ניסור בטון של כלונסאות לאחר כשל בדיקה סונית

קבלני ניסור בטון

מהם כלונסאות ומהי בדיקה סונית? ומה קורה אם יש כשל בבדיקה? כל התשובות לשאלות אלו ועוד – בהמשך!

מהם כלונסאות?

כלונסאות הם סוג של יסודות של בניין, שתפקידם הוא לתמוך בעומס של הבניין. הכלונס תומך בבניין על ידי כך, שהוא בנוי ממתכת ומוכנס אל תוך האדמה ועליו יוצקים בטון לכל אורכו. כך הוא עוזר לשמור על היציבות של הבניין לאורך השנים למרות פגעי הטבע, מזג האוויר והזמן. היות שתפקידו חשוב כל כך, חשוב גם לוודא את תקינותו ועל כך נרחיב מיד.

מהי בדיקה סונית?

הבדיקה הסונית היא בדיקה, שמטרתה היא לבדוק את איכות הכלונסאות של בניין בתהליך הבנייה שלו והיא מתבצעת על ידי יצירה של גלי קול מעל הכלונס ובדיקת החזרה של גלי הקול במיקומים שונים

 חברת PILE-TESTING    מתמחה בביצוע בדיקות סוניות ואולטרה סוניות בכל הארץ בליווי צוות מהנדסים  בדיקה זו מאפשרת למבצעים אותה לבחון את טיב הכלונס ובמידה ויש בעיה, ניתן לדעת באמצעותה היכן בדיוק נמצא מקור הבעיה. את הבדיקה עצמה מבצע בודק שהוסמך לכך ובאמצעות המכשור הייעודי לכך. 

חובת הבדיקה

כאמור, תפקידו של הכלונס הוא לשמור על היציבות של הבניין ובכך – גם על חיי השוהים בו ולכן ישנה חשיבות מאוד גבוהה לביצוע בדיקה מקצועית של הכלונסאות. יחד עם זאת, החוק איננו מחייב ביצוע בדיקה כזו ולכן ביצועה איננו מובן מאליו. במידה ובדיקה זו חשובה לכם, כפי שהיא אמורה להיות, עליכם לסכם עם הקבלן שלכם שיבצע אותה ויעדכן אתכם בתוצאותיה.

המשמעות של כשל בבדיקה

במידה והבדיקה הסונית העלתה, שיש כלונס או כלונסאות, שאינם תקינים ובטיחותיים, יש לטפל בכך באופן מידי. היות שהכלונס נבדק לאחר יציקת הבטון, אם הוא לא תקין, יש לנסר את הבטון כדי לבצע את התיקון הדרוש. חשוב לציין, שהבעיה בהחלט יכולה להיות נקודתית ולכן מומלץ לבצע את ניסור הבטון באופן נקודתי וממוקד גם כן וכך לחסוך משאבים רבים.

ניסור בטון של כלונסאות

בשונה מניסור בטון של קירות בבית לדוגמה, שלא חייב להיות מדויק וממוקד, ניסור בטון של כלונסאות לאחר כשל בדיקה סונית כן צריך להיות מדויק כדי להגיע אל הנקודה הבעייתית המדויקת מצד אחד וכדי לא לגום לנזק נוסף מן הצד השני. היות שכך, את הניסור של הכלונסאות יש לבצע באופן מקצועי ובעזרת הציוד המיועד לכך ובעיקר להבין את מחיר ההזנחה של הכלונסאות, של בדיקתם ושל עבודת ניסור הבטון המקצועית.

POWER ניסור וקידוח בטון לוגו

התוכן באתר נכתב על ידי חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

שתפו עם חברים

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב facebook
Facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

השירותים שלנו

מאמרים חדשים

הצעת מחיר עבור ניסור בטון
דיסק ניסור בטון

POWER בפייסבוק

הכללים שלנו

אנו בחברת POWER ניסור בטון מקפידים על שלושה עיקרים שהם:

בטיחות בעבודה

הכלל החשוב ביותר עברנו היינו לשמור על כל כללי הבטיחות אנחנו מבינים את האחריות שיש לנו בידיים.

עמידה בזמנים וביעדים

אצלנו זמן זה זמן ואנחנו מודעים לעובדה שעיכוב מצידנו יכול לעכב פרויקט שלם.

שירות אדיב ומקצועי

אנחנו שואפים ליצור מערכת יחסים טובה עם הלקוחות שלנו ולתת את השירות על הצד הטוב ביותר.

מאמרים בנושא

מאמרים ופוסטים שיתנו לכם הרבה ידע בנושא ניסור בטון

ניסור קיר בטון
כללי

סימון מדויק על ידי מודד מוסמך לפני ניסור בטון

רגע לפני שאתם מאשרים התחלה של ניסור בטון בבית שלכם, חשוב שתקראו את המאמר הזה! כאן נסביר על החשיבות של סימון מדויק על ידי מודד מוסמך לפני ניסור בטון. סיבות עיקריות לניסור בטון ישנן שתי סיבות עיקריות ונפוצות במיוחד, שמובילות לצורך לנסר בטון. הראשונה היא, כשעולה הרצון לפתוח או להגדיל

קרא עוד »
ניסור רצפת בטון
כללי

בדיקות חובה לפני ניסור בטון

מתכננים שינויים ושיפוצים בבית? כאן נסביר כל מה שצריך לדעת על בדיקות חובה לפני ניסור בטון! מתי צריך לנסר בטון? ישנם מקרים שונים, בהם עולה הצורך לנסר בטון. אחד הנפוצים שבהם הוא, כאשר רוצים להוסיף חלון באחד מדרי הבית, כשהקיר עשוי בטון. סיבה נוספת היא, כאשר רוצים להוסיף חדר, בדרך

קרא עוד »

מאמרים נוספים

הכללים שלנו

אנו בחברת POWER ניסור בטון מקפידים על שלושה עיקרים שהם:

בטיחות בעבודה

הכלל החשוב ביותר עברנו היינו לשמור על כל כללי הבטיחות אנחנו מבינים את האחריות שיש לנו בידיים.

עמידה בזמנים וביעדים

אצלנו זמן זה זמן ואנחנו מודעים לעובדה שעיכוב מצידנו יכול לעכב פרויקט שלם.

שירות אדיב ומקצועי

אנחנו שואפים ליצור מערכת יחסים טובה עם הלקוחות שלנו ולתת את השירות על הצד הטוב ביותר.

כמה פרטים ויש לך הצעה

הזינו את הפרטים במלואם וקבלו הצעת מחיר במיוחד עבורכם.