הריסת מבנים

ניסור בטון – כללים והנחיות

בטון הוא אחד החומרים החזקים ביותר, והוא משמש אותנו לבנייה חזקה ובטוחה. אבל מה קורה כשאנחנו רוצים לשנות את הבניה, ליצור חורים, להוסיף תשתיות בבטון, להרחיב את הבית וכדומה? בשביל מצבים כאלו, יש לנסר את הבטון, פעולה מורכבת הדורשת שימוש בכלים מתאימים ובכללי בטיחות נוקשים. 

אם אתם זקוקים לניסור או קידוח בבטון מכל סיבה שהיא, הכתבה הבאה תבהיר לכם כל מה שצריך לדעת על הפעולה המורכבת הזאת. 

מתי צריך ניסור בטון?

המטרה של ניסור או קידוח בטון היא יצירת חורים בבטון, פתחים או מעברים במבני בטון מסיבות שונות. הסיבות האלו יכולות להיות פתיחת הבית או הרחבתו, הכנה של תשתית גז או חשמל, התקנה של מזגן בקיר בטון (למשל בממ"ד), פתיחה של דלת או חלון חדשים, הוספת מעלית וכדומה. כשאנחנו מנסרים בטון, אנחנו זקוקים לניסור מדויק ונקי ככל האפשר, כדי להימנע מנזקים סביבתיים. 

באילו כלים משתמשים לניסור של בטון?

בטון, הוא חומר חזק מאוד, ולכן כדי לנסר בו יש להשתמש בכלים המתאימים. אם מדובר על עבודה קלה יחסית – כדי לפתוח חורים בבטון, למשל – ניתן להשתמש במקדח יהלום קטן. מקדח יהלום מורכב מלהבים המצופים אבקת יהלומים, ומטרתו לסייע ביצירת חיתוכים מדויקים ונקיים ככל האפשר. העבודה עם מקדח יהלום היא מהירה, מדויקת, לא סודקת את הקירות וכן לא מותירה לכלוך רב. כלי שימושי נוסף בעבודות בטון הוא מסור שרשרת עם להב יהלום. מסור שרשרת מסייע גם הוא בפעולות חיתוך בטון.

אם מדובר על עבודה מורכבת, גדולה ורחבה, כדאי להשתמש במכונות ניסור בטון תעשייתיות וגדולות. מכונות כאלו הן עוצמתיות מאוד, ולרוב עושות שימוש גם במים בתהליך החיתוך. השימוש במים מסייע להפחית את האבק שמתפזר בתהליך הניסור, וכך הופך את התהליך לנקי וחלק. כמו כן, המים מסייעים לקירור המקדח. 

כללי עבודה ובטיחות לניסור בטון

בטון הוא חומר מסיבי, וכשאנחנו קודחים ומנסרים בו, זה יכול להיות מסוכן. לכן, יש לשמור על כללי עבודה ובטיחות כשמבצעים עבודות בטון, וכמובן להיעזר בחברות מתמחות שעובדות לפי כל הכללים והתקנות. 

כך, למשל, כדאי לוודא שיש במקום ציוד לכיבוי אש (מטף, לכל הפחות), כדי למנוע מצב של שריפת הבטון והתלקחותו. חשוב מאוד להצטייד בלבוש המתאים, כמו נעלי עבודה מתאימות ובגדי עבודה מתאימים, וכן אביזרי מגן (כפפות, משקפי מגן, קסדות וכדומה) שמסייעים לעבודה חלקה ובטוחה יותר. הסיבה היא שבעת הניסור יכולים "להתעופף" שבבי בטון ולהיכנס לעיניים, וכן חלקי בטון גדולים עלולים ליפול על הגוף. 

עוד עקרון חשוב לשמירה על בטיחות הוא פשוט לא לעשות זאת ללא הידע המתאים. ניסור בטון הוא פעולה מאתגרת, מסוכנת, שצריכה להיות מדויקת ככל האפשר, ולכן יש לעבור את ההכשרות המתאימות לעבודה עם הכלים האלו. אם אתם זקוקים לעבודת בטון, חשוב להיעזר בחברה מקצועית עם כל ההכשרות הנדרשות. 

אהבתם? שתפו עם חברים:

WhatsApp
Email
Telegram
Facebook
POWER ניסור בטון
התוכן באתר נכתב ע"י חברת POWER​

אנו עושים הכל כדי לתת לכם הגולשים חווית משתמש יוצאת מין הכלל ותוכן רלוונטי שייתן לכם את המידע שאתם מחפשים, אם מצאתם טעות או דבר שאינו נכון אנו נשמח לקבל תגובה בנושא.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
הצעת מחיר לניסור בטון
לקבל הצעת מחיר ישירות לנייד

השאירו פרטים ונשלח לכם הצעת מחיר משתלמת במיוחד, בתוך זמן קצר.