ההבדלים בין ציוד לקידוח בטון לבין כלים לעבודות קידוח ביתיות

POWER ניסור וקידוח בבטון

חברתינו תבצע עבורכם את כל סוגי עבודות החיתוך וההריסה בכל תנאי אפשרי

ניסור בטון בפרויקט שיפוץ דירה

ניסור בטון בפרויקט שיפוץ דירה POWER ניסור וקידוח בבטון...

ניסור בטון בפרויקט הוספת מרפסות

בכל פרויקט הוספת מרפסות חייבת להתבצע פעולה של ניסור בטון...

במה כדאי לבחור – קידוח בטון או ניסור בטון?

במה כדאי לבחור קידוח בטון VS ניסור בטון?POWER ניסור וקידוח...

פיקוח בניה לעבודות ניסור בטון

  עבודות ניסור בטון מתבצעות במבנים אשר דורשים עבודות...

הדרכות עבודה בגובה למנסרי בטון

מה זה ניסור בטון? ומדוע עבודה בגובה מחייבת הדרכה מקצועית?...

בדק בית בדירה לאחר שיפוץ הכולל ניסור בטון

  ניסור בטון הינה פעולה המתבצעת במבנים שנבנו בבנייה...

רישום קבלן שיפוצים

ענף השיפוצים הוא ענף אשר סובל מליקויים שונים הכוללים כ"א...

אזהרה! – קידוח בטון על ידי חובבנים יעלה לך ביוקר

אזהרה!  - קידוח בטון על ידי חובבנים יעלה לך ביוקר POWER...

איך לנסר רצפת בטון כדי לתקן את הצנרת שלכם

איך לנסר רצפת בטון כדי לתקן את הצנרת שלכם POWER ניסור...

נזקי מים בעקבות ניסור וקידוח בטון

נזקי מים בעקבות ניסור וקידוח בטון POWER ניסור וקידוח בבטון...

לקבלת הצעת מחיר

הנה רשימה קצרה של סיכונים אפשריים אשר מזהירים את הקבלנים.

יש כמה וכמה כלי עבודה שנועדו מעצם טבעם לביצוע פעולות של קידוח. הסיבה לכך שיש הרבה מאוד כלים לביצוע קידוחים היא כזאת – יש כלים מקצועיים יותר ויש כלים מקצועיים פחות. כמו כן, יש כלים וציוד שנועדו לביצוע קידוח בחומרים לא כל כך קשים, כגון עץ או פלסטיק, ויש כלים וציוד שנועדו לבצע קידוח או ניסור בתוך חומרים קשים, למשל בטון לסוגיו השונים. ראוי לתת את הדעת להבדלים שבין כלים כדוגמת מקדחה מקיטה שיכולה להיות טובה מאוד לצורך עבודות קידוח ביתיות לבין כלים אחרים וציוד שנועד במהותו לפעולות יותר קשות, למשל בבטון.

יותר עוצמה, יותר כוח

אין שום ספק כי מקדחה מקיטה הינה כלי עבודה טוב מאוד. אבל הייעוד המקורי שלה בדרך כלל לא יהיה טיפול בקידוח או ניסור כל משטחי הבטון. הבדל אחד שבין מקדחה רגילה לבין פטישון נעוץ בכך שכלי לביצוע קידוח בבטון יהיה בעל יותר עוצמה ויותר כוח. כלי לעבודת קידוח ביתית לא נועד על פי רוב לעבוד במשך זמן רב ללא מנוחה. איש מקצוע שעוסק בקידוח וניסור בבטון צריך כלי שעובד ועובד לאורך זמן.

כשהשרירים לא מספיקים

קידוח בבטון עשוי לשמש אותנו במגוון מקרים, למשל כאשר רוצים להתקין מזגן, כאשר צריכים ליצור חור לצורך מיבש כביסה, קמין נאה. לצד קידוח עשוי איש מקצוע להידרש לפעולות אפילו יותר מורכבות, למשל ניסור של מדרגות מבטון, מסתורי כביסה מבטון, חיתוך גגות בטון ועוד. כאשר מפעילים מקדחה מקיטה לצורך קידוח קיר לבנים פשוט או קרמיקה, לדוגמא, לא צריכים להפעיל מצב של דפיקה. סיבוב המקדחה ביחד עם מעט הפעלת כוח השרירים מספיק בהחלט. וכאן ניתן למצוא עוד הבדל בין כלי לקידוח ביתי לבין ציוד לקידוח בטון.

כלים כמו פטישון התברכו ביכולת לבצע פעולה של דפיקה. הדפיקה הולמת בקיר או במשטח הבטון לא על מנת לבצע שבירה מסיבית בהכרח אלא כלי לאפשר למקדח שבקצה להיכנס לתוך הבטון בצורה חלקה, טובה ודי קלה. אי אפשר לומר שכל אחד יוכל להפעיל כלים לחיתוך בטון ללא כל קושי, אבל הכלי ייעודי שהולם בבטון מחייב הרבה פחות הפעלה של כוח שרירים מכפי שניתן לחשוב.

מסיבי, רועש, אבל יעיל

ציוד לקידוח בטון, הרבה יותר מאשר ציוד לעבודות קידוח ביתי רגיל, זה ציוד למקצוענים. זה ציוד שנראה יותר מסיבי, ציוד שיהיה בדרך כלל יותר כבד וגם יותר רועש אבל ללא ספק, לביצוע העבודה זה גם ציוד יותר יעיל. יש לזכור כי אנשי המקצוע יודעים היטב כיצד להפעיל את הציוד המקצועי, שלפעמים יכלול עוד תוספות מיוחדות. למשל, מברגי בטון שמתחברים לפוטר של הפטישון עשויים לכלול גם תוספת של שבבי יהלומים. אנשי המקצוע יודעים לעבוד עם הכלים הללו בצורה נכונה וטובה ולהפיק מהם את המרב.

לסיום, נדגיש כי כאשר עושים שימוש בכלי לחיתוך, ניסור או קידוח בבטון יש לקחת בחשבון את רמת הדיוק הנדרשת. צריך גם להיות ערים להבדלים שבין עובי משטחי הבטון. קירות, משטחי בטון, רצפות בטון וכיוצא באלה יכולים להיות בעובי של 20 ס"מ ולפעמים גם כפול מכך ויותר. ובעוד שבעבודה ביתית ניתן בצורה די פשוטה להתגבר על תקלה או לתקן עבודה פחות איכותית, עבודה בבטון שלא בוצעה כהלכה כבר הרבה פחות קל לתקן. אז אם נעזרים באנשי מקצוע, חשוב לבחור חברה המתמחה בבטון כדי שהתוצאות תהינה טובות מאוד.

לקבלת הצעת מחיר

שיחה מהירה