיל כלים לחיתוך בטון ללא כל קושי, אבל הכלי ייעודי שהולם בבטון מחייב הרבה פחות הפעלה של כוח שרירים מכפי שניתן לחשוב.

מסיבי, רועש, אבל יעיל

ציוד לקידוח בטון, הרבה יותר מאשר ציוד לעבודות קידוח ביתי רגיל, זה ציוד למקצוענים. זה ציוד שנראה יותר מסיבי, ציוד שיהיה בדרך כלל יותר כבד וגם יותר רועש אבל ללא ספק, לביצוע העבודה זה גם ציוד יותר יעיל. יש לזכור כי אנשי המקצוע יודעים היטב כיצד להפעיל את הציוד המקצועי, שלפעמים יכלול עוד תוספות מיוחדות. למשל, מברגי בטון שמתחברים לפוטר של הפטישון עשויים לכלול גם תוספת של שבבי יהלומים. אנשי המקצוע יודעים לעבוד עם הכלים הללו בצורה נכונה וטובה ולהפיק מהם את המרב.

לסיום, נדגיש כי כאשר עושים שימוש בכלי לחיתוך, ניסור או קידוח בבטון יש לקחת בחשבון את רמת הדיוק הנדרשת. צריך גם להיות ערים להבדלים שבין עובי משטחי הבטון. קירות, משטחי בטון, רצפות בטון וכיוצא באלה יכולים להיות בעובי של 20 ס"מ ולפעמים גם כפול מכך ויותר. ובעוד שבעבודה ביתית ניתן בצורה די פשוטה להתגבר על תקלה או לתקן עבודה פחות איכותית, עבודה בבטון שלא בוצעה כהלכה כבר הרבה פחות קל לתקן. אז אם נעזרים באנשי מקצוע, חשוב לבחור חברה המתמחה בבטון כדי שהתוצאות תהינה טובות מאוד.

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב facebook
Facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

השירותים שלנו

מאמרים חדשים

הצעת מחיר עבור ניסור בטון
דיסק ניסור בטון

POWER בפייסבוק

הכללים שלנו

אנו בחברת POWER ניסור בטון מקפידים על שלושה עיקרים שהם:

בטיחות בעבודה

הכלל החשוב ביותר עברנו היינו לשמור על כל כללי הבטיחות אנחנו מבינים את האחריות שיש לנו בידיים.

עמידה בזמנים וביעדים

אצלנו זמן זה זמן ואנחנו מודעים לעובדה שעיכוב מצידנו יכול לעכב פרויקט שלם.

שירות אדיב ומקצועי

אנחנו שואפים ליצור מערכת יחסים טובה עם הלקוחות שלנו ולתת את השירות על הצד הטוב ביותר.

מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

ניסור מרפסת שירות
ניסור בטון

8 צעדים לניסור, שבירה והסרה של בטון

אתה צריך לנסר, לשבור ולהסיר בטון בבית כדי לשפץ חדר או כדי לטפל בנזילה בצינור שמתחת לשביל הגישה, אבל זהו פרויקט לא פשוט. בין אם תבחר לעשות זאת בעצמך או לשכור חברה מקצועית לניסור בטון, כמו Power ניסור בטון, אתה עדיין צריך לדעת מהם הצעדים הבסיסיים לניסור, שבירה והסרת בטון.

קרא עוד »
הריסת מבנים
כללי

ניסור בטון – כללים והנחיות

בטון הוא אחד החומרים החזקים ביותר, והוא משמש אותנו לבנייה חזקה ובטוחה. אבל מה קורה כשאנחנו רוצים לשנות את הבניה, ליצור חורים, להוסיף תשתיות בבטון, להרחיב את הבית וכדומה? בשביל מצבים כאלו, יש לנסר את הבטון, פעולה מורכבת הדורשת שימוש בכלים מתאימים ובכללי בטיחות נוקשים.  אם אתם זקוקים לניסור או

קרא עוד »

מאמרים נוספים

הכללים שלנו

אנו בחברת POWER ניסור בטון מקפידים על שלושה עיקרים שהם:

בטיחות בעבודה

הכלל החשוב ביותר עברנו היינו לשמור על כל כללי הבטיחות אנחנו מבינים את האחריות שיש לנו בידיים.

עמידה בזמנים וביעדים

אצלנו זמן זה זמן ואנחנו מודעים לעובדה שעיכוב מצידנו יכול לעכב פרויקט שלם.

שירות אדיב ומקצועי

אנחנו שואפים ליצור מערכת יחסים טובה עם הלקוחות שלנו ולתת את השירות על הצד הטוב ביותר.

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.