קידוח בטון 6 צול

מיפוי תשתיות רגע לפני ביצוע ניסור בטון

שיפוצים בבניינים כוללים עבודה עם חומרים כמו בטון, שמחייבים כלים וטכניקות מיוחדות להתמודדות אתם. בניין כולל לא רק חומרי בנייה אלא גם תשתיות כמו צנרת וכבלים, שמונחות בכל מקום אפשרי, קירות, רצפות, תקרות. כדי לעבוד נכון ולא לפגוע בהן חובה למפות אותן במדויק, מיקום ומידות, כדי לא לפגוע בהן אם רוצים להשאיר אותן במקומן. לחילופין, המיפוי מתבצע כדי לדעת כיצד להגיע אליהן בכמה שפחות טרחה ושבירת קירות.

למה צריך לנסר בטון?

ניסור בטון מתבצע רק על ידי מומחים מיומנים בכך ובעזרת כלים מיוחדים כמו מקדח יהלום, שהוא חומר קשה שמסוגל להתמודד עם בטון. יש לעבוד בצורה בטוחה בפיקוח שלמהנדס בטיחות ומפקח בנייה גם כדי למנוע תאונות וגם פגיעה בתשתיות. המיפוי והערכת הסיכונים עוזרים לנו לעבוד בצורה בטוחה הן לצורך החלפת תשתיות והן לצורך החדרת תשתיות חדשות, וכך גם אפשר לחשוף את הצנרת והכבלים בצורה בטוחה. הפרויקט כולל הכנות והצמדה נכונה של המכשור לקיר הבטון.

איפה מוצאים בטון?

חובה לבנות היום בבטון אפילו ממ"ד, ורבים משיפוצי תמ"א 38 שנעשים היום כוללים אותו. הבטון נמצא בקירות פנימיים או חיצוניים, ובעיקר בקירות תומכים. הם גם אלה שיישאו את רוב התשתיות. בבטון מחדירים את התשתיות שכוללות גם צינורות גז וניקוז. זה הכרחי גם אם רוצים להוסיף דלתות וחלונות או תוספת בנייה כלשהי לבית. החיתוך חייב לדייק ברמת המילימטרים לצורך כך משום שאי אפשר לתקן אחר כך ביציקה מחודשת ואי אפשר לתקן קיר תומך שקורס.

איך ממפים תשתיות?

כל בניין נבנה על ידי כמה קבלנים ומהנדסים לפי תכניות מדויקות. לתכנון האדריכלי מוסיפים גם תכניות תשתיות מים, חשמל, מיזוג, אנרגיה ותקשורת. כל תשתית כזאת חייבת להיות ממופה ומתועדת, אם עובדים עם קבלנים מוסמכים וטובים. לכן, בבוא הזמן אפשר לסמן ולבדוק בעזרת מכשור חדיש את המיקום המדויק של התשתיות בקירות הבטון. כדי למפות לפני ניסור בטון יש לשכור חברה שמתמחה בדיוק בעבודה כזאת ולא להמר על ניסור ללא היכרות עם תקנות הבטיחות.

חברת go-panda איתור ומיפוי תשתיות תת קרקעיות מובילה

דרישות טכנולוגיות וניסיון רב

ניסיון הוא מרכיב רב חשיבות כשמזמינים עבודת ניסור בטון. הניסיון מלמד שאפשר גם לזהות תשתיות לפי התכניות ולפי אופן הבנייה עצמה. מומחים לניסור בטון יוכלו לזהות בקלות את החריגות מהבנייה התקנית והנכונה ולחסוך לכם תקלות ותאונות בטיחות, כסף וזמן וכמובן נזקים בלתי הפיכים בגלל ניסור לא מחושב. הם גם יחזיקו את הציוד המתקדם הנכון והטוב ביותר למשימה כזאת. 

אהבתם? שתפו עם חברים:

WhatsApp
Email
Telegram
Facebook
POWER ניסור בטון
התוכן באתר נכתב ע"י חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
הצעת מחיר לניסור בטון
לקבל הצעת מחיר ישירות לנייד

השאירו פרטים ונשלח לכם הצעת מחיר משתלמת במיוחד, בתוך זמן קצר.