קבלני ניסור בטון

ניסור בטון של כלונסאות לאחר כשל בדיקה סונית

מהם כלונסאות ומהי בדיקה סונית? ומה קורה אם יש כשל בבדיקה? כל התשובות לשאלות אלו ועוד – בהמשך!

מהם כלונסאות?

כלונסאות הם סוג של יסודות של בניין, שתפקידם הוא לתמוך בעומס של הבניין. הכלונס תומך בבניין על ידי כך, שהוא בנוי ממתכת ומוכנס אל תוך האדמה ועליו יוצקים בטון לכל אורכו. כך הוא עוזר לשמור על היציבות של הבניין לאורך השנים למרות פגעי הטבע, מזג האוויר והזמן. היות שתפקידו חשוב כל כך, חשוב גם לוודא את תקינותו ועל כך נרחיב מיד.

מהי בדיקה סונית?

הבדיקה הסונית היא בדיקה, שמטרתה היא לבדוק את איכות הכלונסאות של בניין בתהליך הבנייה שלו והיא מתבצעת על ידי יצירה של גלי קול מעל הכלונס ובדיקת החזרה של גלי הקול במיקומים שונים

 חברת PILE-TESTING    מתמחה בביצוע בדיקות סוניות ואולטרה סוניות בכל הארץ בליווי צוות מהנדסים  בדיקה זו מאפשרת למבצעים אותה לבחון את טיב הכלונס ובמידה ויש בעיה, ניתן לדעת באמצעותה היכן בדיוק נמצא מקור הבעיה. את הבדיקה עצמה מבצע בודק שהוסמך לכך ובאמצעות המכשור הייעודי לכך. 

חובת הבדיקה

כאמור, תפקידו של הכלונס הוא לשמור על היציבות של הבניין ובכך – גם על חיי השוהים בו ולכן ישנה חשיבות מאוד גבוהה לביצוע בדיקה מקצועית של הכלונסאות. יחד עם זאת, החוק איננו מחייב ביצוע בדיקה כזו ולכן ביצועה איננו מובן מאליו. במידה ובדיקה זו חשובה לכם, כפי שהיא אמורה להיות, עליכם לסכם עם הקבלן שלכם שיבצע אותה ויעדכן אתכם בתוצאותיה.

המשמעות של כשל בבדיקה

במידה והבדיקה הסונית העלתה, שיש כלונס או כלונסאות, שאינם תקינים ובטיחותיים, יש לטפל בכך באופן מידי. היות שהכלונס נבדק לאחר יציקת הבטון, אם הוא לא תקין, יש לנסר את הבטון כדי לבצע את התיקון הדרוש. חשוב לציין, שהבעיה בהחלט יכולה להיות נקודתית ולכן מומלץ לבצע את ניסור הבטון באופן נקודתי וממוקד גם כן וכך לחסוך משאבים רבים.

ניסור בטון של כלונסאות

בשונה מתהליך ניסור בטון של קירות בבית לדוגמה, שלא חייב להיות מדויק וממוקד, ניסור בטון של כלונסאות לאחר כשל בדיקה סונית כן צריך להיות מדויק כדי להגיע אל הנקודה הבעייתית המדויקת מצד אחד וכדי לא לגום לנזק נוסף מן הצד השני. היות שכך, את הניסור של הכלונסאות יש לבצע באופן מקצועי ובעזרת הציוד המיועד לכך ובעיקר להבין את מחיר ההזנחה של הכלונסאות, של בדיקתם ושל עבודת ניסור הבטון המקצועית.

אהבתם? שתפו עם חברים:

WhatsApp
Email
Telegram
Facebook
POWER ניסור בטון
התוכן באתר נכתב ע"י חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
הצעת מחיר לניסור בטון
לקבל הצעת מחיר ישירות לנייד

השאירו פרטים ונשלח לכם הצעת מחיר משתלמת במיוחד, בתוך זמן קצר.